İnceleme Kumandalı Bisiklet Alarmı [Video]

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
769
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
doğru oluyormu ilk defa aliexpressten sipariş göndericem.

ennn.png

Scudo

sahsie

Üye
Tepki
96
İsim
Can
Bisiklet
Salcano
@hi-men
Tabii ki. Ben (link) aldım.

@enes dökmen
Bir üst satırda link verdim, ben o ilandan satın almıştım. Büyük ihtimalle hepsi aynıdır ama satıcı konusunda korkun varsa benim aldığım kişiden al dostum.

• Beğen
Tepkiler: mfmayliba

sahsie

Üye
Tepki
96
İsim
Can
Bisiklet
Salcano
@enes dökmen

Bunun için özel mesajda sana cevap yazmıştım. Biraz gecikti ama okursan anlaşılır. Öte yandan, daha fazla yardım için internette bu konuda yazılmış yazılara veya videolara bakman gerekebilir. :)

ocean2002

Üye
Tepki
28
İsim
Yılmaz
Bisiklet
Carraro
Emeğiniz için teşekkürler.. Emin olamamıştım ama konuyu okuyunca aldım az önce ben de :)

• Beğen
Tepkiler: sahsie

Utku D

Üye
Tepki
74
Bisiklet
Kron
Güzel inceleme olmuş eline sağlık, teşekkürler. Bende diğer ürünlerimin gelmesiyle toplu bir inceleme yapacağım :) Yurtdışından ürün alıp kullanan arkadaşlarımız deneyimlerini paylaşırsa daha az yanılma payıyla verimli alışverişler yaparız.

sahsie

Üye
Tepki
96
İsim
Can
Bisiklet
Salcano
@ocean2002
Rica ederim. Güle güle kullanın o halde :)
@Utku D
Rica ederim. Bekliyorum incelemelerinizi. :) Son cümlenizde çok haklısınız. Küçük bir bilinç oluşursa bu konuda, yurtdışından alışveriş yapan tüm üyeler öyle veya böyle bir inceleme geçebilir ve hatta ürün önermiş olabilir.

• Beğen
Tepkiler: ocean2002

DutPekmezi

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Ömer
Bisiklet
Scott
Bu ürünü almış ve yaklaşık 1-2 aydır kullanan var mı şuanda. Tecrübelerinizi aktarırsanız çok sevinirim.

sahsie

Üye
Tepki
96
İsim
Can
Bisiklet
Salcano
@DutPekmezi oldukça memnunum. Hayat kurtarıcı benim için. :)

Konuya önemli bir güncelleme ekledim.

//Önemli Ekleme:
Alarm bende 1 hafta sonra çalışmamaya başlamıştı. Bozulduğunu düşünüp sinirlendim açıkçası ve bir köşeye atıyordum ki aklıma pilin bitme ihtimali geldi. Ekranı yok, bir şeyi yok diyebilirsiniz ama sürekli wireless kullanımı pili bitiriyor. Yeni pil alıp denediğimde gerçekten de pilin bittiğini gördüm. Bu yüzden küçük bir 3 bacaklı slide switch devre anahtarı alabilirsiniz. Ben aldım ve bir delik açıp, kırmızı renkli + kabloyu bu anahtara bağladım. Anahtar açık olduğunda + kutbu enerjiyi kesiyor ve tüketim olmuyor. Şu anda 1-2 hafta geçmedi, fakat geçtikten sonra da pilin uzun süre dayanacağını düşünüyorum. Kabını oyarak yerleştirdim anahtarı. Siyah bant ile kamufle ettim. Bantın altında elimle ileri geri yaparak açıp kapatıyorum anahtarı. Dışarı çıktığımda kullanacağım zaman devre anahtarını kapatıyorum (yani switch'i on -açık- yapıyorum) işim olmadığında ise kapatıyorum.

Erdem Şiğva

Aktif Üye
Tepki
57
Bisiklet
Merida
Alarmın kendi üzerinden kapanma özelliği var mı diğer cihazlar gibi yoksa sadece kumandayla mı kapatılıp açılıyor?

sahsie

Üye
Tepki
96
İsim
Can
Bisiklet
Salcano
@Erdem Şiğva

alarmda hiçbir buton yok. sadece kumanda ile kontrol edilebiliyor. önceki mesajımda da benzer bir konuda bilgi bıraktım.

bekotechno

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Bekir
Bisiklet
Carraro
Alarm kullanışlı ama bekleme kaldığı zaman yani alarm devre dışı bile olsa üzerindeki 9voltluk pil bitiyor yukarda anlatab arkadaş gibi pil noktasına bir anahtar takmayı düşünüyorum

vitalx

Üye
Tepki
25
İsim
Serkan DOKSAT
Bisiklet
b'Twin
Fiyatıda çok uygun, inceleme için teşekkürler

ventiol

Aktif Üye
Tepki
334
İsim
Ventiol
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar,
Çok yararlı bir konu teşekkürler öncelikle.
Ben de bu ürünü almayı düşünüyorum dediğiniz gibi üzerine switch yapacağım. Yine de sormak istiyorum switch yaptıktan sonra kullanmaya devam ettiniz mi hassasiyeti iyi mi kendi kendine ottugu oluyor mu ya da başka bir sorunu var mı? Teoride güzel gözüküyor da pratikte kullanışlı mı onu anlamaya çalışıyorum.

Teşekkürler...

Speker

Aktif Üye
Tepki
190
Inceleme icin tesekkurler.

Bu urun hangi durumlarda ise yarayabilir ?

Kilitlemeye alternatif degil, hatali bir güvenlik hissi olusturabilir gibi geliyor bana. Calinmaya karsi caydirici olmayacaktir. Öttüre öttüre alip götürürler gibi geliyor bana.

ventiol

Aktif Üye
Tepki
334
İsim
Ventiol
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Speker tabi ki bu ürün kilitlemeye alternatif değil. Eğer öyle düşünürseniz haklısınız. Bence buradaki amaç çok profesyonel bir hırsız değilse böyle bir alarm beklemeyeceği için paniğe kapılması ya da en azından sizin duyup bisikletin yanına gelebilmenizdir. Yani gece ıssız bir yerdeyse örneğin dediğiniz gibi alıp götürürler. Ama siz uzaktaysanız bile en azından kalabalık içinde çalmaya çalışması oldukça zorlaşır diye düşünüyorum. Ama iyi bir kilit muhakkak lazım.

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
Alınabilir fp ürününümudur abiler alalım mı

Tuguj

Daimi Üye
Tepki
97
İsim
Aykut Baykurt
Bisiklet
Merida
Konuyu hortlatmak guzel olmus bakalım bende vercem sıparıs :)

Erdem Şiğva

Aktif Üye
Tepki
57
Bisiklet
Merida
@ventiol aynen. Ben de kamp yaparsam diye aldım mesela veya bakkala gireceksindir 1-2 dk(market değil) onun için kullanırım diye aldım. Sesi de baya kuvvetli. Evde denedim şuan sadece ama bütün apartmanı inletti kapı kapalıyken bile. Fiyatı da çok uygun bence