Lapierre Sensium 300 Macerası

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
Selamlar,

Bisikletime kavuştum sonunda, montajı pedal hariç tamamladık, şimdilik ofiste duruyor. Akşam fotoğraf çekimi ile ufak ufak başlarız. Pedallar evde maalesef.

Ben sadece resimlerinden beğenip satın aldım, 3.bisikletim ve ilk yol bisikletim. İlk görüşte heyecanlandırdı diyebilirim bakalım sürünce neler olacak.

20160420_162156.jpg

Scudo

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
iki teker bir adam da bu bisikletin incelemesini izlemiştim içim gitmişti :) güzel makina hayırlı olusn kazasız sürüşler dilerim

Bahri Kaplan

Daimi Üye
Tepki
996
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Süper bir makine. İyi günlerde kullanın. Allah kazalardan korusun.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Uşaklı

SagFan

Daimi Üye
Tepki
189
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kazasız belasız sürüşler dilerim inşallah tadını çıkarırsınız :)

• Beğen

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
913
Bisiklet
Focus
Hayırlı olsun, güle güle kullanın, güzel gözüküyor :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Tolga Uşaklı

Artık bu bisikletle gelecek videolar bakalım hangi konseptte olacak, hayırlı olsun bisikletiniz, kazasız belasız sürüşler :harika:

Tepki
28
Bisiklet
Kron
Gerçekten çogu kişinin hayallerini süsleyen bir bisiklet hayırlı olsun kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.

• Beğen

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
@drumbanger liste fiyatına kredi kartına 9 taksit aldım bisikleti.
Güzel dilekleriniz için hepinize teşekkürler, artık bir yol bisikletine sahip olmanın zamanı gelmişti.
Benim kullanım amacım ve seviyeme göre en mantıklısı bu modeldi.
Bu model aynı zamanda Di2 uyumluymuş, jantlar 11s desteklemiyor, dolayısıyla ilk kalkınma planında jant seti var, açıkçası bisikletin en zayıf bölümü diyebilirim geneline bakınca.
Ben iyi / kötü arasındaki farkı anlayacak bir kullanıcı değilim ama ilk değişikliğe ordan başlarım.

Bu akşam 23 km kadar deneme şansım oldu, acelem olduğu için ayakkabı ayarlarını neredeyse hiç yapamadım, ortalayıp vidaları sıktım ve pedalları taktım eve gelince, ince ayarı hafta sonu yapacağım. Kısaca görüşlerim aşağıdaki gibi, ilk kez bir yol bisikletini kullanıyorum.

- Pedallarla beraber 9 kilo gibi olmasına rağmen ben kuş gibi olmasından gayet memnunum. 16 kg olan mtb ve 14.5 kilo olan katlanabilir bisikletimden sonra çok keyifli.
- SPD SL pedalları gece karanlığında denk getirmek beni çok zorladı, uzun yolda sorun değil ama bazen şehir içine girdim bu akşam, tak çıkar yapmak zor. MTB'de SPD kullanıyorum yıllardır ancak burda burnu kaldırıp mekanizmayı bulmak gerçekten alışkanlık istiyor. SPD SL ayakkabı ile yürümek ise tam bir işkence. :)
- Aşağıdaki gibi bir Strava kaydı oldu, lastikler bana çok ince geldi, ayrıca gidon enide ilk kilometrelerde sanki katlanabilir ile ilk günlerimi hatırlattı, elimi nereye koyacağımı, nerden tutacağımı bilemedim, heralde 100 - 200 km sonra iyice alışırım. Oturma pozisyonu olarak en ufak bir rahatsızlık hissetmedim, belki seleyi yarım parmak aşağıya almayı düşünüyorum.

