Krank kolu dişlerinin erimesi

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Helicoil pahalı değil yapacak yer bulun yeter. Temiz ve sağlam iştir üzmez. Hatta yatırdıktan sonra fazladan birkaç tane de yedek edinin yeni alacağınız pedala takar eskisinin yerine rahatça takarsınız.

Scudo

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
@SOZUAK inşallah yapacak yer bulurum. Teşekkür ederim.

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
@SOZUAK peki hocam aynakol alırsam hangisini tavsiye edersiniz? Hem hız istiyorum hemde hoplayıp zıplamak :) Deore m610 vites setim var. Ayrıca Sram mı iyi Shimano mu? Çünkü aynakol fiyatlarına bakıyorum Sram daha pahalı. Çok yoruyorum kusura bakmayın :)

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
@erkinkalender güzel diyorsunuz ama ikici el xt fiyatına sıfır deore alınıyor :)

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Estagfurullah. Yorulmak diye birsey olur mu. Ben hep shimano kullandim o nedenle sram konusunda tecrubeli degilim. Fiyat performans icin deore ile slx arasina bakin sonrasinda cok artiyor zaten. Ben slx i gecmiyorum yoksa sinir yok bu islerde. Set hafifledikce dayanikliligi azalir ama tabi bi pro kullanimlar icin gecerli. Dikkat ederseniz ust duzey setlere gecildikce sokulebilirligi artar boylelikle asinan parcalari degistirme imkani artar. Tabi diger acidan bakinca asinma olasiligi yuksek oldugundan o parcalar degistirilebilir yapilir.

• Beğen
Tepkiler: sallehpaul

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
@SOZUAK üst seviyelere çıkıldıkça sağlamlığın düştüğünü biliyordum şuan sizin açıklamanızdan sonra araştırdım biraz, SLX tam bana göreymiş. Her türlü yolda ve şekilde sürüş rahatlığı veriyormuş.

Kerryn

Üye
Tepki
48
İsim
Enes
Bisiklet
Sedona
@SOZUAK

Hocam bu iş biraz uğraştırıcı ve pedal yuvasına uygun olanını göremedim. Bir link atar mısınız rica etsem ?

vatansever

Üye
Tepki
30
İsim
Mustafa
Bisiklet
Mosso
@sallehpaul locklite diye Civata sabitleyici var ben yüksek devirde çalışan makinaların içinde kullanılan civataları sabitlemek için kullanıyorum şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım iki üç diş sağlamsa bunu deneye bilirsin

alperr125

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
Alper
Bisiklet
Merida
Helicoil ile bunu kurtarma şansı var fakat helicoilnin ters diş olanı var mı bilmiyorum sol pedal ters diş sonuçta bence epoksi yapıştırıcı alıyorsun ve yapıştırıyorsun helicoille tornacıyla kılavuz çekmekle uğraşmaktan iyidir sağlamda olur (yapıştırıcıyı kaliteli al :).

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
873
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
aynı sey benim basıma da geldi tek kol bulmak imkansız neredeyse.. Mecbur takım aldım sol kol uysa verirdim ama benimki alivio ve normal kare göbek numarasını tam hatırlamadım.. En mantıklı cözüm helicoil ya da aynı ayna kolun ikinci el dislileri bitmiş bir tanesini bulup size lazım olan sol kolunu kullanmak...

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İsterseniz alimmotor gibi ucuz bisiklet parçacılarından temiz edebilirsiniz. İşinizi görecektir.

(link)

Kerryn

Üye
Tepki
48
İsim
Enes
Bisiklet
Sedona
@darkdream Geçenler de Alim Motor 'dan bir kaç ürün almıştım ve ürünlerimi iptal ettiler. Buradan alışveriş yapmanızı önermem.

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Doğrudur ellerinde stok yoksa iptal etmiş olabilirler. Sadece kapıda ödeme gibi bir özellikleri var.

Genelde alım yapanlar sorun yaşamamış. Motorcuların baya sevdiği bir site. En fazla ucuz yollu şeyler için tercih edilebilir.

Ben de bu tip motorcu sitelerinden "dokuyucu" ile sorun yaşadım. Kesnlikle önermem yeri gelmişken dip not düşeyim.

• Beğen
Tepkiler: UPCycling

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
Cevaplarınız için teşekkürler, hala aynakol öyle duruyor eski aynakolu istedtim onunla idare ediyorum, bayramdan sonra sanayiye gidip içini doldurtup diş açtıracağım.

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında zor bir işlem değil. Epoksiletip, uygun klavuzla delik açtırabilirsiniz fakat bisiklet adımları endustride kullanılan standartlardan dar oluyor, bilginize.

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
@darkdream dediğiniz işlemi bilmiyorum malesef. Hem pahalı bir aynakol değil Fc M-523 Octalink, yeni aldığım için konu açmak zorunda kaldım. Ve yapılacakların neler olduğunu anladım, hantallığımdan dolayı sanayiye götürüp yaptırmıyorum :)

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sallehpaul

Umarım hallolur, octalink filan iyice karışıyor iş. Kare mil olsaydı daha basit olurdu. Torna filan iyi işçilik gerekecek. Sonucu buradan paylaşırsınız artık. :)

• Beğen
Tepkiler: sallehpaul

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Merhaba salih bey,

size önerecegim tek cözüm yeni disliyuvasi alip takmaniz olacak.
Aynakollar disli siyirinca özel disli yuasi satiliyor, siyiran disliyi standart disler acarak büyütüyorsunuz ve sonra yeni yuvayi yerine takiyorsunuz hepsi bu.

Doldurma islemini nasil yapiyorlar bilmiyorum ama tahminimce kaynak ile doldururlardir. Eger gercekten kaynak ile dolduruluyorsa kolunuz sicaktan dolayi deforme olur ve boyasi da zara görür.

Benim size tavsiye ettigim disli ise ne boyasina zara veriyor nede herhangi deformeye yol aciyor, ayrica en saglam, en temiz ve Orjinalligi bozulmadan en ucuz islem.

(link)

Cyclus-Tools-Pedal-Gewindehuelse-universal-rechts-e9d3509bf1b0f87e977776b3fd67f46c.jpeg