Led animasyon, grafik.

Scudo

FYAZGAN

Üye
Tepki
6
Pazarlama işinden pek anlamadığım için ürünü pazarlamayı düşünmüyorum pazarlamadan anlarım diyen olursa tekliflere açığız.

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
ledlerin maliyetini bilen arkadaslar varmış. ledlerin öyle çeşitleri kaliteleri varki bunu ne görmekle ne kullanmakla anlaşılır bu işin icinde olan bilir. ikinciside çinde işcilikden daha ucuz bişey yok adamların el emeği uğraşı para etmiyor. buda maliyeti düşürüyor. bunu herkez biliyor ama ledlerin 20 sınıf kaliteden olusdugunu kaç kişi biliyor. o yuzden burda bu işin emektarlarına lütfen bu sekilde maliyetini biliyoruz gibi laflar çok üzücü oluyor. aynı görünen farkı sadece üreten ve işleyen tarafından bilinen ama aralarında 40 kat fiyat farkı bulunan onlarca ürün sayarım size. diğer arkadasım paylaşdıgı 75 usd lik olan muhteşem bi calısma. bu 50 tl ye indirgenen üründe türkiyede yurtdısından ne üdü belirsiz ürünleri getirmeyi bilmeyen milyonlarca insan var ve bilenlerinde 20 liraya getirip 40 liraya sattıgını görüyoruz zaten. sizinkisi haydi haydi 50 lira eder. yapın koyun alan alır kullanan kullanır cok fonksiyonsuz bi ürün değil gayet güzel.

• Beğen
Tepkiler: FYAZGAN

sedat_slave

Forum Demirbaşı
Tepki
398
Bisiklet
Beldeyama
pazarlamaya bence ilk videodan başlanmalı.teker dönüş hızı ile video çekim hızı senkronize edilirise video daha akıcı olacak.
ikincisi de,sabit bir yazıdan ziyada time laps gibi yapıp hareketli animasyonlarla cezbedilebilir.
mesela 1. kare S, 0,20sn sonra 2.kare SE,0,20sn sonra 3.kare SED,0,20sn sonra 4.kare SEDA,0,20sn sonra 5.kare SEDAT
bunu grafikte düşünün.

örnek:
http://i.imgur.com/e1T8h.gif

• Beğen

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Ürününüz gençler tarafından oldukça sevilecektir, Orta yaşlı ve ağır abilerin ise ilgi göstereceklerini pek zannetmiyorum.

Trafik kanununa göre araçların arkasına , önüne ve yanlarına yazı yazılması yasaktır. Bisiklet veya motorsiklet kulllanıcısı bu alet ile trafikte seyrederken ,Kahraman Türk polisimiz bu tür bir uygulamayı , diğer şöförlerin dikkatini dapıtan yazı şeklinde yorumlarsa, kullanıcının başı derde girer.

Zaten bizim millette eğer böyle bir imkan bulursa ise jantlarına " Tek rakibim, Türk hava yolları" , "Fearless", " O şimdi asker " tarzında abidik , gubidik ifadeler yazmaya bayılır. Yağmur çamurda sürüp, hendek merdiven demeden atlamaya bayılan bir kullanıcının , bu aleti bir şekilde bozmayacağından emin iseniz, Bisiklet-motorsiklet fuarından 2-3 metrelik bir stant alıp , fuara katılın. Ciddi satış yapabilir, ürününüzü kullanıcılara birebir en iyi şekilde tanıtabilir , fuara katılımcı olan perakende veya bayiiler ile toplu satış anlaşmaları yapabilirsiniz. Türk bayrağı, Atatürk, futbol takımları bayrakları ve logoları , oldukça ilgi çekecektir.

Bence 3-5 alternatifli bir ürün çeşidi yapın. İsteyen olursa sd card'Lı fiyat 130 , kablolu olursa 50 , Normal leli olan Q lira ,ultra light ledlisi X lira , Power ledli olursa Y lira gibi. Cep telefonu ve android yazılımı ile entegre resim atabilme imkanı olabilirse dahada ilginç olur.

