Kudüs Turu

Tepki
241
Bisiklet
İdeal
Tura 16 Nisan'da çıkacam.. İstanbul'dan Hurgada/Mısır'a ucuz bi bilet aldım.. bisikletle yapayım dedim bu turu.. ortaya böyle bi rota çıktı.. sizin de tavsiyeleriniz varsa önerin..

İlk başta Hurgada'dan Piramitlere pedallıyacam.. sonra Eylat sınırına kadar gitmeyi düşünüyorum

https://i.hizliresim.com/q4k0rB.png

Daha sonra Eylat sınır kapısından Akabe/ Ürdün'e girdikten sonra Petra'ya oradan da Amman şehrine.. Amman'dan da Allenby Sınır kapısına gitmeyi düşünüyorum... Yanlız asıl problem ben Petra'dan hemen sonra İsrail'e girmeyi düşünüyorum.. Petra'dan hemen sola kırdığımda İsrail'e giriş var mıdır bi bilginiz varsa burada yardımcı olur musunuz..

https://i.hizliresim.com/M6GQrk.png

Eğer Petra'nın hemen solunda sınır kapısı yoksa.. Allenby sınır kapısına gitçem oradan.. Kudüs'e oradan da Tel Aviv'e.. Tel Aviv'den Hayfa'ya.. Hayfa'dan tekrar Tel Aviv'e gitmeyi düşünüyorum.. Tel Aviv'den Türkiye'ye uçakla dönmeyi düşünüyorum

https://i.hizliresim.com/9V1zOo.png

Okuduğum üniversiteye sponsorluk için başvurdum.. eğer kabul etmezlerse ekipmansız bişiysiz gitmek zorunda kalcam.. o yüzden sizden ödünç ekipman almak için size de başvurmayı düşünüyorum :))

Scudo

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
Konu güzel takipteyim umarım başarırsınız.
Birkaç sene sonra yapmak istediğim tur rotasını siz çizmişsiniz umarım güzel bir tur olur.Çok merak ettiğim bir coğrafya,buraları bisikletle gezmek kesinlikle çok keyifli olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
ben de takip edecem.

iyi yolculuklar.

Tepki
64
Bisiklet
b'Twin
Araştırdım 300 km sınır çizgisi arasında iki adet kapı var birincisi Akabe sınır kapısı siz oradan gireceksiniz ikincisi Allenby Köprüsü Sınır Kapısı var bu iki sınır kapısı üzerinde başka bir sınır kapısı bulunmamakta :)

• Beğen
Tepkiler: Rahmi Çekmen

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Bence de tehlikeli...

İlk etap için çizdiğiniz Hurgada - Gize yolu çölün kıyısı gibi görünüyor. Yerleşim yerleri yoksa ya da çok seyrekse yol boyunca sorun olabilir. İkinci kısım olan İsrail'e geçme kısmı ise bence hiç bisikletle denemeyin naçizane. Bir de Sina tarafı şu sıra çok karışık. Burada en temizi Kahire - Tel Aviv uçakla gidip tura öyle devam etmek gibi...

Tepki
241
Bisiklet
İdeal
@Suntalam
@Kurtuluş E.

Bisikletliye kimsenin zararı dokunmaz.. insanlr hatta saygı duyuyor.. uzun tur yapan birine anca sütü bozuk insanlar rahatsızlık verir.. öbür türlü kötü insanlar bile saygı duyuyor .. sorun yok devam)))

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok güzel bir tur. Turun ilk parkurunda el şebab örgütünün eline düşüp canlı bomba olarak kullanılma ihtimaliniz nedense beni bir hayli heyecanlandırdı. şayet canlı olarak kurtulursanız 2. bölümünde israilin nükleer deneme üssü dimona yakınlarından geçeceğiniz vede ajan muamelesi göreceğinizden michael vanunuyla aynı hücrede bir 16 yıl geçirme olasılığınız var. Orayıda atlattınız diyelim turun 3. kısmında filistin-israil çatışmasına kurban gitmeniz pek mümkün. Yani aradığınız gibi baya maceralı bir tur güzergahınız var. tebrik ederim.

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
Bütün doluyu adamın başına yağdırdınız yahu ahaha

• Beğen

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
Gürkan Genç İsrail ve Filistin'de problem olmadığının yazmıştı birde bisikletin arkasına Türk bayrağı koyarsanız pek birşey olmaz heralde.

• Beğen

Fevzi Orak

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
b'Twin
zorlu bir tur olacak gibi duruyor arkadaşların dediği gibi seçtiğiniz coğrafya biraz tedirgin ediyor insanı , ama cesaretinizi tebrik ediyorum ,kafaya koyduysanız onu kafadan çıkartmanın tek yolu gerçekleştirmektir ve hiçbirşey imkansız değildir , takipteyim...

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
@mehmetsunu
Ahahahaha halen gülüyorum,ama asıl macera bu ,yalnız mısır da dikkat edin türkiye casusu diye içeri atabilirler malum sisi iktidar da mısır da içeri atmazlarsa suriyede bile öZgürce bisiklet sürebilirsiniZ

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
Arkadaşlarım savaşın olduğu 1997 yılında Afganistan'dan geçtiler, hiç bir sıkıntı yaşamadılar. Kutsal topraklarda da bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Oraları ben de çok merak ediyor ve istiyorum, orası bambaşka bir coğrafya.

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk

sevban tarım

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Kron
bence Avrupa ya yapılacak tur daha tehlikeli gibi duruyor nedense hele ki Türklere karşı duyulan kinin şu anda Avrupanın birçok yerinde hat safhada olduğunu varsayarsak.

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sevban tarım
Görmeden, gitmeden, bilmediğimiz yerler hakkında yorum yapıp insanlara yanlış bilgi vermeyelim lütfen. Avrupa asla tehlikeli değil. Kimsenin Türkler'e kin duyduğu falan da yok. Nereden çıkarıyorsunuz bunları? Siyaset ayrı, toplum ayrı... Eğer bir sorun varsa, bu sorun siyasetçilerin sorunudur; toplumları ilgilendirmez.

sevban tarım

Aktif Üye
Tepki
51
Bisiklet
Kron
@can onur
maalesef toplumu yönetenler siyasetçiler olduğu için böyle bir durum meydana çıkıyor.dediğiniz gibi türklere kin olamayabilir ama müslümanlara bir kin duyulduğu esin ben bu kimlikten bahsetmiştim aslında ama olayı farklı yorumladınız herhalde.