Lapierre nasıl bilirsiniz?

dufpanla

Bisikletli Gezgin
Tepki
82
Bisiklet
Lapierre
Arkadaşlar daha önce Fuji touring almaya niyetliydim ama Lapierre URBAN SHAPER 400 ı görünce çok hoşuma gitti. Deore set kullanılan bu bisiklet doların da artmasıyla Fujiden daha ucuz konumda. Schwalbe Spicer lastik kullanmışlar Fuji de başka marka var. Araştırdığım kadar çok köklü firma. Dünya bisiklet şampiyonası takımı FdJeux a bisiklet sağlıyorlar. Şimdi diceksiniz e sen herşeyi biliyon. Öyle ama bana bizden birilerinin deneyimleri lazım. Bu arada bisiklet bu sene Türkiye turunda seneye Avrupa turunda kullanılacak. Başka bisiklet öneri vermenize gerek yok arkadaşlar diğer markaları biliyorum sadece bunu öğrenmek istedim. Şimdiden herkese teşekkürler.

Scudo

Merickagantek

Daimi Üye
Tepki
74
Bisiklet
Lapierre
Ben sızın alacagınız bısıkletı bılmıyorum ama ben de lapıerre raid 500 var mtb olmasına ragmen tur bısıkletıne cevırıp kullanıyorum ...Ben memnunumm fiyatı da ozelleıklerıne gore bence ıyıydı ...Bence guzel bır bısıklet baktıgınız bısıklet...Lapierreyi kullanan sayısı gitgide artıyor ulkemızde... Fuji touring ne kadar olmus bu arada hanı anladıgım kadarıyla uzun bır planınız var touring le arasıdaki fiyat farkına gore bı karar vrebılırsınız...

Tepki
169
İsim
Mustafa Z. YILDIZ
Bisiklet
Specialized
Lapierre yol bisikleti kullanıcısıyım, oldukça memnunum. Çevremde Lapierre URBAN SHAPER "500" kullanan arkadaşlar var ve çok memnunlar.

dufpanla

Bisikletli Gezgin
Tepki
82
Bisiklet
Lapierre
fujı 999 dolar ve 2620 ye geliyor, Lapierre ise üstündeki aksamların daha iyi olmasına rağmen 2200 lira. Lapierre bana göre her yönden iyi ama klasik bisiklet aldıktan sonraki pişmanlık durumuna düşmek istemediğimden deneyimleri merak ediyorum

Merickagantek

Daimi Üye
Tepki
74
Bisiklet
Lapierre
eğer ki fuji yi daha cok ısıtyorsanırz bence fujı olarak kararınızı verın ama dedıgım gıbı lapıerre alırsanız da sanmıyorum pısman olacagınız..

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
Geçen ay,Merida Crossway'i sattıktan sonra lapierre Urban Shaper 400 aldım.Yaklaşık 350 km sürdüm.Çok memnunum.Geçen bisikletcime gittim.Hepsini satmış.Merak ettiğiniz spesifik bir husus varsa cevaplayabilirim.

• Beğen
Tepkiler: Türko ve dufpanla

dufpanla

Bisikletli Gezgin
Tepki
82
Bisiklet
Lapierre
kadrosu sence sağlam mı? üstünde giderken hani güven verir ya 10 üzerinden kaç verirsin? vites geçişleri ve fren sistemi uyumlu ve güvenilir mi? tüm bu sorumlarım her gün işe gidiş geliş 30 km, tur için günde en az 75 km için cevap verebilirsen sevinirim. teşekkür ederim yardımların için

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
@evren ünverKadro güven veriyor.Frenleri çok beğendim.Şu ana kadar beğenmediğim bir yönü olmadı.Ben de günde yaklaşık 40-50 km.sürüyorum.Schwalbe lastikler zaten kalitesini hisseddiriyor.10 üzerinden 9 veririm ancak,daha üst seviye bir bisiklet kullanmadığımdan çok manalı olur mu bilmiyorum.Selesi de çok iyi.Keşke fren kabloları kadro içinden geçseydi.Bence fiyatını hak ediyor.

