lance yarış dışı kaldı.

serkkan

Forum Demirbaşı
Tepki
240
Bu sporda hiç kimse dürüst değil bence , herkes o anlamda birşeyler kullanıyor , bu eforları normal şartlar altında göstermek imkansız.
Herkes kullanırsa en azından eşitlenir ortalık :D kalan sağlar bizim olur.:D

Sevgili Ali Gelir Armstrong un resimlerini istemişsiniz bir arkadaşımızda eklemiş sağolsun bi teşekkür etseydiniz bari ;)

Scudo

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Ali Gelir

anlaşılan siz araştırmışsınız,bizimlede paylaşırmısıznız şu çok farklı sonuçları,ayrıca lance kullandığını ve yakalanmadığını bir gün itiraf etse bile ,benim için çok değişmez ,türkiyede bile bisiklet sporunda ilaç kullanımı ortada ki onlar da kullanmayan yoktur sanırım,ayrıca bu performans açısındanda birşey değiştirmez,sonuçta o ilacı herkes alıyor olabilir,ama girdiği vücuttaki kapasite çok önemli,yani sonuç gene kişide bitiyor...

• Beğen
Tepkiler: serdar canıbeyaz

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@serkkan

İzin verirseniz kime teşekkür edip ,etmeyeceğime ben karar vereyim. Biz foruma neler yazdık da bir Allah kulu teşekkür etmedi , bir şey demedik

Dopingliydi , değildi konusu da derin bir mevzuu . Şu ana kadar yakalanmadığına göre suçsuzdur . Ben yalnızca tahminlerimi söyledim

Saygılar

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
@Ali Gelir

ali kardeşim lance amstrong a karşı çok acımasız davranıyorsun

ne denli neleriyle karsılasıp bu acımasızlığı göstermiş oldugunu anlayamıyorum?

araştırmacı bir insansın belliki yaşının daha ufak oldugunu düşünüyorum nedenmi???

benım yaşım 25.. yaşım 13 14 yaşlarımda tanıştım amstrong efsanesiyle o idi beni bisiklete aşık eden sporcu ozamana dek bisiklet yanlızca al bin çoçuk gereci olarak beynime yer edinmişti..hiç bilemezdim bu aracın bu sekilde bir spor olduğunu ve o denli sağlam sporcularının oldugunu ben bizzat gözlerimle live olarak o efsane adamın hastalığı yenip tdf zaferlerini izledım o yüzden şu yaşıma geldim ve arastırma yapmaya o kişiye karşı hic gereksinim duyamıyorum çünkü o anları o dopıng polemiklerını yaşadım ve tüm dünya gibi bende kabul ettim lance amstrong gerçeğini bende kabul ettim azimle şıçan mermeri deler mantıgını :D neyemi eşdeğer bir mantık nasıl şimdilerde messi marodonadan daha iyi diyen yeni nesiller marodonayı canlı izleme şanşı bulamayıp messiyi efsaneleştiriyorlarsa ama diğer taraftan maradonayı izlemiş olanlar bu ikileme sadece gülüyorlarsa çıkartıcağımız şudur ki yaşamayan bilemez...

alberto contador belliki baya baya yırtıcak bu dünyayı ödülleri topluyacak..
ama neyi başaramıycak düzgün sporcu kişiliklerıni görmek öğrenmek isteyen ilham perisi arayan sporculara asla ve asla iyi bir örnek teşkil edemiyecektir.

doping kullanımına gelince arkadaşlar doping kullanımını çok basit bir hadise olarak algılıyoruz ama şunuda asla unutmayalım yüzbinlerce dolarlarları kazanmayı ve kaybetmeyi; iyi bir kariyeri riske eden bu ilçaların kullanımı hiç ve hiç kolay değildirr.

• Beğen
Tepkiler: mcanb

mcanb

Forum Bağımlısı
Tepki
917
@serdar canıbeyaz

Doping kullanarak 38 yaşında rezil olarak spordan ayrılmak riskine gireceğini sanmıyorum ben de. Kazandığı yıllarda da zaten şüpheler yüzünden normalden daha fazla test yapılıyordu US Postal ve Discovery ye. Fransızlar doping bulmak için hevesliydi Armstrong'da bulunsa o zamanda kesin bulunurdu.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@serdar canıbeyaz

Yaşım 35 . Ben de Indurain , Chiapucci ,Pantani'lerle büyüdüm . Sizin efsane dediğiniz adamlar bu adamların katıldığı turlarda bırakın etap kazanmayı turu bitiremiyorlardı. O zaman Indurain 5 kez Tdf 2 kez Giro aldığında Lance bir tek San Sebastian yarışını kazanmıştı. Biz ne efsaneler gördük .

