Lastiksiz dünya kupası kazanmak?

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Geçtiğimiz günlerde Aaron Gwin'in yarışın başından sonuna zincirsiz kazandığı 2015 dünya kupası dair bir başlık paylaşmıştım, (link: (link))

Bugün de yine aynı sporcu, yine bir dünya kupası finali :) Yine talihsizlik...
en yakın rakibine neredeyse 2 saniye fark atmışken 2:03'de arka lastiği patlıyor ve 2:43'e kadar yani 40 saniye boyunca jant ile ilerliyor...

Yine Aaron Gwin, yine insan üstü bir mücadele :)

Scudo

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
@firestone tam senin attığın yorumu atacaktım gidonu görünce bi durdum baktım ^^..

valla helal olsun adama

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Videoyu sonuna kadar heyecanla izleyin, spoiler vermiş olmayayım diye sonucu söylemedim tabi, kazanamadı bu arada :) O kadar da değil yani hehe

Ama son 40 saniyeyi jant üzerinde gidip 13 saniye farkla kaybetmesi bile inanılmaz :eek:

• Beğen
Tepkiler: firestone

satımktn

Üye
Tepki
33
İsim
SATI
jantın sağlam olması da ayrı bir şans bence.birde lastiğin nasıl patladığı da önemli lastik ortadan ikiye ayrılsaydı işi zordu.benim arka lastik eve sadece 50 metre kala tam ortadan ikiye ayrıldı cam kesmişti düz asfalt yolda eve kadar gelemedim.

lastik zaten janttan tamamen ayrıldı ama yinede çok şanslı bir insan.

şans faktörü hayatımızda çok önemli bence.ben şans olayının hayatın her alanında insana büyük etkisi olduğuna inanırım her zaman.

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

satımktn

Üye
Tepki
33
İsim
SATI
gece karanlığında yerde 100 dolar bulan insanlar tanıyorum mesela.

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
873
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
Abi bizim oralarda eskiden "suyu burnuna iyi çekicen genzini dolandırıp atmazsan abdestin kabul olmaz" derlerdi.
Bir de acaba bu işte bir komplo mu var sorusu da geliyor insanın aklına.
Burdan Aaron a sesleniyorum:
Azmine yeminle hayranım ama paratonersiz yerlerde çok dolaşma bro!!!

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
@mhtozel komplo konusunda espri mi yaptınız yoksa ciddimisiniz bilmiyorum ama açıklama yapma gereği duydum:) lastiğin patladığı anı dikkatle izleyin viraja girince "cuttie" denilen hareketi yaparak dönmeye çalışıyor, dış lastik bu yüzden janttan çıkıyor, bu hareketi yaparken aynı durumu yaşayan çok kişi var:)

Tepki
246
İsim
Hakan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
o bisiklet ve doğal olarak lastiği de pahalıdır. lastiğin patlaması çok garip olmuş. adama da helal olsun

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Aaron'a önerim, Türk hamamı. Bizim Hüseyin Abi ''Gelsin de ben onu bi güzel yıkarım'' diyor. Bak Aaron, bu fırsat kaçmaz.

DurgunDeniz

Daimi Üye
Tepki
419
Valla ben pek yarış izlemem,normalde videoya bakmadan helal olsun der geçerim ama izledim bu sefer,o da ne?Yarış zannettiğim kadar zevksiz geçmedi,üstelik sesi açmayı unutuğum halde :D

Bisiklet yarışı izlemeye falan mı başlasam acaba :D