İnceleme Lapierre Urban Shaper 400 - kısa ön inceleme alet nalet:)

war3z

Üye
Tepki
78
İsim
Enes
Bisiklet
Lapierre
Merhabalar uzun bir araştırma sonucu tam sedona 410 alacakken bu modeli buldum uygun denk gelince kaçırmadım.
Daha önce salcano ve paxton marka bisikletlerim vardı ilk defa yabancı menşeili bir bisikletim oldu.
Diyordum o kadar para verilir mi diye ama selenin üstüne binince insan verilebileceğini anlıyor.alet ateş ediyor resmen :ssrtcbya:
- Daha bir hafta önce aldım ama ilk izlenimlerim çok olumlu, daha önce bu kadar kaliteli bir bisikletim olmadığı için bisikletin mersedesi gibi geldi bana alet buram buram kalite kokuyor
akıcılığı çok etkiledi beni bir o kadar da hafif, tasarımı sade ama bir o kadarda şık - alet nalet :koptum:
- Tur bisikleti ile sehir bisikletinin melezi olarak tanıtılsada yol bisikleti direksiyonu taksam kimse garipsemez çünkü direksiyon hariç yol bisikleti gibi narin bir o kadar hızlı, çevik ve sağlam
- Lapierre'nin yol bisikletlerindeki ustalığının etkilerini bu bisiklet üzerinde görebiliyoruz.
2016 yılında çoğu markanın yaptığı gibi lapierre de bu modelde bazı komponentlerin kalitesi biraz düşürmüş
hatta 2017 modellerde fittness shaper ve urban shaper serilerinin ikisinin birden iptal edilerek shaper adlı tek bir seriye geçileçekmiş
bisikletin fiyatına gelecek olursak aldığım yerde tek kalmış 2015 model 1800TL

DSC06810 (Large).JPG DSC06875 (Large).JPG DSC06778 (Large).JPG DSC06799 (Large).JPG DSC06836 (Large).JPG DSC06890 (Large).JPG DSC06893 (Large).JPG DSC06790 (Large).JPG DSC06906 (Large).JPG DSC06823 (Large).JPG DSC06908 (Large).JPG DSC06771 (Large).JPG DSC06898 (Large).JPG DSC06788 (Large).JPG

Birde bisikleti aldık tamam derken ekipmana epey para harcadım bunu baştan hesaplamam gerekirdi :hihi:

50 TL ARKA PARK AYAĞI (link)
15 TL decathlon Alyan takımı (link)
15 TL decathlon Matara (link)
20 TL korna (link)
30 TL ayna (link)
80 TL AIM Elcik (link)
20 TL Duvar askı aparatı (link)
75 TL Abus mini kilit (link)
15 TL Kablo kilit (link)
50 TL Bagaj çantası (link)
200 TL Aliexpres sele altı alarm , ön far, sele altı çanta , eldiven kask vb ufak tefek aksesuar
alarm (link)
ön far (link)
eldiven (link)
çanta (link)
çanta 2 (link)
alarm 2 (link)
ayna 2 (link)

daha sigma km saati, arkaya port bagaj alıcam en az ikisi 300 TL diye hesaplasak toplam
aksesuarlara 870 TL harçamışım şaka gibi biri bana dur desin ;)

:hhhhhh:

Scudo

Kbi

Üye
Tepki
0
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
Güle güle kullanmanız dileğiyle :) Çok güzel gözüküyor

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İşte şimdi tam güldüm :)
Birde bu nalet aleti 410 ile karşılaştırma cesaretini göstermişsin :)
Bisiklete bayıldım, renkler karizma, üstündekiler ise söylemeye bile gerek yok.
Hayırlı, uğurlu olsun..

