Kron FD-500 aldım. (tecrübe paylaşım vs..)

Tepki
33
Bisiklet
Dahon
@bayguru

Merhaba, Ben de bir süredir inceliyorum ve Hoptown 5 modeli (Tilt değil) fiyat/özellik olarak mantıklı geliyor. Ayrıca Tilt modelleri kadar ağır değil. 12,7 kg gözüküyor. Aklımdaki tek endişe Dahon'lar kadar uzun ömürlü olur mu? Bu arada en düşük Dahon modeli 1000 TL'ye eğer satan, elinde kalan bayi bulursanız alınabilir ama Tern için şu anda en düşük model Tern Link C7 ki 1100TL civarında. 850 rakamını nerede gördünüz ?

Scudo

bayguru

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
@Selcuk Demiray

selcuk bey yukarıdaki yazımı yazdıgım 3 gun once 840 tl olan site fiyatını güncellemiş 1100 olmuş ,10dk dır araştırıyorum 1100 den aşagıya fiyatta bulamadım :( bunlar tabi yaz başı şişirme fiyat olmuş ..aslına bakarsanız bisikleti almadan önce cok düşündüm 850 ye n11.com da %111 cek fırsatıyla satıldı 12 taksit ile ..cok düşünmüş almamıştım ah ah :) 850 ye almış 100tllik 9 adette hediye çekim olacaktı ..bundan bir hafta öncesine 850 lik fiyattan 10 site yazabilirdim ama şu an kitlendim :( eminim bayilerle bu konu görüşülür ise guzel indirim oranları yakalanabilir

Tepki
48
Bisiklet
Carraro
Genelde sadece CUMA günleri iş dönüşlerinde kullanıyorum. Yani, bilkent-keçiören şeklinde turumu tamamlıyorum. Sabah servisle bisikleti getiriyorum. Akşam dönüşte bisikletle dönüyorum. Trafik yerine göre sıkıntı oluyor, fakat çok da aceleci davranmamak lazım. Şu an elimdeki şartları maximum seviyede değerlendirmeye çalışıyorum.

bayguru

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
ben bu modelde özellikle gidon mandalını cok begendim .. türk üreticiler icinde tek ...

eltdesign

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Kron
başka kimler var aktif fd-500 kullanıcısı ? açıkcası dahon yada tern'lerin fiyat olarak yüksek olmasının sebebi (tabiki belli bir kalite tecrube söz konusu) ama komple ithalatı yapılan ürünler ithalat vergileri kar marjlarıda eklenince fiyat balon gibi şişiyor..Yani Kron'un daha makul seviyede olmasının sebebi bu yoksa malzeme ve kalite olarak onlardan aşağıya kalır değiller.Şehir içinde katlanır büyük kolaylık heryere girebiliyorsunuz her şartı zorlayabiliyorsunuz ve çok hızlı seri olarak kullanabiliyorsunuz tabi performans kişiden kişiye değişir...

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@eltdesign

Bende de Bianchi Folding Bike var özellikle yokuş aşağı 30 km/h geçmemeye çalışıyorum çünkü bence çok tehlikeli ve her yere de girilmiyor,yokuş çıkmak da çok zor.

eltdesign

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Kron
@Tolga Çelebi

her bisiklet için geçerli bu yokuş aşağıya abartı hızla inmek riskide beraberinde getirir.. katlanıra özel bi durum deil bu.. heryere girilmiyor derken? yokuş çıkma kısmıda kişiden kişiye değişir çok zorlayan yokuşda inip yürürsünüz dinlenir sora devam edersiniz..

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@eltdesign

Ancak 28" teker bir yokuştan 50/60 km/h normal ve güvenlidir( normaldir ) ancak katlanırda kesinlikle böyle bir şey yok. 30 km/h üzeri RİSKLİ kullandığımdan biliyorum

Atalay Mete

Daimi Üye
Tepki
199
Abdullah bey, adet üzerine güle güle kullanın :)
Bir yandan işe 20 km gitmeye isteklisiniz, öte yandan şehir ve apartman yaşamı gibi bir gerekçe ile katlanır bisiklet aldığınızı söylüyorsunuz.
Doğrusunu isterseniz şehirde, apartmanlarda yaşıyor olmanın, bisikletin katlanır olmasına nasıl bir etkisi var anlamadım.
Apartman girişlerine, merdiven aralarına bırakılan bisikletler konusuna ben de son derece karşıyım. Tamam, yatağıma da almıyorum ama evin içinde ona ayıracak yer bulunuyor. Gerekirse duvar askıları da kullanabilirsiniz.
Katlanır bisikletler gerçekten depolamanın neredeyse imkansız olduğu, yatçılık için (kısa mesafe alışverişler için) uygun bir çözüm. Belki karavan yaşamı için de işe yarayabilir. Ancak ne hobi, ne de ulaşım aracı olarak yanına bile yaklaşmak bana doğru gelmiyor. 20 inch bisikletle sabah akşam 20 km yol, kolay kolay bitmez!
Bir teknede yaşamıyorsanız ve işe gerçekten bisikletle gidecekseniz naçizane önerim,bisiklet çok yıpranmadan (Kron iyi bisikletler yapıyor) bisikleti 28 inch bir şehir bisikleti ile değiştirmeniz olur.
Saygı ve sevgilerimle.

soner canlı

Daimi Üye
Tepki
197
Bisiklet
Scott
Merhaba Öncelİkle hayirli olsun gÜle gÜle bİnİn İnŞallah. Ben de bİsİkletİmİ sİzİn İlk messaji attiĞiniz gÜn aldim performans bİsİklet sadun abİden:)) benİm ev etlİkte ve ostİme İŞe gİdİp gelİyorum hergÜn.yaklaŞik gİt gel 14 km. Sabah yarim saatte akŞam 40 dakkada aliyorum mesafeyİ:)) akŞam trafİk daha fazla oluyor.