Ayrıca Lance'e karşı acımasız değilim . Yalnızca sevdiğim tarz bir bisikletçi değil 50 kez de TdF'yi kazansa bu eksenin dışına çıkamamış bir sporcu . Çok yönlü değil . Benim efsane dediğim adamlar sezonda 3-5 yarışa değil onlarca yarışa katılıp derece alan adamlardı.

Birde bazı şeylerin yaşla ne alakası var anlayamadım. Kimse Lance'i sevmeye mahkum değil . O Amerika'da ve bizim gibi geri kalmış yerlerde ilah olabilir.

Turizm sektöründe çalıştığım için Hollandalı , Fransız vs ile çok muhattap oluyorum ve bisiklet sohbeti yapıyorum . Adamlar kendi klasik yarış kahramanlarını daha el üstünde tutuyorlar. Belçikalı ve Hollandalılar bizim için klasikler daha önemli , sponsorlar daha çok para yatıyor ,daha çok beklenti içindeler diyorlar.

Sizin düzgün bir kişilik dedğiniz Lance'in arkasında çok güçlü bir PR çalışması var . Amerikalılar her zaman olduğu gibi pazarlama işini çok iyi beceriyorlar. Emin olun Floyd Landis bu güne kadar yakalanmamış olsaydı ; şu anda Lance'in yerine onu görecektiniz. İnsanları kamera önünden değilde kamera arkasından tanıma imkanımız olsaydı böyle konuşur muyduk acaba?

Yalnızca bir isime takılmış onun peşinde giden dar bisiklet bilgisi olan arkadaşlara sesleniyorum. Lance'i sevin ama diğerlerine de çamur atmayın . Contador'da diğerleri de çok iyi adamlar

serdar canıbeyaz

Forum Bağımlısı
Tepki
469
Bisiklet
Cube
@Ali Gelir

ben yoktan birşey var etmiyorum tahminde bulunmuyorum siz gibi; kişişel kanınız doping kullandığı yönünde sadece utopik bir yaklaşım
contador'a çamur atmaya gerek yokki sonuç itibariyle milyonlara silah sıkmış bir adam elleriyle başarısının yanlızca kendine ait oldugunu söyleyen bir zatı muhterem buna bisikleti bilen herkes sadece güler :D isterse bisikletiyle durmadan dönüp dolanarak 100 kez tdf kazansın asla gerçek bir sporcu karekteri değildir neznimde
yaşla ilgisi olayı canlı olarak izlemiş veya izlememiş olmanın farklarından önemlidir benim için saygıdeger ali abi yaşındaki tahmini yaklaşımım neden sevemiyor olduugnu anlamadıgımdandı.pardon

landis yalan kampanyalarla ne kadar paralar topladı???????
amstrong kaç tane ödülünü kanser derneklerıne bagısladı????

bu soruların cvpları zaten herşeyi ortaya döküyor.

amerikalıların güçlü bir pazarlama stratejisini sahiptirler evet cok dogru lakin
bu insanlar yatırım yapılcak kişiye yatırım yaparlar.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@serdar canıbeyaz

Lütfen bu konuyu kapatalım artık elin adamları için birbirimizi kırmaya gerek yok

Saygılar

• Beğen
Tepkiler: serdar canıbeyaz

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Ali Gelir

ali bey sizin belirttiğiniz kişiler yarışırken lance bu işe yeni başlıyordu bir sporcu kolay yetişmiyor,ayrıca kimse lance ilah yapmıyor,7 france turu şampiyonluğu!! bizmi yaptık ,ayrıca başka yarışa katılır katılmaz ,siz nasıl lance sevmek zorunda değilseniz oda istedeği yarışa girip girmeme kararını verebilir sanırm,ayrıca hollandalıların fransızların vs kimi beğenip beğenmedikleri kimin umrunda onların tekelindemi,onlar onları beğeniyor diye bizdemi beğeneceğiz,
reklam tabiki olabilir işin özü bu reklam alamayan bir spor yada sporcu bir yere gelemez,ayrıca fransızlar lance sevmez nedeninide herkes bilir ama fransız menşeili eurosport lance ilgili özel program yapıyor,fransızlar kadar lance doping bulmayı isteyen bir ülke daha yok,araştırmalada çok fazla üzerine gidiliyor,eski yazımıdakini tekrarlıyorum,eğer kullnadıda yakalanmadıysada helal olsun kolay şey değil,okulda siz kopya çekmedinizmi,teorikte aynı başkasının emeğini çalıp,birilerini aldatıyrosunuz,yani bankayı silahla ve net üzerinden soymak gibi aynı şey,bir yazınızdada tahminlerimi yazdım dediniz,düşünce ile tahmin ayrı şeydir,düşünüp yazarsınızi,ama tahminler bir veri ışığında yapılır,ozaman meteoroliji uzmanları tahminleri oturduğu yerden yapardı!!!!

