Magene Gemini 210 Hız ve Kadans Sensörü

Alion

Üye
Tepki
19
İsim
Ali Ö.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhaba,
İlgili ürün hakkında daha önce başka başlıklarda birçok farklı konuşulmuş ancak sorunumla alakalı bir durum göremedim, tekrara düştüysem kusura bakmayın.
Başlıktaki yaklaşık 4 aydır kadans sensörü olarak kullanmaktayım ancak iki sürüş arasında ara verdiğim 3 haftalık bir dönem oldu ve sensörün yol bilgisayarı çalıştığında çalışmadığını, modunu değiştirmeye çalıştığımda da üstünde ışığının yanmadığını gördüm. Üstünde gelen pil sıkıntılıydı belki diyerek pilini değiştirdim. Yeni pil ile bir sürüş yaptıktan 1 hafta sonra tekrar aynı şey oldu. Sorum şu: Sensörler çalışmadığı zaman pillerini çıkarıyor musunuz, durduğu yerde pil yiyor olabilir mi?
Destekçi arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Scudo

Burak byrm

Üye
Tepki
39
İsim
kutupayısı
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sensörünüzü kullanmıyor iseniz yol bilgisayarınızdan sensörünüzü off ediniz.kapalı halde pil harcamaması gerek.

Alion

Üye
Tepki
19
İsim
Ali Ö.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak byrm
Denerim ancak kullanmadığım zaman yol bilgisayarım da kapalı duruyor zaten, bu şekilde de pil harcaması mantıksız değil mi?

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Magane hız ve kadans sensörü her ikisinide kullanan bir olarak bahsi geçen problemi yaşamadım.3 ay kullanım sonra üzerinde gelen pilleri değiştim o kadar,bu süreçte kullanmadığım zaman sensörleri hiç deaktif moda almadım pilleride söknedim aksine 3 ayda 3000 km civarı yaptım... Ben yine cihazda sorun olmadığını belkide tesadüfün bu kadarı diyerek değişen pil ve yeni aldığınız pilden diye tahmin ediyorum(ki)inşallah pil ile ilgilidir(pil olarak duracell Rc2032 kullanıyorum ....bu arada unutmadan bir zaman nabız sensörü için BİMden aldığım bir başka marka 2032 pillerden taktım 3 gün içinde çıkarıp atmıştım.)

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Bence de, bir pil daha deneyin. Bu arada sensörün uyku modunda kalması için hem hiç kıpırdamaması gerekiyor,
hem de ona bağlanabilecek, uyandırabilecek ANT/BT cihazlardan uzak olması gerekiyor. Yani sensörün etrafında ANT'si açık telefonla gezmeyin.

Alion

Üye
Tepki
19
İsim
Ali Ö.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bilalfidanboy
@Özcan
Tavsiyeler için teşekkürler, yeni pil ile bir deneme daha yapmak şu anda en mantıklısı anladığım kadarıyla.

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir bisikletimde 5-6 aydır kullanıyorum bu markayı diğer bisikletimdeki İgsport sensörümü yolda düşürüp kaybettikten sonra ikincisinide aldım hiç sorun yaşamadım kapatmadım pil değiştirmedim...

• Beğen
Tepkiler: Alion

kdogan

Üye
Tepki
0
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Magane hız ve kadans sensörü her ikisinide kullanan bir olarak bahsi geçen problemi yaşamadım.3 ay kullanım sonra üzerinde gelen pilleri değiştim o kadar,bu süreçte kullanmadığım zaman sensörleri hiç deaktif moda almadım pilleride söknedim aksine 3 ayda 3000 km civarı yaptım... Ben yine cihazda sorun olmadığını belkide tesadüfün bu kadarı diyerek değişen pil ve yeni aldığınız pilden diye tahmin ediyorum(ki)inşallah pil ile ilgilidir(pil olarak duracell Rc2032 kullanıyorum ....bu arada unutmadan bir zaman nabız sensörü için BİMden aldığım bir başka marka 2032 pillerden taktım 3 gün içinde çıkarıp atmıştım.)
Merhaba,
Aynı anda hem kadans hem de hız sensöründen veri alabiliyor musunuz?
Bende 'Magene Gemini 210' sensöründen 2 adet kullanıyorum, biri hız, diğeri kadans sensörü olarak ayarlanmış olarak.
2 adet uygulamada da denedim aynı anda iki sensöre bağlanıp veri almaya çalıştığımda problem yaşıyorum.
Aynı problemi yaşayıp çözebilen varsa yardımcı olabilirse sevinirirm. Teşekkürler.

