Lütfen! Haklı iseniz hakkınızı sonuna kadar savun?

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Hocam gecmis olsun oncelikle ben okurken sinirlendim siz gercekten iyi sabretmissiniz tebrik ederim. Okurken acaba bir polis faciasi dahami diye dusunmustum ki cok sukur idare etmisler durumu, ben kadinin o an sarhos oldugunu falan dusundum zira nasil bu kadar futursuzca davranir bir insan akil almiyor , tekrardan gecmis olsun tekrari ve benzeri olmaz insallah hicbirimize:(

Birde ders calisiyordum ampul yandi bir anda, kadinin statu farkindan kasti kendi arabada bizse bisiklette oldugumuzdan olabilir , bunada bir motorlunun yanimdan gecerken gaza basarak bana hava atmaya calismasina guldugum kadar gulerim:eek:

Scudo

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
bayram bey geçmiş olsun öncelikle kaza yapmamış olmanıza sevindim ve sabrınıza hayran kaldım insanların statüleri ile adam sayıldığı ülkemizde bir bayanın bununla kendini savunmaya alması hele hele haksızken ne kadar acınası bir haldir yazıkkı bisiklet kullanan binlerce insanın içinde ne meslek sahipleri ne önemli yetkilere sahip insanlar var ve hiçbirisi statüsüyle giyimiyle maaşıyla bir başka bisikletliyi kendisinden aşağı görmüyor aksine samimi davranıyor kucaklıyor insan olmak parayla pulla mevkiyle olmuyor öğretmen olmuş ama insan olamamış birine iyi sabretmişsiniz yaşanan bu hadiselere aldırmadan ancak haklı tepkiler vermekten de kaçınmayarak pedal çevirmeye devam etmeliyiz bisikletin tüm dünyada bir ulaşım aracı olduğu kabul edilmişken ülkemizde de böyle olabilmesi bizlerin elinde sokakları boş bırakırsanız zaten hali hazırda bekleyen araç sahipleri parselledikleri yollara iyice sahip olurlar o yollarda bizimde hakkımız var

Ali YILDIRICI

Daimi Üye
Tepki
346
Bisiklet
Trek
bu olaya şaşırmadım desem ayıp etmiş olmam umarım

nedenini ise şöyle açıklamaya çalışayım

bir gün istanbul tem otobanında 120 km üzeri bir hızla gidiyorum gece saat 3 4 gibi aracımda kucuk sınıfta bir araç onumda giden mercedes 70 km ile gidiyor yol istiyorum once sellektörleri kullanıyorum 1 2 3 derken yok araç kımıldamıyor inadım tutuyor ve tekrar sellektör 1 2 3 tık yok; kornaya basıyorum tık yok bu arada bakıyorum arabanın icinde 4 tane kafa far yani ya hepsi kör ve sağır yada beni kale almıyorlar; neyse iyice sinirleniyorum once aracın sağ şeritten önüne geçiyorum sonra iyice yavaşlıyorum maslak sapağında önde ben sorada arkamdaki arabayı durduyorum dikkat yolun ortasındayız bu arada. neyse arabadan iniyorum gayet kibar takım elbiseli bir amca eşi ve cocukları var arabada. ben bir anda duraksıyorum küfür vs hiçbirşey demeden amcacım size sadece 1 şey sormak istiyorum bana neden yol vermediniz ısrarla diyorum amcadan gelen cevap aynen bu " bu araba beni geçmez dedim" diyor. kusura bakmayın diyip uzaklaştım ve evime döndüm birşey desen olmaz demesen başka türlü. Kiminin ülkesinde 300 le en soldan gitmezken insanlar bizde hız sınırı 120 olan yolda 60 la bile en solda gidiyor herkes heralde çok seviyorlar o şeridi.