• Beğen
Tepkiler: dufpanla

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
901
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet kurtulus arkadaşımin dedigi gibi bende lapierre urban shaper 400 aldim kis ayi indirimi+ euronun dusmesiyle baya kalitesinin altinda temin ettim çok fazla suremedim kis ayi oldugundan ama komple deore set olmasi vites gecislerini hizli kılıyor on arka dislilerin zincirin uyumu gayet guzel ve set olmasi nedeniyle metallerin asinmasi asgariye iniyor duz yolda akiskanligi yol bisikletleri derecesi olmasada yakin hizlanmalari gozlemledigim kadariyla, simdilik hava şartlarından dolayi rampa calismasi yapamadim ama basarili oldugunu hissediyorum kisacasi marka+ 7005 kadro+ komple set+ schwalbe spicer oldukca başarılı buda bisikletimin son hali. Selamlarhttp://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/07/65f93f03cef23e1cfbd59721fd8476a8.jpg

lombardo

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Deniz
Bisiklet
Lapierre
@Mustafa Z. YILDIZ

500 ise urban shaper değil de; fitness shaper dır o. sağolsun bizim bazı sitelerde yanlış yazabiliyor. ama sonuçta isim çok önemli değil, ben sadece ufak bir bilgi paylaşmış olayım istedim..

Tepki
169
İsim
Mustafa Z. YILDIZ
Bisiklet
Specialized
@lombardo

Sonu 500 ama bası Fitness'da olabilir. Haklısınız. ;)

dufpanla

Bisikletli Gezgin
Tepki
82
Bisiklet
Lapierre
arkadaşlar yardımlarınız için çık sağolun kararımı verdim pzt günü alıyorum bisikleti. herkese yardımcı olması için bende incelemelerimi buradan yazarım. tekrar teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL

BF Okuru

Üye
Tepki
2
fuji touring in alternatifi urban shaper 400 değil fitness shaper 500 bana kalırsa
bence 500 alın 400 alıp hamallığa gerek yok arada 10 euro kadar fark vardı yanılmıyorsam 1.5 kg daha hafif 500
fuji ise tam tur bisikleti pahalı olmasının sebebi maşası sanırım cro-moly yük taşımak için kadrosu da sıradan fitness bisikletinden farklı dropbar ve barend vites değiştiricisi var
pahalı olmasının sebebi ise bunlar ve tabiki bagajıyla filan satılıyor haliyle de ağır
burdaki tercihiniz kullanım amacınıza göre olmalı uzun şehirlerarası tur mu yoksa şehiriçi veya kısa şehirlerarası tur ve fitness tarzı spor kullanımı mı?
Bu arada lapierre daha atik performanslı bir bisiklet olucaktır zira fujinin amacı bu değil.

Birde lapierre hakkında çekinceleriniz var sanırsam Fransız FDJ takımı bu markanın sağladığı bisikletleri uzun senedir ve her sene Tour De France dahil olmak üzere onlarca tur ver yarışta kullanıyor ayrıca yine Lapierre Gravity Republic sanırsam 2 senedir downhill kategorisinde uci genel klasman 1.si
Daha lapierreyi kullanan bir çok kullanan yerel fransa veya komşu ülkelerin takımı var
Yani sıkıntınız olmasın

Tepki
1
arkadaşlar ben de de cross 300 var kesinlikle çok sağlam bisiklet 1 senedir kullanıyorum en ufak bi problem çıkmadı taş gibi bisiklet diyebilirm gerçe yol bisikletine geçtiğim için satışa çıkardım ben

birde forumu çok kullanmıyorum bisikletin ilanını nerde yayınlayabilirim yard olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
İyi biliriz kendisini. Seri hafif sağlam

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İyi bilirizzzz
Donanıma göre bir tık pahalıdır.

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
@evren ünver

Lapierre kullanıyorum. Kadro evladiyelik. Ayrıca ergonomisi de çok düzgün. Pedal mı çeviriyorsun, uçuyor musun anlamazsın. Yol bisikleti kullanıcısıyım. Donanımı çok da üstün değil, ama Lapierre'de asalet var. Aşık olunabilecek bir bisiklet.

Piyasada birbirine yakın donanım ve kalitedeki fiyatlar genelde birbirine yakındır. Bu tip durumlarda "hangisine aşık olurum" diye kendine bir soru sorarsın ve duyguların sana gereken cevabı verir.

Duyguların yanıltmaz, çok detaya girme.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Lapierre aucodio(300 veya 400) yol bisikletlerini anadolu yakasında nerede bulabilirim