Lapierre urban shaper 400 hakkında

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar,

lapierre urban shaper 400 kadrosu olsun donanımı olsun nasıl bir bisiklet? Forumda pek detaylı bilgi bulamadım. Bana alınabilir bir bisiklet gibi geldi ancak, markanın biraz tanımazlığı tereddüt yaratıyor (Merida ve Scott karşılaştırırsak)

Scudo

dufpanla

Bisikletli Gezgin
Tepki
82
Bisiklet
Lapierre
merhaba. bisikleti bir aydır kullanıyorum. ben izmir de Parkur bisikletten aldım. bu bisikleti Türkiye turunda kullanmak üzere aldım. üstündeki kablolar dahil herşey full deore.
vites ve frenler: herşey takım olduğu için şuana kadar zincir atması, vites geçiş problemi yaşamadım. fren tutuşu bence çok iyi. bisiklette önde ve arkada bagaj takıp çadır filan hepsi dahil 3 günlük yol yaptım maşallahı var.
lastikler; schwalbe spicer: bu lastikle toprak, çakıl, asfalt her türlü yola girdim daha patlamadı ki ben marathon plus tour alacaktım iyi ki almamışım.
bisikletin ağırlığı:bisiklet 11,2 kg geliyormuş ben tartmadım. ama benim bisiklette ön ve arka bagajlar takılı ve 3 kata çıkarıyorum ki 150 km yol yaptıktan sonra yormuyor. yani bence çok hafif.
kadro: kadro biçimi bana uyan bi şekli var. 7005 kadroyu ilk kez kullanıyorum. 6061 daha önceki kullandığım kadro kadro.

aklıma gelen başlıca özellikleri anlatmaya çalıştım. sorusu olan olursa memnuniyetle cevaplarım. Lapierre firması Türkiye de bilinmiyor ama bu bisiklet bu fiyata bence iyi. Diğer markaların bu fiyattaki modellerinde aktarıcı ve frenler hep başka başka uyumlu değil. (bu benim kişisel görüşümdür) bence bu bisikleti alacaklar gönül rahatlığıyla alsınlar arkadaşlar. benim bisikleti merak edenler benimde bu bisikleti sorduğum konudan bakabilirler.

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
@evren ünver bisikleti alacağım, ancak kafama takılan bir konu var. Sen de bisikletin full deore olduğunu söylemişsin, ama lapierre sitesindeki özellikler de arka ve ön göbek claris. Bisikletçiye de sordum aynı şeyi söyledi. Sonuç olarak arka ve ön göbeğinde deore olması gerekmiyor mu? Full deore olması için?

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
bende üst modeleli olan shaper 600 var 1 aydır kullanıyorum memnumum
kadro kalitesi ve hafifliği baya iyi
benzer özelliklerde yerli malı bisikletleri 400 tl daha ucuza alırsınız ama en az 1- 1.5 kg daha ağır olur
kendi bisikletimin benzeri carraro 330
bir elime shaper 600 diğer elime carraro 330 u aldım 1.5 kg gibi bir fark vardı. carraro 330 yaklasşık 450 lira daha ucuzdu
hatta carraronun donanımın arka akarıcısı xt idi diğer tüm donanımlar aynıydı

• Beğen
Tepkiler: Berkayesenkaya488

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
@harun tınas ancak kafama takılan bir konu var. Sen de bisikletin full deore olduğunu söylemişsin, ama lapierre sitesindeki özellikler de arka ve ön göbek claris. Bisikletçiye de sordum aynı şeyi söyledi. Sonuç olarak arka ve ön göbeğinde deore olması gerekmiyor mu? Full deore olması için?

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
@ogeday13
400 modelinde oyle olabilir ama
600 modelinin göbekleri shimanonun seri dışı göbekleri internetten araştırınca fiyat olarak deoreden bir kaç euro daha pahalı
600 modelini tavsiye ederim
mesela 600 modelinde arka aktarıcı deoreden daha iyi olan slx kullnmışlar
iki bisikletin arasında 100€ luk farka değer

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
@harun tınas disk fren istemiyorum o nedenle 400 tercihim oldu, tura falan çıkacağım

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
600 ile 400 arasındaki farklar:
frenler
jantlar
arka akatarıcı
gidon boğazı
furç takımı (çatal yatağı)
bu parçalar 600 de daha iyi

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
@ogeday13
ben şehir ici akan trafikte kullanmak için aldım
aniden önüme kıran araçlar
araçların arasından fırlayan yayalar.
yolda giderken aynaya bakmadan aniden açılan araçların kapısı
hidrolik frenden vazgeçemem

@ogeday13
beyaz rengi yakından görseniz siyahtan vazgeçebilirsiniz
beyaz rengi bence cok güzel

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
@ogeday13
su an 35 km den daha uzununa çıkamadım yazın hedefimi yükselteceğim
hidrolik frenlerin biri bozulduğunda turcu adamın yanında allen anahtar takımını taşır sökün gitsin tek frenle de idare dersiniz
ayrıca akort yarı bozuldugunda v frenin ayarıda bozulur hidrolikte boyle bişey yok
cunku göbekten diski durdurdugu için hidrolik frenler akorttan etkilenmezler

ogeday13

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar,

Bugün lapierre urban shaper 400 'ü aldım. Bisiklet tek kelimeyle harika bir şey. Tüy kadar hafif, vites geçişleri gayet seri. Gerçekten umduğundan da iyi çıktı.

Yardımlarınızın için teşekkürler

mehmetali_

Üye
Tepki
10
İsim
mehmet ali tat
Bisiklet
Sedona
Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ogeday13 @dufpanla bisikletdaşlar 400le aranız nasıl bakalım? çamurluk alacağım hangi modeli alayım?

Tepki
27
bisiklet üstünde gelen spicer model lastik bombe yapıp yarıldı, garantiden değişti. lastik hariç ben memnunum bu bisikletten. @1dost siz çamurluk aldınız mı?

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@comfortablynumb decathlondan bir çamurluk almıştım eski bisikletime olmamıştı. buna oldu sayılır arka çamurluk biraz yukarda olsa da iş görür. çamurluk bende araştırmıştım. eğer elimdeki olmasaydı şunu sipariş geçecektim. ( link örnektir daha uygun satan yerler olabilir )
(link)

Onun dışında lastiklerden son derece memnunum 2000 kmyi devirdim ve arka lastik bir kere patladı. siz çamurluk aldığınızda bana yazarsanız sevinirim.