Maşa (ön amortisör) nasıl yağlanır?

Ahmetkara

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar maşa nasıl yağlanır? lastiğim patladı hazır bisikletçiye götürmüşken adamamı yağlatsam onlar yağlıyormu? yağlıyorsa ne kadara yağlarlar? teşekkürler

Scudo

Bicyle

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Salcano
Bisikletiniz neydi acaba bazı bisiklet maşa larında sıkıntı olabiliyor disk frenlerde mesela masanın altindaki havalandirmadan disk e yağ aka biliyor

Bicyle

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Salcano
o modeli tam bilmiyorum ama kilitlemeli maşa var herhalde bisikletcin eline 1defa bakarak ogrene bilirsiniz birde yağlamak için para alcanığda sanmıyorum benim bisikletcim hiç almıyordu umarım yardımcı olabilmisimdir

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@DincerZ

Merhaba. Maşanın altındaki Havalandırma derken ne demek istediğiniz?

@Ahmetkara maşanızın markası nedir?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.388
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@DincerZ
Havalandirmayi ve oradan yag akitan masayi bende cok merak ettim dogrusu. Havalandirmadan bir fotograf atabilirmisiniz?

• Beğen
Tepkiler: Berke1999

Bicyle

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Salcano
@Murat Cömez
tabi ama dandik bir maşaydı üst düzey maşalarda hiç görmedim duymadım yalnız bisikletimin maşasını değiştirdiğim için net den maşanın temsili fotosunu atıyorum sa.jpgbu maşanın aynısıydı altındaki havalandırma deliğimi yoksa maşanın çıkarıldığı yermi tam bilmiyorum bisikletimin balatasın bir hafta temizlemeye uğraştım bu maşanın hatasımı yoksa bisikletcin hatasımı bilmiyorum ama altındaki deliklerden yağ aktığını gördüm ve bir dağa da o servise gitmedim zaten

Ahmetkara

Üye
Tepki
1
@DincerZ

evet kilitlemeli maşa ilk aldığım gibi değil yani sertleşti ondan yağlatmayı düşünüyorum

Bicyle

Aktif Üye
Tepki
35
Bisiklet
Salcano
vaktiniz varsa
maşanın fotoğrafını atarsanız tarif edebilirim sanırım

Tepki
8
İsim
çağan
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
aynı sorun bendede var 500 tl ye yaylı bir maşa aldım ama 4 ay önceki gibi yumuşacık değil ben maşanın içinin açılması gerektiğini biliyorum ama bütcem kısıtlı neyse konuya geçiyim ben maşanın içini acmadan dış görünen kısım bacak mı deniyor bilmiyorum işte dış kısımı yağlasam eskisi gibi olmasada biraz daha yumuşarmı ve ne tür yağ kullanmalıyım bütem kısıtlı sanayiden bulabilirmiyim veya intarnetten ona özel yağlardan mı almalıyım yardım ederseniz sevinirim

fensinn

Daimi Üye
Tepki
137
İsim
fensinn
bisiklet yağını maşayı sökmeden, sadece maşanın yaylandığı bölüme damlatsak işe yarar mı ? şimdilik maşanın sertleşmesi problemim yok fakat yaylanma performansını arttırır mı ?

Talha43

Üye
Tepki
1
İsim
Talha
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@çağan özkan( bilgi sonlara doğru )maşanın havalandırma kısmını bantla maşanın o kenar kısmından boşalt 2 kilo makina yağı sonra maşaya baskı uygula 5 dk boyunca ondan sonra bantlı sök tamamdır :D bendede aynı sıkıntı var kenarından yağlarsan açılır baya ama ilk aldığın gibi olmasını istersen bisikletçi ye git içine gres yağı sürdür sonra maşanın kenarından wd-40(yağlayıcı pas sökücü) sık yumuş yumuş

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Fknn951

Üye
Tepki
28
İsim
Kenan Yerlikaya
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
261302 dosyayı görüntüledışından bacakları istediğin kadar yağla içine girmez.alttaki iki vidayı gevşetip çekiçle vurup sökeceksin.ben temiz kullanmama rağmen maşanın içinden yarım kilo çamur 250ml çamurlu su aktı.sadece bacakları temizleyebildim içini açmak için anahtarım yoktu o bile çok etki etti.pas tutmus bacagın alt kısmı.içini açacağım en yakın zamanda