kron xc 150 md ile 82,3 km/h...

usame ömer

Aktif Üye
Tepki
77
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
hız yapmak için çıkmamıştım ama yolu boş görünce bir deneyeyim dedim, durmakta zorlanınca tövbe ettim :)
o zamanlar km saatim yoktu programda yazıyordu değer. km saatini alınca programın hesabı ile saatin hesabının aynı olup olmadığını test ettim sadece küsüratlarda farklılık vardı.

Scudo

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@İsa İhsan Akdoğan

İsa bey linkini vermiş olduğunuz videolarda 180 km/h'ye ulaşıldığı kısmını göremedim, acaba yanlış video mu koydunuz kontrol eder misiniz

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
yokuş aşağı o hızlara ulaşmak mümkün tabii, ama bir lastiğin patlaması bile felakete dönüşebilir. o yüzden yeltenmemek gerekiyor. şu ana kadar yol ile 76 km hızla inmiştim, çok tedirgin olmama rağmen ya tekerler patlarsa, ya ön maşa kırılırsa vs diye aklımdan geçmedi değil. siz de zaten doğru olmadığını yazmışsınız, teşekkür ederim.

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
Ankara'nın çevresinde böyle dik ve nispeten uzun inişler bulmak mümkün. bende atılım üniversitesinde okuyorum, ümitköy içinden incek tarafına çıkan yolun nasıl yokuşları olduğunu bilen vardır aramızda :) 52 diş aynakollu yol bisikleti ile son viteste pedalın boşa çıkışını hatırlıyorum km sayacı 92 km son hıza çıktığımı söylüyordu,

özetlemek gerekirse trafiğe açık alanda akıl işi değil :D

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

ramazanedis

Daimi Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
kron xc 150 nin ayna kolunumu değiştirdinizmi ben o kadar uğraşıyorum 48 aynakol'ile düz yolda 64.2 km geçemedim kim diyor ki türkiyede bisiklet sürmek akıl işi :)

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
@Serkan Mıstınoğlu

180 KMH Sanıyorum ki Atilla Adlı Kişide Bildiğim Kadarıyla Öndeki Rüzgarı Keserek Gidiyorlar Böylece Rahat Bir Şekilde 180 KMH Görüyor Bide Şunu Söyleceğim Siz Atillanın 180 KMH Çıktığı Bisikletin Göbeğini Gördünüzmü ? http://hizliresimyukle.com/images/2013/12/22/Tp7MQ.jpg

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Dogma fanları dökülmüş hemen :D

Bence 150-200 TL'ye kıyıp M445 veya M446 alın büyük fark olacaktır. ;)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Tunakan Önen

Hala goremiyorum 180 kmye dair bir ibare Tunakan bey. Benim gozleeim bozuk mu acaba. O bisikletin selesine ben otursam, ben de 180 km gormus mu olacagim?
Yardim edin aklim almiyor

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
Gps üzerinden ölçüm yapan programlarda bazen sapma olabiliyor. Böyle bir hız yapamazsınız demiyorum ama km saatine göre gps programları ile yapılan ölçümlerin hata payı daha fazla. Bir örnek vermek gerekirse aşagıda 30 ağustos tarihinde yaptığım bir antrenmanda yaptıgım max. hıza bakarak görebiliriz. Yol bisikleti kullanıyorum ama gittiğim güzergah üstünde o hıza çıkılacak bir iniş yok.

(link)

usame ömer

Aktif Üye
Tepki
77
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
o hızı yaptığım bisikletin tüm parçaları standart lakin bu güzergahın ortalama eğilimi yüzde 9 ve max ı 11 olduğu için hiç pedal çevirmeden 55 km yi buluyor zaten, biraz da ben asılınca pedala program o hızı bulduğumu iddaa etti. km saati daha doğru sonuçlar verir illaki. zaten böyle bi bisikletle trafiğe kapalı yol olsa dahi yapmam bunu bir daha...

