Le Tour De France 2009

tecadisk

Daimi Üye
Tepki
394
@Hasan Çağrı

Doğrusunu isterseniz ben de şaşırdım, sporcu sayısı önemli değilde kadroda ki sporcuların hepsi farklı ve üstün özelliklere sahip. Adamlar 30 milyon Euro yu gözden çıkardıklarına göre dünyada ki bütün organizasyonlara saldıracaklar heral de...

Genel de takımlar kadrolarını 30 kişiyle sınırlıyorlar sanırım. Liquigas takımının 2008 kadrosu da 28 kişiydi örneğin..

Scudo

Serdar Emre ACAR

Forum Bağımlısı
Tepki
361
Her takımda dokuz kişi yer alıyor yarışta.Maşallah futbol takımı gibi.

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Katyusha takımı gerçekten çok can yakacak bu sene. Ruslar inanılmaz savaşçı bir takım kurdular. Özellikle Mikhail Ignatiev, Ivan Rovny, Nikolai Trusov gibi patlama yapacak geleceğin çok büyük yıldız adayı bu gençleri bir takımda toplamak büyük bir avantaj. Ayrıca Karpets ve Pozzato gibi isimlerde yabana atılacak isimler değiller.

• Beğen
Tepkiler: STORMER

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
Bu aradada pıskınlerıde unutmamıslar Flıppo Pozzato,Gert Steegmans ve mc Ewen la bıraz sprınt agırlıklı bır takım havasıda var sankı

Arkadaslar normal takım lıstesı 27kısıdır bunlar bolgesel yarıslara gore bolunurler aynı anda 3 farklı yerdekı yarısa aynı takım 3ununede gırer.Ama majer tour dedıklerı Gıro ,TDF,ve Vueltaya sadece en ıyı 9lu gıder

• Beğen
Tepkiler: Ali AKTAŞ
Tepki
10
Amstrong'un biraktigindan bu yana antremanlarina ciddi devam ettigini birkac yerde okudum, Barcelona etabi da ilginc olmus gercekten, Contador'u cok begeniyorum ben de son zamanlarda cok savasci biri, gecen sene La Tour da izleyemedik ama Italya bisiklet turunda agzim acik izledim

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
@Görkem Kılınç

Görkem aslında SDS'de projeksiyon aletimiz ve kablolu yayınımız var ;) Ogün Abi'yi kafalayıp turu hergün canlı olarak,sinematik şekilde izleyebiliriz :) Hatta daha sonra gaza gelip hep beraber antremana çıkarız :D:Skull-175

Fırat Ayanyan

Forum Bağımlısı
Tepki
259
@sawas

cümlemi yanlış kurmuşum özür dilerim yanlış hatırlayanın kendim olduğunu kastettim ama yanlış yazmışım :D

Ali AKTAŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
993
@sea84

D-smart en güzel çözüm :) aldım rahatladım

Ali AKTAŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
993
@STORMER

Eveet ! ve hatırlarsanız geçen sene Cumhurbaşkanlığı turuna ASTANA takımı gelmişti, ama CONTADOR yoktu :)

STORMER arkadaşıma verdiği bilgiler için çok teşekkür ederim. En can alıcı noktalarda çok güzel bilgiler veriyor

• Beğen

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
kimse yazdımı bılmıyorum ama bu sene bırcok takım(markayla özdeşleşenler de dahıl Rabobank-Colnago/CSC-Cervelo/Columbia-Giant)bisiklet sponsorunu degıstırdıler,bence yenı durum cok kotu(Rabobank-Giant/CSC-Specialized/Columbia-Specialized)hıc yakıstıramadım.

• Beğen

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
@PROCYCLİSTHocam hele bı su yarıslar baslasın ortam dahada guzellesıcegıne emınım.Senın gıbı prof arkadaslarla yazısmak etplardakı krıtıklerı yapmak ayrıbır heyecan katıcagına emınım

Burgazcım sana katılıyorum suruculerın degısmesıne alısmıstık ama markalarla takımlar sankı bırbırlerıyle kemıklesmıs gıbıydı:rolleyes: Bırde aklıma soyle bısıı geldıkı acaba markalar ılerde kendı takımlarınımı kuracaklar acaba nıtekımcervelo test sankı onculuk yapıyo gıbı geldı:rolleyes:

tecadisk

Daimi Üye
Tepki
394
Team Columbia & High Road 2009

(link)