bunun gibi basımdan araba, motor ve bisikletle okadar çok olay geçtiki yazsam sıkılırsınız

uzun lafın kısası insanımız mantıktan çok uzak neden böyle bende anlamıyorum benim gayet iyi aile çocuğu mühendislik mezunu arkadaşım var bir tane o bile yolda bisiklet gördümmü uyuz oluyorum diyor yani inanamıyorum bide adam bana söylüyor bunu bugun almanyada her şehirde 10000 lerce km bisiklet yolu var bizde ise yayalar araba yolundan yürüyor çok garip bir toplumuz aklım yetmiyor yani anlamaya sebep bulamıyorum. İnsanımız çok garip kimse ustune alınmasın ben genelleme yaparak yazıyorum kendini bilen zaten biliyor

rahmetli dedem ülkelerin medeniyet seviyeleri ile kaldırım yükseklikleri ters orantılıdır derdi bizim ülkemiz zaten bunun canlı örneği hollanda da kaldırım yok yolda sadece çizgiler var ve kimse kimsenin hakkına tecavüz etmiyor bizde olsa neler olur düşünemiyorum ama en basit aklıma gelen heryer otopark olur heralde :) yaya yolu ambulans yolu bisiklet yolu hepsi bol bol otopark olurdu. Şaka bir yana olay üzücü hele birde öğretmen olması beni de çok şaşırttı keşke yaşanmasaydı diyorum sigarayıda bırakmanızı temenni ediyorum bir sigara içicisi olarak.

tekrar geçmiş olsun kaza yapmamış olmanızada çok sevindim inşallah birdaha böyle şeyler yaşamazsınız birdaha

saygılar

serkan yıldız

Daimi Üye
Tepki
162
Çok ibretlik bir olay yaşanmış hakikaten. "Seninle benim statüm aynı mı?" diye soruyor hem suçlu, hem güçlü. Sonra bir de bakıyorsunuz ki mağdur eden de mağdur olan da öğretmen çıkıyor. Allah'ın işine bak :)

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
ayrıca sabır ve soğuk kanlılığınız adına tebrik ederim sizi Bayram bey rahmetli Aziz Nesini her gün anıyorum bu forumda çok geçmiş olsun.

bayramtok

Aktif Üye
Tepki
135
Sabır ve sogukkanlılık konusanda ciddi ilerleme kaydetmişim gerçekten. Eşime olayı anlatınca çok şaşırdı, inanmam dedi. Ben de normalde bu kadar sakin birisi degilimdir, bir çok kez şahit olmuştur kendisi. Ama karşımdaki kişi sözden anlamayan birisi olunca, hali ile nasıl ki insan dışı bir varlığa şiddet uygulamış olsak, algılama yetisinden yoksun olmasından dolayı hiç kazanç elde edemeyecegimi anlayınca sanırım bu yüzden bu kadar makul davranabildim.

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
Merhabalar öncelikle geçmiş olsun.Ben sosyoloji ihtisası yapan biriyim.Bisiklet ile düzenlediğim turlarımı hazırlamakta olduğum toplum içerikli kitap için araştırma tanışma farklı insanlardan fikir edinmek için son zamanlarda bir hayli yoğun olarak kullanmaktaydım.Bu yaşadığım olaylar var olan rahatsızlığımı artırdı.Obsesif komplisif bozukluğu bulunan biri olduğum için kafama öyle taktım ki iki gün boyunca evde yataktan çıkamadım.
Örnek bir polise denk geldiğiniz için şanslıymışsınız.Benim başımdan geçen olay bir hayli trajikomik bir vaka halindeydi.Kendi kusurum bisiklet sürmek olduğunu düşünüyorum hala.Nedendir bilmem hala bu düşünceyi atmak istemiyorum bu lanetli şehirde.Öyle ki olay oluş esnasından beridir de bisiklet kullanmayı bir hayli bıraktım.Büyük bir mahallede oturmama rağmen civarda ki bir çok kişi tarafından tanınıyormuşum.Bunu geçen markete inerken bir bayan söyledi geçmiş olsun dilekleriyle sanırım oda olayı gördü.Biraz sohbetimiz oldu.Üzerinde maviş yazılı kasklı donanımlı bisikletli dikkat çekiyor demek ki.Bana saldıran şahıs bu civarın insanı değilmiş.Zaten bir daha hiç görmedim.Şikayette dahi bulunamadım zaten ne plakasını alabildim nede bir tepki verebildim olay yerinden uzaklaşmak dışında bir durum sergileyemedim.Civarında kamera olacak sokağı görüntüleyecek bir sistem zaten yok olanlar kapı önlerini bile zor gösterirler.Hak aramaya gelince neyin hakkını arayacağım böyle durumda bilmiyorum polise gittim dayak yedim dedim.Demez mi kimden yedin sarı çizmeli mehmet ağa.Daha uzun yazmak isterdim fakat kendimi pek toparlayamıyorum.Yazdıklarımda bir kusurum var ise özür dilerim
saygılarımla