• Beğen
Tepkiler: M.A.Y.

eltdesign

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Kron
@Tolga Çelebi

bir çukur yada taşa bakar yada kaygan kum vs.. katlanırda zaten acelenizde yok 30km/h zaten fazla fazla yeter..

katlanabilirin depolama dışındaki avantajı toplu taşımaya dahil olabilmesidir.. birde şöyle birşey var 28" bir bisikletle trafikde gitmek var bide 20" bisikletle daha seri hareket etmek var.. boş yolda tabiki 28" daha mantıklı olur..

• Beğen
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
@Atalay Mete Öneri için teşekkürler, fakat 26-28" bisikleti apartmanda evde saklamanın ne kadar zor olduğunu herkes bilir. Apartman boşluğunda çalınabiliyor. Ben şunu tecrübe ettim; eğer gideeceğiniz mesafe şehir içi ve 40 km civarı ise katlanır çık sıkmıyor ve yoğun trafikte gayet seri hareketler sergiliyor. Teşekkürler.

• Beğen

AycanT

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Focus
Merhaba arkadaslar.
Yaklasik 1 ay once kron fd 1000 aldim. 23 nisanda arkadaşlarla 90km lik bir tura katildik. Istanbul Cekmekoyden Sile yazlikkoye gittik. Parkurda cok fazla rampa vardi. Zorlu bir etapti. Kondisyonum cok iyi olmamasina ragmen o rampalari cok rahat ciktim. Hic durmadim bile. Buyuk bisikletlere eslik etti.
Malzeme kaliteside cok iyi. Bu turda hirpalanacagini dusunmustum ama hiçbir problem olmadi.
Bisikleti aldiktan sonra decathlonun sayfasinda tilt modellerini gormustum. Kaltlanma pratikligini gordukten sonra Kron aldigima pisman olmuştum. Diger katlanir bisikletleri bilmiyorum ama bu turdan sonra gayet memnun kaldim. Tavsiye ederim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Robert Knepper
Tepki
1
@Aycan Türkmenoğlu

Slm Aycan bey,bende bir katlanır düşünüyorum,dahon lar pahalı olduğu ve kron fd 1000 yorumlara göre dahon kalitesine yakın olduğu için kron almayı düşünüyorum,siz hala memnunmusunuz krondan?

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AycanT

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Focus
Merhaba Coşkun Bey,
Gayet memnunum krondan ama bence decathlona btwin tilt serisinin gelmesini bekleyin. Bizzat inceledikten sonra kıyaslama yapın. Tiltin en önemli özelliği kolay katlanabilir ve taşınabilir olması. Kronda katlanma ve taşıma tilt kadar çok kolay olmuyor ama bunun yanında sağlamlığı hiç göz ardı edilemez. Eğer bisikleti devamlı toplu taşıma aracına binmek için kullanacaksanız tilt düşünmelisiniz.
Bu hafta sonu arkadaşım bisiklet alırken Dahon eco7 yi inceleme fırsatı buldum. Açıkçası çok hoşuma gitmedi bana biraz soğuk geldi. Kronun kadrosunda sedefli boya kullanılmış herhalde çok hoş ve spor duruyor.
Kronda olumsuzluk olarak sadece kadroda çarpma sonucu ufak bir iki yerde boya tırnak ucu kadar attı. Nitekim kullanımdan kaynaklanmış olsa da daha iyi bir fırınlama veya boyama yapılmış olsa boya atmazdı.
Sonuç olarak bugünde seçimim Dahon yerine Kron olurdu.

AycanT

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Focus
http://img.tapatalk.com/d/14/04/25/yjybuben.jpg

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: eltdesign
Tepki
155
İsim
Celal
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
fd 1000 ile 1 hafta içerisinde yaklaşık 340 km yol yaptım. Düz yol, arka heybeli, rampa, yüzde 10 a varan eğimler vb. Bana sağlamlığını kanıtladı. Her geçen gün daha da kullanım olarak kolay geliyor.
Lastiklerini biraz inceltip (1.50) yapıp, yola devam etmek istiyorum..
Tavsiye ederim.. İyi sürüşler..

• Beğen
Tepkiler: eltdesign

eltdesign

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Kron
Halen elinde kron-500 (eski kasa) olan varmı? acil bi fotoya ihtiyacım var.. orta katlanma mekanizması 4 seneden sonra cortladı icindeki mil ve somun kısmı yalama oldu ve kron 'da malesef parça yok ellerinde..

Tepki
20
Bisiklet
Giant
@abdullah demir

Merhaba @abdullah demir
Bu konudaki mesajinizi 2013'te açmışsınız ama merak ettim bu bisiklet için bugün ne söylersiniz acaba?

madman1

Üye
Tepki
4
İsim
Muhammet Fuat
Bisiklet
Kron
Merhaba aynı bisikletten kullanıyorum ama düzgün katlamayı bir türlü beceremedim katlayınca direksiyon yüzünden tekrar açamıyorum