m 495 gobek vs xt gobek

eerdinc

Aktif Üye
Tepki
21
merhaba, on-arka m 495 gobegi xt gobek ile degistirmek, buyuk oranda akicilik saglar mi? verilecek paraya deger mi?

Scudo

eerdinc

Aktif Üye
Tepki
21
kelimlerin tukendigi nokta, on gobegin mandalini eli kirilasicanin teki calmis, tekerlerkler kilitli oldugu icin sadece onu calmis. ne yapacaksa artik?! tekerlegi calamayinca geri birakma zahmetine de katlanmamis! ayrica hidrolik kablosunu kadroya baglayan kelepcemsi plastigi sokup almis veya atmis. (calmis diyemiyorum, zira calinacak birsey degil) bunun haricinde bisikleti bastan asagi kurcalamis.

hazir mandal calinmisken bana xt gobek yolu gozuktu sanirim.

eerdinc

Aktif Üye
Tepki
21
tesekkurler, bisikletin hareketli parcalarinda daha cok sifir urunleri tercih etmeye calisiyorum.

bu arada m495 gobek ile xt gobek arasindaki performans farki ve fiyat/performans hakkindaki sorum hala gecerli.

eerdinc

Aktif Üye
Tepki
21
merhaba, istanbul'da bazi bisikletcilere fikir danistim, mevcut gobekler ile xt'nin cok da performans farki olmayacagi, verilen paraya degmeyecegini soylediler. biri xtr gobek ile degistirirsem farkin daha fark edilebilir olacagini ve tatmin edecegini soyledi. rulmanli gobekle degistirsem de fark tatmin edici olurmus. fakat xtr'de bile rulman kullanmayan shimano'nun da bir bildigi vardir diye dusunuyorum. bu yuzden bence dogru olan tek basina rulmanin tatmin etmeyecegi, xtr ayarinda bir rulmanli gobek ile degistirirsem tatmin edici olacagi. yani bunu kast etmis olmali.

bu arada bu konuda yorumlara hala acigim.

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Bence Novatech rulmanlı göbeklere bir bakın derim. Bende ileriki günlerde jant setimi değiştirmeyi planlıyorum ve göbekleri novatech olarak alacağım.

eerdinc

Aktif Üye
Tepki
21
tesekkurler, novatech'in hangi modelini dusunuyorsunuz, novatech'ler hakkinda hicbir bilgim yok da :(