bayramtok

Aktif Üye
Tepki
135
@engin güner

Kardeşim ne diyebilerim, çok geçmiş olsun. Sokakta yürümek bir haksa, bisiklet kullanmakta o derece haktır. Dolayısı ile bisiklet kullanmak bir kusur degil, aksine bana kalırsa, herşeye rağmen, inadına bisiklet kullanmak ya da bildiğin doğrudan şaşmamak bir erdemdir.

mustafaguler_07

Forum Demirbaşı
Tepki
91
Öncelikle geçmiş olsun;
Bizim ülkemizde eğer bisiklet kullanıyorsanız ya 2. sınıf yada daha altı sınıfta gibi davranılıyor ama bu da bizim insanımızın cahilliğinden kendini bilmemezliğinden kaynaklandığını düşünüyorum.
Tekrardan geçmiş olsun.

celikzeki

Aktif Üye
Tepki
75
hocam öncelikle geçmiş olsun, umarım tekrar sigaraya başlamazsınız.

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
geçmiş olsun, bukadar çirkin bir iftira atan insanın! öğretmen olmasına üzüldüm, sabrınızdan dolayı tebrik ederim, hemen linç olayına girmeyen polisi de tebrik etmek lazım malum bugünlerde polis de sabıkalı

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
İlk etapta o kadına yumruğu geçirseymişsin ömür boyu kendine gelemezdi. okurken ben bile sinirlendim. keşke şikayetçi olup karakola gitseydinizde karakolun ne olduğunu öğrenseydi. aracın Plakasını Alsaydın da şikayette bulunsaydın. seni dikkate alıp ona cezai işlem uygularlardı.

Tepki
34
Her şeyden evvel kazasız belasız işi atlaşmışsınız,buna şükredin,bir panik durumu olsa idi ,araç üzerinize gelse idi,karşı tarafta metal bir kütle,karşısında sizin bedeniniz şartlar bakıldığında hiç te eşit değil. Neyse durumun sonradan tatlıya bağlanması güzel olmuş,hiç olmaz ise karşı taraftan birisi haksız olduklarını itiraf etmiş. siz lütfen en kısa zamanda o mereti tekrar bırakın,zira bakın,yaktığınız andan beri ne değişti,film şeridi tekrar geriye sarılıp,olaylar normale döndümü buna bakın,ama bu arada onlarca nikotin gene ciğerlerinize doğru bir yolcuk içerisinde.Hadi gene temiz havayı çiğerinize çekin ve bırakın mereti. Hepinize güzel bir gün dilerim.

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Hocam öncelikle geçmiş olsun.Kişiliğinizden ve örnek bir eğitimci olduğunuzdan dolayı sizi çok çok çok kutlarım.Sizi en çok yaralayan belli ki karşınızda aynı konumda olduğunuz kişinin size üstünlük taslamasıdır.Keşke o statü diye tutturunca mesleğinizi söyleseydiniz yüz ifadesi ne olacaktı.Ama bu meslek değil kişilik meselesi.Sizi tekrar kutlarım sevgili hocam.Sigara durumuna da çok üzüldüm hocam.İnşallah tekrar dan başlamazsınız.Olayı kafanızdan atmaya çalışın ülkemizin durumu bu kabul etmememiz lazım.Sizin gibi insanlar da var bu ülke de karakter sahibi olmayan gönlü taştan insanlarda.Tekrar geçmiş olsun Sevgili hocam.

• Beğen
Tepkiler: bayramtok