Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Manitou 2006 Axel Elite

goLdenskuLL

Aktif Üye
Tepki
52
bu maşa nasıldır, tavsiye edermisiniz ? bir de kilitlemeli mi degil mi anlayamadım. agırlıgı 1950 gr. civarı sanırım.

(link)

Scudo
Ağırlık : 2.3kg
Kilitlemeli

Ağırlığı senin için önemli bir unsur değilse ömürlük maşa diyorlar bunun için.

• Beğen
Tepkiler: goLdenskuLL
amortşsör gerçekten ömürlük bir alet ve gerçekten baya sağlam fakat şöyle bir durum varki o maşanın ingiltereden getirtme fiyatına kargo vs de eklersen o pareaya tr den bir duke race alabilir çok az biraz özen gösterek gene ömürlük olarak kullanabilirsin...hem daha hafif hem daha kolay hemde daha ucuza daha performanslı bir maşan olur...

Çağrı güzel yorumlar yapmış, teşekkürler.
Ben de bir ekleme yapayım konuyla alakalı olarak. Manitou amorsitörlerinin web sitesi (link). Pek bilinmez, o yüzden yazma ihtiyacı duydum ;).

yalnız takıldığım bir nokta var,
özcan arkadaşımız 2.3 kg yazmış. benim hesabıma göre de
454 gr. * 4.3 lbs = 1947 gr. eder.

Şuan bu amortisörü kullanıyorum.. İlk hedefim de Manitou 2006 R7 Super Lockout.. Bilgiler ismini vermek istemediğim iki Bisiklet firmasından (Türkiye'den) alındı. Axel'in Elite olmayanı içinse 2.5kg olduğu söyleniyor. Yeni maşam gelince, çıkan Manitou 2006 Axel Elite (80mm) maşamın ağırlığını ölçer buraya yazarım :D Tabi o zaman bu mevzuyu hatırlayabilirsem :rolleyes:

trek 6500 lerdeki manitou axel elite mi ?

axel elite ile axel comp adan hangisi iyidir?

sıralama comp-elite-super-platinium diye ilerliyo fakat comp modeli sadece hazır bisikletlerin üstünde geliyo...

• Beğen
Tepkiler: fulham
rockshox judy lere göre daha iyi mi bu süspansiyon ?

Slm.Axel süspansiyon hakında bir sorum olucaktı; bu maşa tam olarak kitilenebiliyormu acaba yoksa bendeki maşada mı bir sorun var.

Sizin mesajlardan bu yana bir ay geçmiş gerçi.. :eek:

2006 modellerindeki Elite. En azından bendeki öyle :) Ve hazır gelen bir bisiklet, üzerindeki herşeyi orjinal..

Arkadaşlar birde şunu eklemek istiyorum 2006 model trek 6500 de bulunan axel elite öyle söylenildiği gibi 2400-2600 gr değildir.Bu amortisörün ağırlığı 1900-1930 gr arasındadır.Downhill amaçlı olmasada cross country kullanımına uygun kaliteli tepkileri oldukça iyi bir maşadır.

Bu tip maşalar ribound paylarından dolayı bisiklet boş durumda iken tam kilitli değilmiş gibi tepki verirler ama maşa bisiklete monte durumda olup lock out yapıldıktan sonra bisikletin üstüne çıkıp kontrol edildiğinde tam olarak kilitleme yapması gerekir.

Ben birtane aldım ve bosluk yaptı değistirdim buseferde kaldırımdan atladığımda sağ tarafda bulunana bölüm yerinden fırladı ve kilitlemesi bozuldu sorunla ilgilenemedim bugünlerde bakacam ve de aldığım 2 veya 3 ay olmusdu bana sorarsanız Manitou Axel almayınnnnnnnnn.

@fulham

selam ben de geçtiğimiz çarşamba günü aldım bisikletimi (trek 6500) ve üzerinde standart manitou elite 80 var.

Back