Maşa ve Arka Amortisör Bakım Yaptırmak istiyorum

Fark11

Üye
Tepki
30
İsim
Faruk
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Maşa ( rockschox psylo u-turn) şuan hassasiyetini kaybetmiş durumda. Bindiğimde dibe vuruyor. Süspansiyon özelliğini kaybetmiş durumda. Arka amortisöre (Dt Swiss) lastikçide hava basayım dedim, havası kaçtı. Arka amortisör kilitlenmiyor. Söktüm ama çözemedim. Bakım yapacak tamirci tavsiyesi bekliyorum. Bir de fiyatlar hakkında bilgi verirseniz ona göre göndereyim.

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ön ve arka havalı ise hava basmak lazım. onun pompası ayrı oluyor. normal pompa ile denersen havasını kaçırırsın basamassın. istanbulun neresindesin. yakınsan benim amartüsör pompasıyla basalım

• Beğen
Tepkiler: T.R.E.K

Fark11

Üye
Tepki
30
İsim
Faruk
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Teklif için teşekkür ediyorum. İstanbulda değilim şuan. 2 sene önce ayrıldım. Yaza dönermiyiz bilinmez. Maşada hava basacak bir yer bulamadım. Üst plastik ayar düğmelerini söktüm ama hava vurulacak bir yer yok. Arka amartisörde hava basılıyken süspansiyon özelliğini yerine getiriyordu, ama kilitlenmiyordu. Çok fazla paraya mal olmayacaksa kargoyla göndersem diyorum.

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
bulunduğun civarda bisikletçi varsa (mahalle arası olan değil tabi güzel bisikletlere bakan) ona götür elinde mutlaka amartüsör pompası vardır. ama ön maşaya bişe diyemem.

Fark11

Üye
Tepki
30
İsim
Faruk
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tuncelide görevliyim. Bu gün bisikletçiye gittim amortisör pompası yok malesef.

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
(link)

tam emin de değilim. orta amartüsörlerinkide aynıdır heralde girişi. bu ürün var bende.

Fark11

Üye
Tepki
30
İsim
Faruk
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@chnkrmz
Bu lastiklere de hava basabiliyor mu. Yoksa sadece maşa ve arka amortisör için mi ?

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
sadece maşa için. ama istersen lastiğede basabilirsin.
normal pompa ile 5 dakikada basarken bununla 25 dakikada basarsın haberin olsun :D

Fark11

Üye
Tepki
30
İsim
Faruk
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Makul fiyata amortisöre nasıl hava vuracağımı bilen ( 30 liraya amortisör pompası gibi- ikinci el mesela ) yazarsa sevinirim

OMERIC

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Trek
FOX süspaansiyon bakımı hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar yanlış anlamayın da ama kimse bana şu bisikletçi yapıyo yok servise götür demesin kendim öğrenmek isterim nedir yani atla devemi derler ya bilgisi olan varsa konuşmak isterim.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@OMERIC
Elimden geldiğince yardımcı olmak isterim, öncelikle neye ihtiyacın var onu belirt, hangi şehirdesin bir de ? Yağ Değişimi ise kolay ama Keçe değişimi için keçe sipariş etmelisin, ayrıca sol kolda bi seri numarası olacak, ona da bak, doğru ayarları yapmak için senin kilona birlikte bu bilgiye de ihtiyaç var. Ayrıca motocross tamircileri de bu maşalardan gayet iyi anlarlar, deneyimlerini hafife alma

OMERIC

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Trek
merhabalar ben keçe ve yağ değişimi yaptım ama birleştirirken bi sorunum oldu

her şey tamam kimseyi hafife almamda sen yapamazsın diyen insanları duymak istemiyorum

ne olursa olsun ben yapmak istedim okadar

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Fark11 ne kadar hava bastığınızı ölçmeniz lazım, yoksa sağlıklı sonuçlar elde edemezsiniz, ama gerçekten bu konuda yapacak bişey yoksa sonuna kadar hava basıp, bi kürdan yardımıyla kendinizce eşit süre tutarak havayı alabilirsiniz, henüz amortisör pompaları Yaygın değilken biz böyle yapıyorduk :) ama saçma bi yöntem, zaten az hava olduğu için pıfısst diye hepsini kaçırırsınız çoğu denemelerde :) hiç kasmayın, alın bi pompa. Ha birde hava valfini bulamamanız biraz garip, sadece yağlı bi amörtisör olmadığından emin misiniz ?

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
Nasıl bi sorun yaşadınız birleştirirken, sorun ne tam olarak, model ismi ve yılı nedir, ya da serialı ?

OMERIC

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Trek
@Tasogare keçeleri ve yağı değiştirdim sağ taraftaki damper cartridge yi söktüm temizledim falan sonra birleştirdim fork u sağ taraftaki rebound ve locout kısmını ayarlayamadım

@Barış TURANbu videoyu izledim ama yeterli değil sanki

@Barış TURAN acaba diyorum o damper cartridgesini takarken havasını falan mı alıyoruz veya biyerini açıp kapatıyormuyuz bilemedim

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@OMERIC O kadarını bilemem,süspansüyonlardan anlamam.Sadece servis vidyosunu bulabildim.