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@war3z dostum hayırlı olsun. Bu bisikleti muadilleri arasında sürüşü belkide en keyifli olanı diyebilirim. Bisikletin fiyatı uygun ama seni diger ekipmanlar yakacak. :) Bir anda 870 lira :):)

ventiol

Aktif Üye
Tepki
334
İsim
Ventiol
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Her şeyi anladım da niye iki tane alarm? :D

war3z

Üye
Tepki
78
İsim
Enes
Bisiklet
Lapierre
@Kbi teşekkürler
@Hamit.Ç eyvallah 410'da direkten döndük iyiki de dönmüşüm :)
@caesar teşekkürler ekipmanlar beni benden aldı zaten :harika:
@ventiol ne olur ne olmaz ;)
bu arada bu şekilde bir arka bagaj aldım fırıncı küreği gibi durdu ama :hhhhhh: diğerleri daha kötü durmuştu çanta ile güzel olucak
aldığım elçiklerin hiç bu kadar rahat ettireceğini tahmin etmezdim gerçekten sürüş konforunu çok etkiliyor tavsiye ederim
IMG_2218.JPG

bu arada ilk mesajı düzenleyemedim inceleme kısmında bu mümkün değilmi ? düzenle olan yerde sadece "şikayet yazıyor"

• Beğen
Tepkiler: caesar

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
901
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herseyden evvel hayırlı olsun. Bende bu bisikleti kullanmis birisi olarak cok memnun kaldigim bir modeldi. 2015 model zaten komple deore sistem , 2016 senesinde ayni modeli karma set olarak cikardilar, yol tutusu,ivmelenmesi, frenlemesi
Cok basarili. Sehirler arasi gunluk uzun 150 km zorlu irtifali turlar yaptim , yol bisikleti gibi hızlanması var ama konforu yoldan çok daha fazlaca, tekrardan güle güle kullanın.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Hayırlı uğurlu olsun İnşaAllah. Kazasız güzel mutlu sürüşleriniz olsun...

war3z

Üye
Tepki
78
İsim
Enes
Bisiklet
Lapierre
@irfanyazicitunc teşekkürler hocam benim ilk kaliteli bisikletim olduğu için şuan mercedese biniyor gibiyim ;)
dediğiniz gibi hızlanması çok güzel zaten gidonu değiştir yol bisikleti adamlar bi gidonu değiştirip tur-şehir bisikleti diye çıkarmışlar
@ÇaNakkaLeRuHu teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: irfanyazicitunc

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çok güzel duruyor, güle güle kullan hocam :) Bu senin fırıncı küreği dediğin şey fazla ağırlık almıyor diye biliyorum, tur için mi aldın bilmiyorum da hocam, bende de aynısı var, üst tarafı seleye denk geldiğinden çanta koyması, uyku tulumu bile bağlaması çok zor malesef :(

war3z

Üye
Tepki
78
İsim
Enes
Bisiklet
Lapierre
Teşekkürler sağolun hocam tur için değil işe gidip gelirken yanımdaki eşyaları koymak için
bagajın üzerinde 10kg yazıyor ama ben 5 kg yu geçmiyeceğim
alttaki çantayı düz koyamadım bende dediğiniz gibi seleye denk geldi
yan koydum güzel oldu bagajın 2 adet kendinden lastiğinide üzerine geçirince sağlam oldu ekstra bir lastikde kendim takıcam, hatta çantanın altına göre kesip altına kenarları yamulmasın diye sağlam bir parça konursa daha hoş olur gibi
yarın fotoğrafını çeker koyarım @Ahmet Bilge Kaan AKIN

(link)

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
@war3z Hayirlı Olsun. İyi seçim oldu. Yalnız sele çok mu assagida bana mı öyle geldi.

war3z

Üye
Tepki
78
İsim
Enes
Bisiklet
Lapierre
@Hasan Ç. Teşekkürler Boy kısa olunca :) ama biraz daha yükseltsem daha iyi olacak galiba

Kadir KARADEMİR

Forum Demirbaşı
Tepki
952
İsim
Kadir KARADEMİR
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun dostum. 2015 modeli bence tam f/p Bisikleti. Ben kendi lapierre 400 umun gidon boğazı ve gidonu değiştirdim. Gidon boğazını bilerek ters taktım. Karbon gidon ve TT barları ile kullanıyorum. Elcikleri de barendli olanlarla değiştirdim. Gözüme daha hoş geliyor böyle. Kazasız belasız sürüşler dilerim. Çok iyi bir tercih

