Lastik hakkında sorular ve cevaplar

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar 700x25c iç lastik arıyorum. Rubena alacağım. Fakat 33 mm, 47 mm gibi ibareler yazıyor. Onlar ne ifade ediyor? Bende 700x25c dış lastik var Mitas'ın. Herhangi birini alsam sıkıntı olur mu?

Scudo

Ozicu

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
Oğuzhan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün Rumeli Kavağı tarafına gideyim dedim. Köye varınca çay ocağına geçtim çayımı içmeye başlamıştım ki lastigim tabanca sesine benzer bir sesle gümledi. Sebebi ne olabilir? Baktığımda dış lastikte hasar yok ama iç lastik yarılmış boydan boya. Yol bisikleti 28c vittoria lastikler var üzerinde lastik basıncını hep üst seviyede tutuyorum yılan ısırığı olmaması için acaba fazla basinc mi bu hale getirdi ? Öte yandan arka tekeri çevirirken belli bir yerde jant pabuca sürtuyor acaba jant mi yamuk ? Teşekkür ederim şimdiden ...

elric1982

Daimi Üye
Tepki
665
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ozicu muhtemelen fren pabucu janta sürttüğü için jant, iç lastiği ısıtarak gümlemesine sebep olmuştur. Fren pabucu sürtmemiş olsaydı kesin, sürekli fren sıkarak yokuş inişi yaptın diyecektim.

• Beğen
Tepkiler: Veto8

Ozicu

Aktif Üye
Tepki
211
İsim
Oğuzhan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@elric1982 2 km kadar yokuş indim aslında jant da pabuca sürtuyor üstüne bir de sağlam hava basmistim Decathlondaki ucuz iç lastik de olunca korkunç bir ses cikti. Teşekkür ederim yanıtınız için.

• Beğen
Tepkiler: elric1982

yk33

Üye
Tepki
0
İsim
Yalcin Koc
Bisiklet
Diğer
Merhabalar 29x 2.25 lastigi yol lastigine cevirmek istiyorum zirt pirt patlamayan yol tutusu nispeten iyi ortalama 120-150 tl adet civari 700x35 bir lastik onerisi olan var mi simdiden tesekkurler..cst platinium pro ve rubena hook stu baktim mesela

Tepki
85
İsim
Burak A.
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar;

Yaklaşık 2 aydır Rockrider 520 27,5" MTB kullanıyorum. Şu anda bisiklete alıştım ama şehir içinde kullandığım için ve üzerindeki lastikler dağ lastiği olduğu için sanırım daha düz ve ince bir şehir lastiği takarsam biraz daha rahatlayacağım gibi hissediyorum. (Kız arkadaşımın 26" MTB bisikletine Decathlon beyaz şehir lastiklerinden taktık ve onda daha rahat hissediyorum kendimi, bisiklet benimkine oranla daha ağır olmasına rağmen.)

Uzun lafın kısası, aşağıdaki lastiklerden hangisini önerirsiniz diye soracağım. Tabi alternatif öneriniz varsa paylaşmanızı rica ediyorum. Sevgiler..

1) (link)
2) (link)
3) (link)
4) (link)
5) (link)

canberk038

Üye
Tepki
0
İsim
erkan
Bisiklet
GT
Merhaba arkadaşlar. Lapierra urban shaper 600 bisiklet aldım. Üzerinde 700x28c lastik var. Ama tur amaçlı aldığım için bu lastik çok ince ben bunun yerine 700x40c dahakalın tur için ideal lastik takmak istiyorum. Lakin baxı formlarda en fazla700x30 c takabilirsinizdiyor. Şimdi işi bilenlerden tavsiye almak istiyorum . 40c takabilirmiyim?