Michael Albasini
Michael Barry
Marcus Burghardt
Mark Cavendish
Gert Dockx
Bernhard Eisel
Bert Grabsch
Andre Greipel
Edvald Boasson Hagen
Adam Hansen
Greg Henderson
George Hincapie
Kim Kirchen
Craig Lewis
Thomas Lovkvist
Tony Martin
Maxime Monfort
Marco Pinotti
Morris Possoni
Frantisek Rabon
Mark Renshaw
Vicente Reynes
Michael Rogers
Marcel Sieberg
Kanstantsin Sivtsov

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
2009 Tour de France reıtınglerı zorlıyacak gıbı gozukuyor.
2006 TDF 1.sı Floyd Landıs cezasının bıtımıyle 1 ay sonrakı Tour of Calıfornıaya hazılanıyormus ve asıl amacının tur a katılmak oldugunu belırtmıs.Eger bu olayda bır degısıklık olmazsa busene nerdeyse eskı kadro tamamlanmıs olucakkı herkes bunu gormek ıcınde sabırsızlanıyordur
Dıger taraftan tour of down under sonuclarıysa soyle ;
1. Allan Davıs QST
2. Stuart O Grady SAX
Lance ıse 21. sırada ve 49sn. farkla bıtırdı.Bence hazırlık asaması ıcın guzel performans

Bora TİRKİ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.889
Bisiklet
Specialized
@sawas

Takımın bu seneki bisikletleri SCOTT

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
Takım guzel ama gecen senekı gıbı yada mark cavendısh ın yaptıgı gıbı olımpıyatı bahane edıp alplerden kacma olayı olmassa takım sprınt kategorısınde ıs yapar tabı gert steegmans ,mc ewen ,O grady,hushovd yada kendını aklamak ıcın calısacak olan boonen vede gecen senenın yesılmayo sahıbı oscar fererıe yıde unutmamak lazım Ozellıkle bu sene mc ewen , steegmans ve hushovd un da yenı takımlarında boy gostermeye calısacakları kesın
Sahsen sprınt te mc ewen bu konuda takım arkadası ve tecrube olarak avantajlı gozukuyor.Ozellıkle gert ın 2008 TDF de son etaptakı show u ve flıppo pozzato gıbı ıyı bır fedaı grubuyla cok guzel anlar yasatacagı suphesız

• Beğen
Tepkiler: Bülent ÖZER

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
(link)

Iste ufak bır ornek gert ve onu son ceken fedaı pozzatoydu yanlıs hatırlamıyosam.Bırde bunların mc ewen ı cektıgını dusunursek:rolleyes:

Unutmadan gert ın sprınte kalktıgı mesafeye ve hızına aman dıkkat

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
lınkde problem var galıba ızlemek ıstersenız youtube da 2008 TDF last stage yazarsanız ızleyebılırsınız

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Arkadaşlar 1 Şubat Pazar günü A.S.O. takviminde olan Katar turu zamana karşı etabı ile başlıyor. Katar turunu veren bir televizyon kanalı varmı, bilgisi olan varmı acaba?

Bu arada bildiğim kadarı ile Fransa turuda bu yıl A.S.O. da.

STORMER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.587
@Aytaç BiberAytac hocam bıraz once eurosportta cyclocross dunya sampıyonası nı ızlerken ınfo gectı katar turu onumuzdekı ptesı ıtıbarıle canlıyayınlıcak

Dogrudur zaten ozellıkle TDF yı vermesı ımkansız gıbı bısııı olur herhalde:D

• Beğen
Tepkiler: Aytaç Biber

tecadisk

Daimi Üye
Tepki
394
Tour Down Under, Qatar. Tour of California, Tirreno - Adriatico, Paris - Nice, Mliano - Sanremo, Coppi - Bartali, ve Tour of Flanders, hepsini tv den izleme fırsatı buldum. Bu yıl bisiklet sporunun altın yıllarından biri olacağa benziyor, daha önce izlediğim hiçbir sezon da takımları bu kadar hazır görmemiştim. Önce giro arkadan tdf süper geçeceğe benziyor, inşallah doping saçmalığı bu güzel ortama gölge düşürmez.