Kron XC 4000 nasıldır?

Cenk Selen

Üye
Tepki
0
Merhaba,

Kron XC 4000 almayı düşünüyorum.

özelliklerini aşağıda yazıyorum.
Kron ultımate x.country machine kadro..
Jantlar RMX 4519 bilezkli ..
Göbekler shımano center lock..akort telleri siyah çelik ..72 adet...
Lastikler SCWALVE LİTLE ALBERT..ön maşa SOUNTOUR EPİCON havalı .direksiyondan kilitlemeli..diresiyon takımı AMOEBA..fren SHİMANO HİDROLİK DİSC.160lık... vites takımı,,,,,DEORE 9 lu dişli..DEORE.ayna dişli..DEORE ARKAVİTES..DEORE ön vites..DEORE..vites kolu... bunlar .SHİMANO DEORE TAKIM DIR.pedal WELLGO...SETLAZZ elcik..shimano zincir..NECO RULMANLI direksiyon takımı...diresiyon bileziği.. ..sele borusu AMOEBA

Bir de Trek bisikletleri tavsiye ediyorlar.

Sizce hangisini almak daha doğru olur?

Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim arkadaşlar.

Scudo

Mehmet Emin

Aktif Üye
Tepki
149
Bisikletin özellikleri gayet güzel görünüyor. Aynı fiyat civarında hangi treke denk geliyor yazarsanız daha kolay yardımcı oluruz. Ama ben her zaman işin temelinin sağlam olması gerektiğini düşünürüm, bu yüzden trek derim. Ama bu demek değildir ki kronlar sağlam değil elbette onlar da güzel kadrolardır. Trek başka tabi...

• Beğen
Tepkiler: Cenk Selen

Çağrı Ç.

Aktif Üye
Tepki
76
Arkadaşım 2011 Kron xc4000 kadro almıştı. Önceki modellerde nasıl bilmiyorum ama bu modelinde arka disk frenin kadroya bağlandığı yerdeki aparatın kadroya kaynak yapıldığı nokta çok zayıf. Yani arkadaşım daha doğru düzgün kullanamadan o noktadan çatladı. Bunu dikkate al derim.

Trek e gelince kalitesi tartışılmaz , ama bi o kadarda pahalı olduğunu biliyorum.. Sonuçta tercih meselesi.

• Beğen
Tepkiler: Cenk Selen

Cenk Selen

Üye
Tepki
0
@Mehmet Emin

Fiyat olarak bakarsanız hemen hemen Trek 4300D modeline denk geliyor.

Ben bisikletten fazla anlamadığım için bir tanıdığımız vasıtasıyla bunu yaptıracağım.

Sizce bahsettiğim özelliklere sahip Kron Xc4000 mi?
Yoksa Kron 4300D mi?

Teşekkürler,
Cenk

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
hocam bi soru sormak istiyorum yazdığınız kronun özellikleri efor bisiklet çıkışlı katologdaki 4000in özelliklerimi yoksa kadro üzerine toplamamı. fiyat konusundada bilgilendirebilirmisiniz? benimde kafamda xc4000 varda verilen fiyatlar değişiyo karşılaştırmak açısından söylerseniz sevinirim...

Çağrı Ç.

Aktif Üye
Tepki
76
:) Kron un kadrosu hariç bütün parçaları gayet iyi. Özellikle de maşası fiyat performans olarak çok başarılıdır. Tek sıkıntı kadroda. Eğer kadro az kullanılmış 2007 modelse kronu tercih etmelisin. çünkü yeni xc4000 kadrosu kırılan arkadaşım öncesinde 2007 model xc4000 kullanıyodu gayet memnundu, hatta bidaha bulabilirsem yine 2007 xc4000 alırım demişti.

Cenk Selen

Üye
Tepki
0
@zahiradam

Bu bisiklet bir tanıdığımıza toplatıyorum.
Fiyat olarak da yaklaşık 1700 TL civarında olacak.

İsterseniz aldığım yerin iletişim bilgilerini söyleyebilirim size.

Cenk Selen

Üye
Tepki
0
@Çağrı Ç.

Kadrosu yeni olacak.

İnşallah benim de başıma arkadaşına gelen sorun gelmez :)

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
XC4000'ün 2011 kadrosu yok. Bu sene XC4000 çıkarmayacaklar. Sıfır alacagınız kadro 2010 veya öncesi olabilir. Bu sene kadroda sadece XC1000'nin değişti ve U6 Alu'ye geçtiler.

Mehmet Emin

Aktif Üye
Tepki
149
@Cenk Selen

Eğer tiryaki kullanıcıysanız disk frenli modeli (eğer hidrolik disk ise) öneririm.