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba. Frenleme anında disk frenin ne tür dezavantajını gördünüz ?

usame ömer

Aktif Üye
Tepki
77
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
merhaba, öncelikle nasıl bir anda fren yapmak zorunda kaldığımı anlatmak isterim; yolun yarısına geldiğimde aklımda fren yapmak yoktu yarım km daha gidip fren yapmayı planlıyordum lakin bi "şahin" tali yoldan anayola çıkmak için beni bekliyordu(ben öyle sanıyordum) ben de 70 km ye kadar yavaşladım onu görünce ve yol ayrımına biraz daha yaklaştığımda şahin sola döndü ve iki şeridin tam ortasındayken aynı hizaya gelmiştik sonra arkasından geçtim çok gitmeden asfalttan çıktım ve çevre yolunun altında durdum(16 saniyede 70 km den 16 km ye indim), fren bir hayli sertleşmişti, biraz daha sıksaydım teker kilitlenecek bisiklet beni üstünden atacaktı çünkü aynı zamanda viraja şahinden dolayı geniş girdiğim için asfaltta kalmaya çalışıyordum (başaramadım zaten). hidrolik olsaydı daha mı iyi olurdu bilmiyorum bence mekanik fren için 60 km üst sınır o da acil olmayan fren için. sorunuza cevap verebildim mi bilmiyorum olayın üstünden 6 ay geçti ve aklımda bunlar kaldı... :)

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Bizim bir arkadaşta bu bisikletle 60 64 km hızla bahçeye uçmuştu ufak sıyrıklarla kurtuldu genç bisiklette pek bir şey yoktu(Bisiklette 2,50 Maxxıs Hıgh Roller).Ama bu bisikletlerin arka göbek kronik sorunlu bir arkadaşım neredeyse 400 500 km bırakın birde yarışa kırık mille girmiş mandal milden sağlamdı:D Bizim arkadaşlar her türlü hareket yapıyordu bununla alt seviye ama sonuçta iyiydi.

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Kron tamamiyle Bir türk markasımı yoksa parçaların bazıları çin malımı ?

usame ömer

Aktif Üye
Tepki
77
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
xc 150 md iyi mi kötü mü kesin bir fikrim yok ama şimdiye kadar beni gayet iyi bir şekilde idare etti ve 80 km ye çıktı durduğunda bi terslik yoktu...

@A.Aşkar

benimkinin kadrosunda çin malı olduğu yazıyor malesef

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@usame ömer

Bende birkaç sene önce çelik kadrolu 24 jant bisikletimle baya eğimli bir yolda 60-65 arası giderken burnuma sinek kaçması sonucu ani bir frenleme ihtiyacında bulunmuştum. Bisiklette v-fren vardı. Bisiklete ilk bindiğim günden beri v-fren'i savunurum hala da savunuyorum. O gün ani frenleme esnasında bile beni üzmedi. O an disk olsaydı eminim frenleme daha kötü olacaktı.

usame ömer

Aktif Üye
Tepki
77
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@GökhanSemiz

geçmiş olsun, benim bisikletimde şöyle bi şey daha var; ön freni her sıktığımda ön tekerde diske doğru birkaç milimlik belkide santimlik bir yaklaşma görüyorum ve biraz canım sıkılıyor bu duruma. bazı üst düzey motosikletlerdeki gibi ön tekerde iki disk olsa bu durum olmaz gibi fantastik bir düşüncem de var...

• Beğen
Tepkiler: Hâkî.

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@usame ömer

Disk göbeğe tek taraftan ve en küçük noktadan bağlı olduğu için kendine çekiyor tekeri. Benim disk freni sevmememin tek nedeni göbekten tuttuğu içindir.

usame ömer

Aktif Üye
Tepki
77
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@GökhanSemiz

bu durum benim de hoşuma gitmedi fakat ön fren olduğu için katlanıyorum

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
bu konuyla ilgili bisikletforumda çok yazı okudum..mtb ile 90+ km/saat hızlara ulaştığını söyleyenler var..profesyonel arkadaşların rekor denemelerine söyleyecek sözüm yok ama bu değerlere herkes ulaşamaz bence..ben yol bisikletiyle düz yolda en fazla 63 km ye çıkabildim ki okuduğum yazılarda yazılan dişli oranlarıyla bunun daha üstlerine çıkabiliyorlarsa arkadaşlar gitsin yarış kossunlar diyorum..inişlerde 70 küsürleri gördüm sonrasında frenleme yaptım...uzun lafın kısası en fazla hız ile ilgili bazı yazılanların abartı olduğunu düşünüyorum;)