• Beğen

FYAZGAN

Üye
Tepki
6
Yorumlar ve düşünceler için çok teşekkürler. Bana çok faydalı fikirler olduğunu söyleyebilirim. Sedat beye ve cömert beye ayrıca teşekkür ediyorum. Cömert beyin söylediklerini yapmak için en azından bir çok modelini çıkarmak için ciddi bir ARGE masrafına katlanmak gerekiyor bu ilk baz ürün çok tutarsa ancak o zaman yapabileceğim birsey 50tl gibi bir fiyat bile çok gelirken kullanıcılara diğer versiyonlarını mecburen daha yüksek fiyatlara satmak hayal gibi geliyor bana zaten monkey elektrik diye bir şirket bunu yurt dısında denemiş durumda. Emin olun görüntüyü Led tv gibi yapacak kapasitemiz mevcut fakat diyarda kullanılacak Led sürücüleri, microislemci vb. Degisikliklere gitmek gerekiyor ki buda fiyatı gercekten arttırıyor. Bence bu baz modeli hem fiyat olarak hemde görüntü olarak çok yeterli fiyat/performans oranına gercekten çok yüksek. Duz ledli bir tabelaya birsuru para vermiş iş yeri sahipleri ne demek istediğimi daha iyi anlayacaktir. Bu tek projemiz değil projelerden sadece biri satılır satılır satılmazsanız çok birsey kaybetmeyiz. Örnek olarak maç öncesi yada maç sonrası bisiklet yada motorsikletle galibiyet turu atarken tekerleklerde maçın skorunu ve takimının isminin yazması güzel olurdu diye düşünüyordum. Bu kullanım alanlarından sadece biri bu ornekler cogaltilabilir. Yada mcdonalds siparislerini götüren motorsikletin tekerleklerine firmanın adı sloganı falan yazsa uzaktan bile görüldüğünde iyi bir reklam olmaz miydi. Yürüyüşlerde, mitinglerde, milli bayramlardada kullanılabilir mesela. Bunları düşündüğümüzde ve yazıyı veya resmi her faaliyette degistirebildigimizi düşünürsek 50tl çok komik bir fiyat bile sayılır. Ama insanlar bu cihazı bisikletine taktığı far yada zil gibi algılıyor. Aslında kullanım alanı çok daha geniş ve hayal gücümüzle sınırlı.

• Beğen
Tepkiler: Semih_ÇELİK

FYAZGAN

Üye
Tepki
6
Çok fazla mesaj olduğu için konuda prototip videosu gözünüzden kacabilir diye tekrar paylaşıyorum.

svshndr

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Whistle
Gereksiz bir uygulama şahsi fikrim. Alıp böyle bir şeyi bisikletime takmam.

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
2013 Bisiklet- motorsiklet fuarı 28 şubat-3 mart arasında istanbul yeşilköy fuar merkezinde yapılacak. Bence ürünüzünü vitrine çıkartmak için bu fuarı kaçırmayın.son gün aşırı kalabalık olur. ilk günler firmalarla toplu alım görüşmeleri yapar son gün giriş kapısının önüne seyyar sergi bile açsanız ciddi satış rakamlarına ulaşırsınız. Ayrıca motorsikletin gövdesinin belirli noktalarına ( genelde depo altı gibi ) kendiliğinden yapışkanlı ve renk ve yanma süresini sürücünün kendisinin ayarlayabileceği led panel ve bunun kontorl ünitesini üretirseniz böyle bir üründe aşırı ilgi görecektir.

Motorsiklet kullanıcılarının yana yakına aradığı Bir başka üründe motorsiklet kaskının arkasına yapıştırlabilen ve sürüş esnasında arkadan gelen arabanın görebilmesini sağlayan yanar döner led ışık. Hatta formüla arabalarının yağmurda dikkat çeken flaşörlü stop lambaslarının motora uyumlu duyundan üretirseniz , bu üründe aşırı ilgi görecektir. Millet ebaydan deli gibi bu ürünleri arıyor.

Motorsiklet kullanıcısı bu tür aparatlarda paraya acımaz. Tek sorun aküden bağlantının kullanıcının kendisinin yapabileceği kadar basite indirgenmiş olması veya 9 volt luk harici bir pil ile çalışabilmesi.

İsterseniz şimdiden motosiklet.net , motordelisi gibi forumlara ( çok forum var ama bu ikisi türkiyenin en çok kullanıcısı olan iki forumu ) üye olup başlık açın , gelen yorumlara göre bu teklifi değerlendirin.

Son bir alandanda bahsedeyim. modelcilerde bu tarz modellerinde kullanılabilecek kadar minimize edilmiş şekilde yapacağınız ürüne ilgi gösterecektir.Model uçak, tekne veya model arabalarda kullanabileceği , farkındalık yaratacak , yapabileceğiniz her türlü ürüne resmen saldırırlar. Model deyip geçmeyin çok ciddi kullanıcı kitlesi olan , oldukça pahalı bir hobidir.istelineln ürün bulnursa paraya pek bakılmaz. hatta 50-100 lira gibi bir rakam model dünyasında bedava sayılır.

(link) ( bu benim eski arabam. 0-100 hızlanması 1.9 saniye. benim diyen formüla arabalarındanda hızlı, ancak uzaklaştığında gözden kaybolduğu için her zaman ışıklandırıp gece kullanmak için yana yakına aydınlatma aramışımdır., uçak yapmaya başladığımda ekipman alabilmek için elden çıkartmıştım )

(link) bence burayada üye olun. Bahsettiğim tüm forumlara üyeyim. Genel kullanıcı taleplerini bildiğim için bu tarzda bir tavsiyede bulunuyorum. Bence bu forumlarda da bir şansınızı deneyin.Gelecek taleplere ve yorumlara göre ürün yelpazenizi geliştirebilirsiniz.

• Beğen

Serkan.Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
764
Bisiklet
Mosso
amazonda 45 dolar

(link)

ha buda türk çakması yine...
45 lira

(link)

serhat177

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar led animasyonun en iyi örneği var şu sitede :) bakmanızı tavsiye ederim.. (link)

FYAZGAN

Üye
Tepki
6
Gönderdiğiniz basit desen gösteren aletlere kıyaslamanız icin bir video daha paylaşıyorum. (link)