(link)

- Gece karanlık ve iyi bir aydınlatmam olmasına rağmen yolu bildiğim halde ilk kez binmenin tedirginliği ile kendime pek güvenemedim o yüzden çok hız denemesi yapamadım, ancak dönüşte 3.5 km'lik bir mesafede 33.8 km/s ile gittim çok keyifliydi. Zeminde bir sorun yoksa şu an kondisyon seviyemle heralde kısa turlarda 30 km/s ortalama yakalarım gibime geliyor. Yokuş için bir yorum yapamıyorum 50 / 34 ve 11 / 32 çekiş sistemi var, rampalarda neler olacak hafta sonu ilk denemelere başlarım.
- Gidonu üst bölümden tuttuğumda frenlemeye alışamadım, onu araştırmam lazım, alt bölümde tutunca frenlemede sorun yok ancak frenler bir hidrolik disk tadını vermiyor, biraz aşınınca balata değişimi yapacağım gibi veya ben daha tekniği kavrayamadım.
- Vites değişimleri gayet rahattı, ilk defa bu tarz bir sistemi kullanmama rağmen yoldan dikkatimi ayırmadan kısa sürede alıştım viteslere. Küçültmek çok daha kolay, büyütmek için biraz daha mesafe gerekiyor kola, zamanla alışırım heralde. Dropbarı tutarak giderken vites büyütmek istediğimde gidona tam hakim olamıyorum, dengesizlik yaşanıyor biraz araştırmam lazım o konuları.

Biraz pahalı bir bisiklet belki amatör seviye için ama bu akşam ilk sürüşümden sonra gerçekten yol bisikletini uzun sürelerdir kullanan kişilerin söylediği yolun altınızdan kayıp gitmesinin ne demek olduğunu anladım.
Özellikle 100+ kadans seviyelerinde gerçekten çok keyifli oluyor. Gündüz gözüyle güzel manzaralar eşliğinde fotoğraflar çekene kadar şimdilik bunları paylaşabiliyorum.
MTB'nin yerini alabilir mi bilemiyorum, zamanla göreceğiz ancak ilk testlerden başarıyla geçti ve fazlasıyla eğlendik bu akşam.

Özetleyecek olursam ayrı bir sürüş disiplini, diğer türlere göre çok daha fazla dikkat istediği kesin, daha riskli geldi bana ancak bir o kadar keyifli!
@ÖmerMurat Yol bisikletiyle nasıl bir video içeriği hazırlarım bilemiyorum, heralde tırmanışlar veya manzaralarla dolu geziler olur, bakalım ilerde neler göreceğiz.

20160420_234738.jpg 20160420_234809.jpg 20160420_234831.jpg 20160420_234848.jpg 20160420_234909.jpg 20160420_234957.jpg 20160420_234816.jpg

Tepki
1
Çok güzel gözüküyor bende listeme eklesem iyi olacak :) kazasız belasız sürüşler dilerim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Seçiminiz bence çok iyi. İleride güzel bir jant seti ile çok daha keyifli sürüşler yapabilirsiniz. Bisikletin tek kötü yanı, jantların ağırlığı. Güle güle kazasız belasız kullanın.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Tolga Uşaklı Büyük aynada fotoğraflar gelmeye başlamış, çabuk ısınmışsınız :) Hayırlı olsun kazasız sürüşler. Renk kombinasyonunu çok iyi uygulayan bir marka.

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
@Onur YCL Bu aralar 50 / 18 - 20 takılıyorum, hafta içi Dahon'la sürekli 52 aynakol ve 8'li sistemle takıldığım için çok garip gelmedi aslında. Yarın sabah rampaya vurup boyumuzun ölçüsünü alacağız. :)

@Erdal YILMAZ aynı fikirdeyim, biraz alıştıktan sonra kalkınma planı arasında yer alıyor, şimdilik bu kadar masraf yeter.

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
Keyif gezileri ve fotoğraf çekimleri devam ediyor. Henüz nefesi kesecek, terletecek aksiyonlara başlamadım, yarın fırsat olursa testler başlayacak.

IMG_20160423_152515.jpg

----------

Bugün 40 km ve 800 metre irtifa kazanımı olan bir rotada gezindik. Rotadan bir fotoğraf paylaşıyorum, bisikletle ilgili sınırlı bilgimle teknik değerlendirmem akşam eve dönünce. Biraz GoPro çekimi yaptık, bakalım neler çıkacak. :)

20160424_094025.jpg

omertkkn

Üye
Tepki
2
İsim
Orçun Mert
Bisiklet
Salcano
Heycanla bekliyorum. Benimde almayı düşündüğüm bir bisiklet sizin paylaşımlarınız yönlendirici olacak benim için. Teşekkürler.

i. gürle

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Kron
Kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle, Hayırlı Olsun.