Upper Architect

Daimi Üye
Tepki
423
İsim
Numan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@İkiPedalBirHeves

Schwalbe marathon serisi iyidir,marathon serisikendini kanıtlamış bir seri.
Mevcut jantınız 27.5x1.65 ölçüyü muhtemelen kabul eder velevki siz yinede ne olur ne olmaz kontrol edin/ettirin.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@canberk038 (link) bu konuyu okursanız daha net cevaplar bulursunuz jantınız 17c yani min 23,8 max 37,4 takabilirsiniz (önerilen daha doğrusu sağlıklı olan) ön ve arka maşa aralıkları da önemli faktör. Yanlardan veya yukarıdan kadroya sürtme yapabilir.

canberk038

Üye
Tepki
0
İsim
erkan
Bisiklet
GT
kardeşim hemen okucam çok teşekkürler...

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.597
asagidaki ic lastik icin fikirleriniz nedir ? her lastik muhakkak patlayacaktir bu konuda hem fikiriz ancak , ic lastik de olsa bir kalite yada daha dayaniklilik periyodu var mi ?

(link)

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@a.valverde

Ben o lastiklerden kullanıyorum, standart iç lastiklere göre çok daha narin değiller, patlayana kadar rahat rahat kullanılıyor. Daha da hafif olan "supersonic" iç lastikler için aynısını söyleyemeyeceğim; takarken yarılmak, durdukları yerde patlamak gibi sürprizler yaşatabiliyor.

Ne kadar işe yaradıkları konusunda şuna bakabilirsiniz:
(link)

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@a.valverde Patlak önleyici sıvılar kullanarak 3mm gibi batan şeylerin önüne geçebilirsin

• Beğen
Tepkiler: a.valverde
Tepki
0
İsim
Mehmet
Bisiklet
Ümit
Arkadaşlar lastik biraz dışarı doğru cikmis sıkıntı yaratır mi? Gecenlerde patlamisti degistirdim lastigi takilirken oldu buyuk ihtimalle. Soldan saga dogru bakildikca anlaşılıyor

Dosyalar

Dr.Panix

Üye
Tepki
2
İsim
Yusuf Alper
Bisiklet
Salcano
Lastikler çok eskidiği için yeni lastik aldım ön arka. Vredestein Dynamic City 26". En başta çok yalpalıyordu yaptırdım köpüklü suyla tam oturdu. Ancak bir hafta gibi bir süre sonra çok az da olsa yalpalamaya başladı tekrar. Ne yapmalıyım? (Akort yaptırmıştım 1 ay önce.)

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
8F684031-7484-4CBC-866C-B366E908D188.jpeg Michelin 26x1.10 run’r advanced kullanan var mı ? Yeni aldım sadece ufak bi test gerçekleştirdim havalar yağmurlu şu sıra kullanmaya devam eden varsa merak ediyorum. :)

• Beğen
Tepkiler: Serdal Apardım

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Mehmet Yıldız 16 lastiğiniz janta düzgün oturmamış, çünkü iç lastik dış lastiğin içine girememiş. Sibobun olduğu bölgede bu sorun sıklıkla oluyor.

20181103_111936.jpg

Tepki
45
İsim
Volkan Baran
Bisiklet
Diğer
Benim Kron marka bisikletimin üzerindeki lastiklerde M-TRAXX CİTY CROSS 700x35C yazıyor. 3 yıldır üzerindeyim hala ilk günkü gibi duruyor. Su kanalları hiç aşınmadı. Lastikte hiç erime yok. Bir kaç kez patlaması dışında sorun da çıkartmadı. Kuru ve ıslak asfaltta yol tutuşu çok iyi, üstelik çoğu zaman apaçi gibi kullanıyorum trafikte. Ama markası belirsiz. Bu hangi marka ola ki?

omer6513

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar ben 26x2.1 dış lastik arıyorum. Kullanım alanı şöyle; normalde asfaltta sürecegim ama arkadaşlarla 2-3 hafta 1-2 kezde dağa/ormana gidecegim için dağ lastiği arıyorum. schwalbe black jack baktım ama asfaltta çok yordugu için almadım maxxis crossmark baktım oda biraz pahalı , sizde crossmark varsa yazın lütfen ve bana uygun lastik önerebilirmisiniz uygun fiyatlı f/p ürünü , ögrenciyimde :)