Maşa önerisi

MehmetErtuğrul

Daimi Üye
Tepki
65
(link)

bu konudan derdimi az çok biliyorsunuz.
maşamda esneme problemi vardı.
bisikletçiye götürdüm "tamiri olmaz,değişmesi gerek ama bir zararı da olmaz" dedi.
eğer değiştirecek olursam 100-120 lira civarındaki hangi maşayı önerirsiniz?

ve sizce değiştirmeye değermi?

Scudo
Tepki
42
maşa bisiklet için en önemli noktalardan birisidir eğer ön frene bastığında maşa yatağında oynama yoksa sorun maşadadır sana önereceğim maşada SR SUNTOUR XCT V3 bu olabilir

MehmetErtuğrul

Daimi Üye
Tepki
65
bu sayfadakilerin hepsi xct v3 :) (link)

birde demek istediğinizi doğru mu anlamışım:sorun maşada değilde; maşa yatağında da olabilir? yani belki de maşam sorunsuz?

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
xct v3 almanı tavsiye etmem iyi değil kotanı arttır 2. el havalı bir epicon al derim 250 tl ye bulabilirsin disk uyumlu olanları.

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
Dostum maşayı değiştireceksen 2. elde o fiyata daha iyisini bulabilirsin bence.

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
XCM V3ler çıktı bu sene bir bak , ama Deniz beyin söylediği gibi XCRnin altına kaçma

Tepki
14
Selam arkadaşlar kron xaos bisikletime maşa almak istiyorum uzun zamandır modelleri takip etmedigim için neyin ne olduğunuda bilmiyorum o yüzden değerli fikirlerinizi istiyorum maşada istediğim özellikler mutlaka papuç fren takılabilen hafif esneme ve geri sekme ayarı yapılabilen kronik sorunları olmayan boşluk yapma gibi bir maşa arıyorum bütçe 400 geçmesin geçen modellerde olursa göz atabilirim şimdiden teşekkür ediyorum

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
işinizi zoom maşa görebilir hem disk hem v fren uyumludur aynı zamanda ucuzdurlar

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Vallaha 400lira bütcem var demissiniz, eger 400lira'ya zoom masa alirsaniz dünyanin en büyük hatasini yapmis olursunuz. Zomm masaya 400lira degil 5kurus bile verilmez. 400liraya güzel bir Rockshox marka masa bulunur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba serkan bey, öneride bulunduğum maşayı ben kullanıyordum, çok memnun kaldım, gayet sağlam, hafif, süspansiyon özelliği bakımından bence iyi tavsiye ederim.

Aytoldi

Üye
Tepki
11
İsim
Burak
Bisiklet
Bianchi
Merhaba. Forumda aradım ama güncel konu bulamadım. Bundan dolayı bu konuyu açıyorum. Benim emektar mtb'ye güzel bir maşa almayı düşünüyorum. Yol bisikleti alacağım için fazla masraf edemem bütçe kısıtlı. Malum öğrenciyiz. 200 tlye kadar maşa bakıyorum. Nelere dikkat etmeliyim yeni maşanın bisiklete uyması için? 200 tl'ye kadar hangi maşaları önerirsiniz?

Beyoğlu

Üye
Tepki
2
İsim
Furkan Y.
Bisiklet
Kron
Selamun aleyküm arkadaşlar. 26" disk uyumlu sabit maşa almak istiyorum.
Yurtiçinde ucuz fiyata alabileceğim bir yer biliyor musunuz? Yurtdışından alsam nasıl olur? Ne yapmalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

cenkefe09

Üye
Tepki
2
İsim
Cenk
Bisiklet
Salcano
Arkadaslar kac kere konu acmaya calistim ama yonetici izni bekliyorda kaliyor. Ben suntour epicon havali maşa almak istiyorum satan yada alabilecegim bir yer varmi

Kızılçam

Bitkisel Üye
Tepki
273
İsim
Ömer
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@cenkefe09
forumun market bölümünde ikinci el bakabilirsin bulamazsan şu adrese de bir bak ;)

(link)

uygun fiyata manitou veya rock shox bile bulabilirsin tamamen sana kalmış

erenkol

Üye
Tepki
16
İsim
Eren Kol
Bisiklet
Diğer
Merhaba
Ben Sr Suntour NCX havalı maşa kullanıyorum. Gidondan kilitlemeli. V fren uyumlu olanı da vardır diye düşünüyorum. Fiyatları da gayet uygun tavsiye ederim.
(link)
Tüm modellere buradan erişebilirsiniz.

Tepki
27
İsim
Yahya
Bisiklet
Cannondale
sr suntour pro yu onerebilirim sahibindende var 140mm var tad bi maşa (60 ile 140 mm arası çalışma mesafesi)

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Herkese merhaba. 28 jantlı tur bisikletim için hidrolik disk frene uygun maksimum 400 TL olacak şekilde Kilitlenebilir Maşa arıyorum. Daha önce hep orjinal maşa ile devam ettiğim için bu konuda önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden sağolunuz.

Tepki
2
Bisiklet
Kron
Herkese merhaba ben 29" bir maşa almak istiyorum max bütçe 350 tl. Şu maşayı buldum hakkında bilgi verebilir ve öneriniz varsa yazabilir misiniz. ( (link) )