KTM marka bisiklet hakkında düşünceleriniz?

Tepki
18
Bisiklet
Cube
Merhaba,
KTM CANIC CXA ile Cube Cross Race arasında bir cyclocross tercih yapacağım gibi gözüküyor.
Fikirlerinizi rica edebilir miyim?

Scudo

fatih acar

Üye
Tepki
82
İsim
Fatih ACAR
Bisiklet
Carraro
Alırsan cube pro al hd fren muhteşem...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
1
Arkadaslar hayirli gunler
KTM markali bir bisiklet ile ilgileniyorum.
Sizce asagidaki ozellikle bu marka alinir mi. Bu markayi onceden kullananlariniz var mi acaba?
Simdiden Tesekkurler
Model ismi: Ktm ultra race 29er
Model yili:2015
Kadro :Ultra 29″ M:1441 TB Alloyrame 6061 TB
Süspansiyon :Fox 32 Float 29 O/C CTD 100-T
Vites Kolu :Shimano SLX M671 3-F
Gidon :KTM Line 2x flat 700
Göbek :Shimano SLX M675 38-24 2-F
Arka Attırıcı :Shimano SLX M670
Ön Attırıcı :Shimano SLX M676 2-F
Aynakol :Shimano SLX M672 40-30-22
Arka Dişli :Shimano HG50-10 11-36
Lastik :Scwalbe Rocket Ron Evo 29×2.25 57-622 lsk folding
Jant :KTM Line 29″ Mavic SLX
Sele :KTM VL -3315
Sele Borusu :KTM Line 2D Forged Head 2bolt Clamp 400/27.2
Ağırlık :11.9 kg

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Konuyu karıştırmadan yok şu markaya bu markaya da bak istersen diyerek cacık yapmadan net cevap vereyim: Gayet iyi bir marka, alırken içiniz rahat olsun. Motosiklet de üretir kendileri ve iki sektörde de kendilerini kanıtlamışlar artık.

Tepki
1
@Gixxer
Gixxer hocam. Yorumun icin cok tesekkur ederim. Baska bi soru yoneltebilir miyim size? Belli ki tecrubelisiniz?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
@ramazandlmn çok tecrübeli sayılmam aslında benden çok daha tecrübeliler var forumda ama yol bisikletimi almadan önce çok kapsamlı bir araştırma yapmıştım. Ondan ötürü bilgiliyim az çok. Herhangi bir soru sormaktan çekinmeyin, forumların amacı soru sormak ve cevap alarak yardımlaşma yapmak zaten. :)

• Beğen
Tepkiler: mtbrhnkc

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
Ktm :harika: , Ktm motosikletlerde bir Ktm geleneği olarak kırmızı çizgi (redline) bulunmaz , bu markanın kendine güvenini gösterir , ayrıca en iyi kros motosikletlerini üreten firma da Ktm dir , ve bisiklet kadroları avrupada üretilen nadir markalardandır . Kısacası param olsa alırdım :D İnşallah olunca bir Ktm strada alacağım..

• Beğen
Tepkiler: ramazandlmn
Tepki
47
Bisiklet
KTM
Strada kullanicisiyim tik demedi ben memnunum :) hos o parayi verdigimiz cogu markada tik demez ama ben seviyorum ktm yi ben alirken fp olarak baya iyi durumdaydi

Tepki
1
@Gixxer
Anladim hocam daha yeniyim o yuzden :) Peki f\p orani nasildir bu markanin. Yani yukaridaki modeli baz alirsak 3000 tl gibi bi fiyati olucak. Siz ne dusunuyorsunuz?

@kaskreis
Bu kadarini bilmiyordum gercekten cok tesekkurler. Peki pek bilinmemesi yani en azindan kendi nazarimda ornegin bi cube veya cannondale gibi bilinmemesi neden olabilir. Veya bi ben mi karsilasmadim pek :)

@YİĞİT ASLAN
Peki hocam 3000 gibi bi fiyat icin bu modelin f/p dengesi nasildir?

