Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik Patlamasından Bıktım! Sedona 610 için Yol lastiği önerisi

@erencaner
Hayır, sadece iç lastik değiştiriliyor. Hatta onu bile değiştirmek zorunda değilsiniz, yama yapılabiliyor. Dış lastik, yarıldığında veya tamamen aşındığında değiştiriliyor.

• Beğen
Tepkiler: erencaner
Scudo
dş lastikteki yarıkları japon yapıştırıcısyla dolduruyorum, etkili mi bilmem ama pek çok yabancı sitede okudum uyguluyorum

• Beğen
Tepkiler: Sabri YILDIRIM
2 senedir Continental GP4000S (II değil eskisinden) kullanıyorum, kabaca ortalama 1000 km'de bir patlıyor diyebilirim. Gayet yeterli bir korumaya sahip yani.

bır de bu serıtler var iç lastıkle dıs lastık arasına yerlestırılıyodu sanırım

ona ne dersınız arkadaslar

Dün bir konuda paylaşıldı bu video. Buraya da geçmiş olalım.
Ben yuh dedim :)

@Uğur S. Videoyu ben paylaşmıştım. 7 yıldır yol bisikletlerimde kullandığım tek lastik. Cam kırıklarına fısıldayan lastik diyorum kendilerine. Performans olarak özellikle ıslak zeminde oldukça güvenilir, akıcılık bakımından diğer seçenekleri denemediğim için iyidir ya da kötüdür diyemem. Havasını 100-110 psı altına düşürmediğiniz sürece üzmez.

• Beğen
Tepkiler: Uğur S.
@M.Gökhan BİROL

Murphy kanunları mıydı neydi? İlk sürüşünüzde hiç birini yanınıza almayın hemen patlar :D

@mehmet.ali

evet, ondan korkuyorum zaten ben de...

Bendede scwalbe smart black var öyleydi sanırım adapazarına gittik kücücük bir tel patlatmıştı:)

@erencaner Konu sizin anladığınız gibi değil :)
Bisikleti aldığımdan beri patlak sıkıntım olduğundan ne yazık ki Tuzla - Moda sahil yolunda her türlü patlatıcı madde var. Sağlam bir lastik almak istemiş ve sipariş vermiştim gelince de değişim yapmıştım ve sonrasında bu patlak mevzusu olunca konu yazmıştım :)

@Ozan A. Bu patlama konusunda ben forumda arkadaşların yorumlarına dikkat ederek ve maliyet uygunluğundan dolayı Decathlon'dan TYRE PRO 4 ENDURANCE lastik aldım. Aslında sipariş verdiğim gün Sedona'ya bu konuda mail atmıştım, farklı bir model önermişler ama ben sonraki gün gördüm. Sedona'dan gelen mail içeriği şu şekilde;

Lastik patlama sorununuza önerebileceğimiz iki farklı ürün mevcuttur. Schwalbe - Marathon Greenguard 700x23 lastikler patlamaya karşı dayanıklıdır. Ürün adet fiyatı 52$ olmakla birlikte patlama sorununuza en sağlıklı çözüm yoludur. Diğer ürün ise Zefal markasına ait ZLiner patlak önleyici şeritlerdir. Bu ürünün fiyatı 16$’ dır ve bir paket içerisinde 2 adet şerit bulunmaktadır. Ürünlere size en yakın Aslı Bisiklet bayilerinden ulaşabilirsiniz. Aslı bisiklet bayileri için aşağıdaki linke tıklamanız yeterlidir.

@Gökhan BİROL abi sen hangi yollarda biniyorsun ben de oralarda süreyim bari :)

Bu arada arkadaşlar paylaşmak istediğim bir konu var;

janttan kaynaklanan bir durumdan dolayı iç lastiğim patladığı için bunu Sedonaya mail ile ilettim ve ne yapmam gerektiğini sordum. Bana en yakın servise gidebileceğimi ve destek alabileceğimi belirttiler. Tabi ben de bu işlem için herhangi bir ücret ödemem gerekip gerekmediğimi sordum, gelen mail aynen aşağıdaki gibi;

Gerçekten son şaşırdım bu ilgilerine ve bende gerçekten Sedona marka bisiklet var mı? Faturası ne? Seri numarası ne gibi bilgi bile almadan direk yardımcı oldular.

Merhaba,
Probleminizin çözümü için tarafınıza iki adet iç lastik ve patlamayı önleyici lastik bandı gönderilecektir. Size en yakın Sedona servisine giderek ücretsiz bir şekilde işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Ürünleri size ulaştırabilmemiz için kargo adresinizi talep etmekteyiz.
Teşekkürler

Schwalbe marathon zırhlı lastik diyorum başkada bir şey demiyorum lastiği al ve unut o derece

@Sabri YILDIRIM valla her türlü yolda biniyorum, şehir içi, şehirlerarası, stabilize, asfalt, yağmur çamur her yerde.

@erencaner
Hayır, geçen gün de dedim 5 liraya yama yaptırılabilir veya 10-15 liraya sıfır iç lastik alınabilir.

• Beğen
Tepkiler: erencaner
merhaba arkadaşlar.

geçenlerde benim de lastik patladı. bisiklet konusunda acemiyim açıkçası biraz. kendim yapmak istedim. gittim bir fischer marka iç lastik aldım (almanya'da ikamet ediyorum) neyse bunu takmayı başardım. ancak 1 gün sonra yine patladı. lastiği değiştirirken dış lastiğin iç yüzeyini kontrol etmeyi unutmuşum. içine baya geçmiş bir gül dikenini görünce şaşırdım kaldım. eski lastiğe yama yaptım ve taktım şimdilik sıkıntı yok. benim bisiklet tam olarak ne bisikleti olarak geçiyor bilemiyorum ama şehir bisikleti gibi sanırım. 16-17 kilo vardır herhalde. belki biraz daha fazla. dış lastiğin üzerinde 45-70 arasında hava basabilirsiniz diyor. sizce kaç basmam lazım buna yani uymam gerek sonuçta herhalde bu talimatlara...

Back