Leblebi şekerleri

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
okeyyy, fal bakabiliyorum..aslında da ben istanbul 'luyum, iş için ve özel sebeplerden biraz uzak kaldım, ok bekliorum adresini koca kalpli janus_sea..
;)

Scudo

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
umut ve kader ben bunlara çok inanırım . hayatı olduğu gibi kabul etmek yaşanan acıları bizim için sınav say lütfen . acılarımızla sevinçlerimizle olduğu kadar yaşamalıyız onları yüreğimizde taşımalıyız sorgulamalıyız.
sevgili nazz kime göre şanslıyız kime göre şansısız . benim çok sevdiğim harika bir arkadaşım vardı öyle bir babaydıki çocukları için o bir adeta peygamberdi diye bilirim . ailecek iki çocuğuyla beraber . trafik canavarı onları annelerinden kopardı . aile bitti herşey bitti yaşam bitti . anılarda kaldı benim muhteşem baba can arkadaşım . oğularını yanına alarka göçtü gitii. anneyi bir düşün .

kim şanslı kimşanssız bunu zaman gösterir. zamanı iyi yontmak lazım . yağdamlasını çay kaşığında taşırken bahçenin güzellikleri görmek ne kadar da şanslı olduğumuzu hayatın anlamını anlamak lazım nazcım.

bak janus_sea nın sevgili babası yok acaba olsaydıda hiç görmeseydi istemezmiydi acaba . bence isterdi hem de çok isterdi yaşadığını bilseydi
yeterdi belkide.

bazen olmak bazen olmamaktan -- bazen de olmamak bazen olmak tan çok daha iyidir.

• Beğen
Tepkiler: nazz

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
Sevgili Hasan Koç abi izin verirsen abi dedim o kadar güzel söyledinizki neye kime göre iyi veya kötü acı veya daha acı ..bu duyguları anlatmak ve anlamakyaşamayan için çok zor ben bile anlayamıyorum bazen neden oruları beynimde ama yaşamak varmış kaderde herşeyi güzel anımsamak yaşadığını hazmetmek en güzeli
saygı vede sevgiler

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
ben babamı tıpkı ,herşeyde oldgu gibi empati kurarak anlıyorum..ve herkesi öyle..
doğrusun hasan abi..sevgiler

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.666
Merhaba sevgili kardeşlerim, aslında kızlarım ya da bebelerim desem daha doğru olur sanırım.. Sizlere ne söylemeliyim bilemiyorum. Bazen sözler kifayetsiz kalır ya.. işte öyle bir an yaşanılan. Baba sevgisi ile dolu, onun sevgisine doyamamış olan, yüreklerinize sizin yaşlarda iki evladı olan bir baba olarak sizleri anlıyor ve bu duygular içersinde sonsuz sevgilerimi yolluyorum. Benim çocuklarım bildiğiniz gibi erkek kızım yok. Bir tarafta kızım olsaydı ancak bu kadar severdim heralde diyebileceğim sevgili Deniz. Diğer tarafta ise yeni tanımakta olduğum ve kızlarım diyebileceğim Naz ile Derya var.

Hepinize bir baba şevkati ile sarılıyor ve yanaklarınızdan sevgiyle öpüyorum. Yakın çevremde hep bana sorarlardı o zamanlar çocuklarımız henüz ufaktı. Özellikle annemin arkadaşlarından çok duymuşumdur; "Babalar erkek evlat ister ama kızlarını sever" "Kız evlat başkadır" diye, ben pek anlam veremezdim bu sözlere sonuçta evlat ikiside, kız ya da erkek ne farkeder ki diye düşünürdüm. Halende öyle düşündüğümü söyleyebilirim.

Fakat şimdilerde ise kızım yok bilmiyorum ona özlemdenmidir? Bu sözlere sanki biraz hak veriyor gibiyim. Ben yaşamadım ama bir baba için kız evlat ve bir kız evlat için de baba, çok farklı değerler taşımakta. Bunu rahmetli babamın ablam ve kız kardeşimle olan ilişkilerinde ve eşimin ablası ile birlikte babalarıyla olan ilişkilerinde de izlemekte ve yakınen görmekteyim. Erkek kardeşlerinin ise babasıyla olan ilişkisi kötü.

Nedense erkek evlatların babalarıyla ilişkileri pek iyi olmuyor. Allah Rahmet eylesin bende babamla ilişkimin iyi olduğunu söyleyemem. Son olarak daha öncede bir konuda söylediğim sözleri tekrarlamak istiyorum. Sevdiklerimizi ihmal etmeyelim. Unutulmamalı ki yaşamın en güzel yanı sevgidir Ve şunu da hiç unutmamalıyız ki; "Yarın hiçkimseye vaad edilmemiştir"

• Beğen
Tepkiler: nazz

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
cok güzel konuşuyorsunuz benim paylaşacağım o kadar şey yok herşey söylenmiş anne baba sevgisi hakkında
sadece bu duyguları bızle paylaştığınız için çok teşekkur ederim...

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.666
bora'cım, canım. Sağol asıl biz sana teşekkür etmeliyiz düşüncelerini paylaşman çok güzel. Sevgiler.. ;)

Sevgili nazz çok teşekkür ederim sağol. Sevgiler.. :)

• Beğen
Tepkiler: bora_jb ve nazz

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
@Derya AKYILDIZ

Saygıdeğer Derya amcacığım:)seninle daha önce bukonu üzerine sohpetlerimiz olmuştu ve her zaman söylediklerin kulaklarımda küpe..bence sende dünyadaki nadir babalardan birisisin ama ben senin şu oğlanların kulaklarını çekeceğim senin kıymetini iyi bilsinler bizburada babasızlıktan ona bidaha sarılamama vsvs acısından kıvranırken onların ne mutlu babaları yanlarında birde üzüyolarmı hmm ..bizlerde senin birer kızların olarak seni çok seviyoruz ben naz adınada konuştum:)onuda dün msn de yakından tanıdım çok şirine birisi..dediğin gibi Derya amcacığım sevilecek kişi yanı başımızdayken sevgimizi doyasıya yaşamalıyız ,ömür bazen tahmin ettiğimizden çok daha kısa olabiliyor
Saygı vede sevgilerimle...

• Beğen
Tepkiler: Derya AKYILDIZ