Santaruins

Aktif Üye
Tepki
232
Aynı sorunu bende yaşıyorum ikisi aynı anda çalıştığında belli bir süre sonra ya kadans yada hız sensörü çalışmıyor. Bazende çalışıyor bende sorunu çözemedim.

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ayni anda veri alamazsiniz. Megane her ne kadar kadans ve hiz sensoru ozelligi olsa da dikey ve yatay kullandiginizda farklilik gosterir. Ornek olarak yatay oldugunda hiz dikey oldugunda kadans olarak calisir

fisnesuyu

Üye
Tepki
34
İsim
Yok
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mur@t_Ok
Bence arkadaşlar onu söylemeye çalışmamışlar. (Ben de yanlış anlamış olabilirim.) Aynı anda 2 sensörle ölçüm yaptıklarında (Biri hız öbürü ise kadans olmak üzere.) uygulamalarda (Galiba telefondan kullanıyorlar.) bazenleri kadans sensörünün bazenleri de hız sensörünün veri göndermediğini söylemişler.

@Santaruins @kdogan Acaba sensörler non-coded (Sensörün kendine ait dijital kimliğinin olmaması durumu.) olabilir mi? Birde yol bilgisayarında deneme fırsatı buldunuz mu hiç? (Mesajlardan telefondan kullandığınız sonucuna vardım.)

• Beğen
Tepkiler: Santaruins

Tarhunca

Üye
Tepki
4
İsim
ilyas
Bisiklet
Scott
Bu markayı bilmiyorum ama xlc bin kadans sensörlü yol bilgisayarını kullanıyorum şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Tavsiye edebilirim. XLC ürünleri genelde kaliteli oluyor fiyatları da makul seviyelerde. Gerçi bu ürün stravaya yüklenebiliyor herhalde. Ondan tercih ediliyor.

Santaruins

Aktif Üye
Tepki
232
@fisnesuyu ben hem uygulamalarla kullandım hemde İGS620 ile. İGS620 ile de kullandığımda ara ara aynı sorun yaşanıyor.

fisnesuyu

Üye
Tepki
34
İsim
Yok
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Santaruins O zaman sensörler non-coded (Düşük bir ihtimal olsada bütün hız/kadan sensörlerinde aynı code a sahip olması. Böylece nabız bandıyla karışmasını engelliyor olabilir.[Hiç nabız bandıyla beraber kullandınız mı? Eğer kullandıysanız aynı problemi yaşadınız mı? Bütün sensörlerde öyle olup olmadığını anlamak için soruyorum.)olma olasılığı yüksek km saatinde kullanıp kullanmadığınızı sorma nedenim telefondaki uygulamalarda sorun olma olasılığı idi. :)

Santaruins

Aktif Üye
Tepki
232
Nabız bandıda megane onda hiç sorun yaşamıyorum beraber kullanınca. Bluetooth bağlantısında üçününde kodları farklı çıkıyor.

fisnesuyu

Üye
Tepki
34
İsim
Yok
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Santaruins Üçününde kodları farklı çıkıyorsa bilemeyeceğim. Benim bilgim buraya kadar ama garip durum bu hem coded sensör hem de veriler karışıyor. o_Oo_O

• Beğen

fisnesuyu

Üye
Tepki
34
İsim
Yok
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Santaruins Eğer non-coded olsaydı birini kullanmayarak çözüm bulacaktın ya da coded bir sensör alıp onunla beraber kullanacaktın benim bildiğim başka yol yok.

• Beğen