• Beğen
Tepkiler: Tolga Gürgün

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Armstrong eşini doğuma götürürken bile durdurulup doping kontrolü ( sadece yarışların sonrasında değil, yılın herhangi bir günü rastgele herhangi bir yerde yapılan doping kontrollerinden bahsediyorum ki bu testlere örnek vermemek bile dopingli sayılmanıza sebep olmaktadır ) , yapılacak kadar üzerine gidilmiş ve HİÇBİR şey bulunamamış bir sporcudur.

Birinin tarzını sevmediğimiz için hakkında hiçbir kanıt olmadan konuşma hakkımız olmadığını sanıyorum.

Bende Cantador u zerre kadar sevmiyorum. ( insanın kanı ısınmıyor bazen nedense )

Şimdi atıp tutayım mı o zaman .
Şöyle ;
Cantador eşcinselmiş, wikipedia da şu yazılmış vs.
( girip wikipedia da kendim de yazabilirim bir şeyler. iyi ki ekşi sözlük ten refereans vermiyoruz :) )

Armstrong a geçmiş olsun.
TDF de yarışması bile bize yeter.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Soner Sarihan

Kimseye atıp tuttuğumuz yok kardeşim ancak bu adamı babanızın oğlu gibi savunmanızı anlamıyorum . Kişisel olarak tanımıyorsam hayatta kimseyi emin olmadıkça savunmam .Hele Lance'i vs'yi hiç savunmam.

Dr. Micheal Ferrari'nin hastası olan herkes dopingli çıktı .Bir tek Lance yakalanmadı henüz. Acaba neden yakalanmadı? UCI 'ya para mı yedirdiler,insanın aklına herşey geliyor?

Floyd Landis ile de bir zamanlar aralarından su sızmıyordu .Aynı odayı paylaşan adamlardı.

Bu konu hakkında son kez yazıyorum , bu doping konusunu kapatıyorum

Saygılarımla

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Doping yardımıyla olsa bile TDF yi 7 kez kazanmak büyük bi başarı:) (ozamanlar kullandıysa tabi)

Ben kullanmadığına inanıyorum.Yanlış anlaşılmasın.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Ali Gelir

hayır,inanım hiçbir sinir durumu söz konusu değil,yazım size öyle gelmiş veya öyle hissetmiş olabilirsiniz,ama yok öyle bir sinir.suçluluğu ispat edilene kadar herkes suçsuzdur sanırım,gerçi her zaman böyle olmuyor ama,genede biz öyle kabul edelim,ben kullandı yada kullanmadı diyemiyorum,çünkü elde önce bir veri yok,ayrıca dediğiniz para yedirme olayını şöyle düşünebiliriz peki kime kaç kişiye yedirildi bu par 7 yıl boyunca,her yıl test örneğini alan ,bunu yapan,açıklayan aynı kişimi ki,cevap hayırsa ozaman bunu bilen kaç kişi,kaç kişi satın alındı,bu iş olmaz demiyorum ama kolay değil,iki kişinin bildiği derler ama aslında bu 3 olmalı sır değil,bu kadar nasıl korundu,artık medyanın elinden değil uçan kuş hayalet uçak bile kaçmıyor,imkansız demiyorum ama dediğiniz şekil zor gibi,tabi biri çıkar bu olayı ispat ederse ,hata yapmışız ,yanlız düşünmüşüz deriz,en azından ben derim,ama olmayan birşeyi niye bu kadar tartışıyoruz anlamadım.adam 38 yaşında 7 kez turu kazamış,37 geri dömüş antrenmansız 3 olmuş ,halk koşusu değil fransa turunda ,arkasında elit yüz küsür sporcuyu hatta dopingli sporcular dahil bırakmış,dağ etaplarında millet arkada patlarken o kafaya koşmuş,heralde bunun iyi yada kötlüğünü yorumlamak bize kalmaz ki bu forumda bizden bisiklet konusunda çok eski,bilgili kişi varken.

serkkan

Forum Demirbaşı
Tepki
240
@Ali Gelir

O zaman gidip kendiniz araştıracaksınız internetten Armstrong konularını veya diğer merak ettiklerinizi , ben sizin yazdıklarınızı okudukça sinirleniyorum arkadaş , bir taş atıyorsunuz 40 kişi çıkarsın sonra alah alah ya.
Madem antipatik buluyorsunuz o zaman nediye böyle bir konu açıyorsunuz , açmayın o zaman Armstrong hiç konuşulmasın sizin için daha iyi değilmi ?

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
elin Lance'ı için yemeyin birbirinizi arkadaşlar..sanki babanızın oğlu.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Goflet

olay lance olayı değil.Yiğidi öldür hakkını ver,yoksada al.