Lütfen 1 dakika ayırıp okuyun

Scudo

onur d.

Üye
Tepki
19
İsim
Onur D.
Bisiklet
Carraro
Öncelikle arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum.

@Atalay Mete Hocam 2001 senesinde liseye giderken kolum servis kapısının arasında kalmıştı. 3 kere doktora gittik, Dicl... jel verdi, sonra gittik Cortizon ile Laso...l verdi, sonra tekrar başka doktora gittik, o da bu minvalde antienflamatuar türünde bir merhem, bir ağrı kesici, bir volt... kas gevşetici verdi her gün de sıcak sabunlu su ile ovalamamı istedi. Tabi her seferinde röntgen, renkli film vs alınıyor. Ve hiçbir şey çıkmayınca da "et ezilmesi" deniliyor. Ama gün geçtikçe artık ağlar olmuştum, o derece ağrıyor ve şişi inmiyor. Allah kimseye yaşatmasın. Sonra korkarak da olsa meşhur bir sınıkçıya gittik. Sınıkçı kolumu resmen düşmanıymışım gibi hoyratça çekti ve akabince seri bir şekilde (vites sesi gibi) tık tık tık tık diye ses geldi. Sonrasındaki gün bariz bi rahatlama oldu, yine bir kaç güne içinde tamamen geçmesede artık sosyal hayatıma dönmüş oldum, yazı yazabilir oldum vs. 1 hafta içinde tamamen yok olmuştu. Bunun yanında yine bir arkadaşım aynı yıllarda kırık için gitmişti, ama benim gibi önce doktora giderek değil, direk gitmişti. Çocuğun omzu bir kaç yerden kırılmış, adam omzuna bir tahta bağlamıştı ve o 1 ay gibi bir süre verdiği kocakarı ilacı ile orada kaldı, sonra feci ağrılar başladı çocukta ailesi de doktora götürdü. Ve anlaşıldı ki filmde yanlış kaynama olmuş, doktor da orada çocuğu uyanık halde bildiğin çekiç gibi aletlerle kemiğini tekrar kırıp bu sefer alçıya almıştı. Şimdi iyi tabi :) 15 sene olmuş ama bu bahsettiğim sınıkçı aynı kişiler, şimdi kendi öldü yerine oğlu geçti, daha önce de babasından kalmış ona. Sözüm ona bazen gerçekten çıkık dediğimiz olay filmlerde çıkmıyor, zira ben hiçbir doktorun da çıkık diye bir tabirini duymadım. Ezilme der, kırık der, çatlak der, yırtılma der, tendom der, lif der... Şimdi tabiki modern tıp ilerledikçe böylesine eski yöntemler çok sağlıksız, buradan söylediklerim bir öneri mahiyetinde anlaşılmasın. Ama yaşanılanlara da kulak tıkamamız abesle iştigal olur. Eğer doktor çare bulamıyorsa, modern tıp bu konuda eksik kalıyorsa, pek ala gidilebilir güvenilir birisi ve tanınmış birisi ise, aksi halde kötü sonuçlar doğurabileceğine bende katılıyorum.

• Beğen
Tepkiler: OnurBurak

OnurBurak

Üye
Tepki
3
İsim
Onur Burak
Bisiklet
Bianchi
@mehmetsunu

Doğru abi ama hergün gördüğün insana yapmamıyosun ama yinede abimin söylediği gibi en ufak uzlaşmadan uzaklaşma görürsek bu sefer davacı olucam

itsaboutyou

Daimi Üye
Tepki
343
İsim
Kerem
Bisiklet
Canyon
çok geçmiş olsun , umarım en kısa sürede iyileşirsin.
Çarpan adama da bravo , neyin hesabını yapıyor , çok daha iyi bir bisiklet almalıydı kendini biraz da olsa affettirmek için.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Dostum geçmiş olsun. Bisikletinde büyük ihtimal kadro yamukluğu da vardır. 0 bisiklet iste. Aynısından veya aynı özelliklerde başka bir markadan alsın getirsin. Olmaz falan derse ayağım kırık şikayetçi olurum diye tehdit et. Yine hayır derse git şikayetçi ol aklı başına gelsin.