Dosyalar

oseka

Üye
Tepki
31
İsim
Ferhat
Hayırlı olsun, çok güzel duruyor.. Kazasız belasız keyifli sürüşler..
:harika:

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@war3z ayaklıktan memnun musun? Kadroya sabitlenen yere bir şey düşündü mü kadroyu çizme ihtimali var gibi. Bir de bendeki biraz zor kapanıp açılıyor sendeki nasıl? Bir ayarı mı var acaba onun?
Bir de ben çok çamurluk denedim en iyisi
Polisport Michigan oluyor.

war3z

Üye
Tepki
78
İsim
Enes
Bisiklet
Lapierre
@kadir karademir Teşekkürler hocam benimde gidon boğazı hafif oynuyor epey sıktım ama bulunduğum yerde tork anahtarı veya kaliteli bir alyan seti olmadığı için çok oynamadım bisikletin selesinden kalkıp gidonu biraz yüklenince hafif oynuyor
karbon gidon güzel olmuş, bende düz gidon seviyorum ama ileride değiştirebilirim , elçik olarak bende ilk mesajdaki barendli olanları aldım kendi elciklerine göre epey rahat

@oseka Teşekkürler daha güzeli sizin olsun:harika:

@1dost Ayaklıkğın altına iç lastik parçası kestim 2 parça olarak tam içine göre kadroyu cizme olmadı ama sadece ayaklık takılırsa çizer gibi duruyor
ilk başta güzel sıkamamışım bir kere bisiklet devrildi birde bende arka bagaj oluduğu için bagajda ağır bir şey olduğu zaman veya gidonda poşet falan olduğu zaman pek güven vermiyor ancak bisikleti taşıyabiliyor.
ayaklığın açılıp kapandığı yerde alyanla ayarlanan bir yeri olması lazım oradan sertliği ayarlanabiliyor
çamurluk pek düşünmüyorum ama aklımda bulunsun:harika:

@Ahmet Bilge Kaan AKIN ben bu bagajı aldım düz koyarım diyordum ama dediğiniz gibi düz olmuyor bende yan koydum bagajın lastiğide çantanın üzerine tam oturdu gayet sağlam oldu böyle 5kg kadar yanıma aldığım ağır şeyleri bagaja yerleştiriyorum hafifleri sırt çantama alıyorum
(link)

IMG_2230.JPG IMG_2231.JPG

Bu arada alığım korna geldi hiç beğenmedim tuşu çok zor basıyor ve hakikatten kanarya gibi ötüyor kimse umursamıyor aynı kuş sesi :koptum:
yorumlarda tuşunun zor bastığı yazıyordu ama fiyatı ucuz diye aldım
hornit pahalı geldi açıkcası en iyisi air zound havalı korna almak :komik: atalarımızı dinlemedim para boşa gitti ;)

1-ucuz alan 2 kere alır
2-ucuzdur vardır bir illeti pahalıdır vardır bir hikmeti
3-ucuz mal alacak kadar zengin değilim

oseka

Üye
Tepki
31
İsim
Ferhat
Güzel bisikletmiş vallahi , baktıkça bakıyorum.. özendim :)
kadro boylarındaki standart nasıl acaba bu markada.. 170'e M (48) kadro çokmu kısa kalır.

war3z

Üye
Tepki
78
İsim
Enes
Bisiklet
Lapierre
Teşekkür ederim daha güzeli sizin olsun :harika:
Benim boyum 1,68 bu M kadro tam iyi gibi ben 28 lastiğe pek alışık olmadığım için "S" olsaymış daha iyi olurmuş diyeceğim ama
accell bisiklet ile görüştüğümde bu modelin "S" 44 kadrosunun Türkiye'ye gelmediğini söylediler
@oseka

• Beğen
Tepkiler: oseka