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Ktm candır. Can. Hercai bir gönlünüz yoksa-2 yıl sonra yok kanundeyil alayım şıpezilaya bineyim- evladiyelik bisiklettir ktm

• Beğen

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Yani bence KTM gibi bir markadan bisiklet alırken f/p düşünmek biraz garip çünkü fiyatları her zaman üstündeki sete göre salcano kron gibi markalardan pahalı gözükecektir. Ancak bu tip markaların kadro geometrileri tartışılmaz tabi.

• Beğen

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@ramazandlmn İnsanlar alışkın oldukları markaları alıyorlar,maceraya atılmayayım diyorlar , sizde fazla karşılaşmamışsınız ancak sağda solda Ktm deseniz herkes bilmez ama siz kalitesinden emin olursunuz..

• Beğen

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
ben yol bisikletini kullanıyorum. geçen yıl aldım ve o fiyata alternatiflerinden iyiydi. bu yıl arttı fiyatları epeyce. şuan karşılaştırma yapamıyorum.
ümit bisiklet garanti kapsamında olduğu için tek endişeniz o olsun derim.ben bisikletimden çok memnunum.alacağınız bisiklet 3000tl ise alın bence.
ben o bisikleti almak istemiştim 3750 tl fiyat aldım ve o kadar bütçem olmadığı için cube aldım.

• Beğen
Tepki
1
@Gixxer
Anladim. Degerli yorumlerin icin tesekkurler abicim

@kaskreis
Anladim abi. Cok tesekkurler yorumlarin icin

@mehmetlevent
Eyvallah abi :) Guzel bi yorum olmus

Degerli abilerim. Yorumlariniz icin tesekkur ederim. Insallah almaya karar verdim yorumlariniz isiginda.

• Beğen
Tepkiler: kaskreis

yyokes

Aktif Üye
Tepki
294
Bisiklet
Trek
İki adet KTM yol bisikletim var, Revelator 4000 ve Revelator Sky Blue.

Öncesinde de KTM Aera MTB kullandım, çok kısa bir süre Chronos trekking bike da kullandım...

F/P olarak geçtiğimiz yıllarda daha iyiydi ancak o kadar kaliteli ve güzel kadrolar yapıyorlar ki özellikle Avrupa satışlarında üst sıralara çıktılar... Bu da fiyat politikalarını biraz değiştirmelerine sebep oldu, bir nebze artış oldu fiyatlarda..

Ama bence halen verdikleri üst düzey donanım ile fiyat olarak bisiklet dünyasının büyüklerine karşı ( giant, specialized, cdale, vs..) daha avantajlı durumdalar.

Kadroları gidip yakından görmek lazım, ne zaman bisiklet almaya gitsem, aynı bayide TREK markası da satılmasına rağmen KTM alıp çıkıyorum... :)

Kesinlikle tavsiye ederim, ama tabii bu iş zevk ve bütçe meselesi..

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ramazandlmn Güzel bisikletmiş açıkcası. Lapiyerimi henüz yeni almışken beni dürtmeye başladı şeytan. Eüzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim.

Bu arada aklıma takıldı V frene çevirebiliyor muyuz bunu?

yyokes

Aktif Üye
Tepki
294
Bisiklet
Trek
@1dost
Şu an TR'de satılan tüm KTM road bike modelleri V Fren zaten... Benim öbür revelator 4000 de V-Fren...
Bu hidrolik disk frenli model KTM'nin diğer markaların üst segment disk frenli yol bisikletlerine rakip olarak çıkarttığı SKY serisi.... Bu sene SKY serisi gelmedi TR'ye, seneye gelecek sanırım.. Benim bunu almam bir tesadüfler ve takaslar sinsilesi sonrasında oldu ama iyi de oldu, severek kullanıyorum...
Bunda 105 grupset var ama frenler disk, hayvan gibi duruyor.
Diğeri Ultegra'lı ve V-Frenli... Şanzıman, yürüyen tabi daha iyi ama bunun kadar güzel durmuyor... :)
Birbirine çok yakın niye iki adet KTM yol bisikletin var diye sorma, çook uzun hikaye...

• Beğen
Tepkiler: Türko