Köpek saldırısına karşı elektroşok cihazı

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Saldiri aninda farkli bi teknik denedim işe yaradi.
Şoyle ki pahali bisikletimin teknik ozelliklerini ve compenentlerini ballandira balllandira anlattim bi baktim kopek surusu haric bolgedeki vahsi hayvanlar bile tam gaz kaciyorlar. ( aslan panter kurt ayi vs )

Scudo

Luccini

Üye
Tepki
14
İsim
Fatih A.
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu elektroşok cihazından ben de bir adet edindim fakat kullanma şansım olmadı. Geçen iki bisiklet köy yolunda ilerlerken yan taraftaki tarladan otların arasından bir anda 3-4 tanesi çıkıp üstümüze gelmeye başladılar, şok cihazı çantamdaydı ama ben doğal olan yöntemi denemeye karar verdim. Önce iyice hızımızı azaltıp yavaşladık sonra bisikletten indik ve onlara bakmadan(tabi çaktırmadan kontrol de ederek) yürümeye başladık ve bu süreçte hiçbir hoşt moşt deme-taş atma-elektroşok cihazını kullanmayı falan denemedim, köpekler kendiliğinden 10 metre gibi bir mesafede durup beklemeye başladılar ve havlamaları gittikçe azaldı, biz uzaklaşıp bölgelerinden çıkınca da otların arasındaki sefalarına devam ettiler. Her köpek olayında işe yarar mı bu yöntem bilmiyorum ama en önemlisi bu yöntem siz farkında olmadan sakin kalmanızı ve köpek korkunuzu da azaltıp yenmenizi sağlıyor zamanla bir kaç deneyimden sonra.

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

moennig

Üye
Tepki
59
İsim
fgk
Bisiklet
Orbea
Arkadaşlar, yanılıyorsam biri
İkaz etsin ama köpeklerin üzerinize atlayıp ısırabileceğine inanıp elektro şok aletine kadar( kulağa ne kadar manyakça gelse de kullanım şekli hayvan üzerinde değil anladığım kadarıyla, bu rahatlatıcı) düşünenlerin köpeği var mı?

Milyonda bir garip bir hayvana rastlamadığınız sürece, köpekler korktukları için havlarlar, siz de korktuğunuzu belli ederseniz, üzerinize daha çok gelirler o kadar. Size dişini gösterip hırlayan köpeğe dayılanıp atarlansanız hemen kaçar, uzaktan havlamaya devam eder.

Hiçbişwy yapmasanız da bi süre sonra durur, sizi koklar, tanır ve uzaklaşır.

Yani bunun köpeklerin dünyasını bilmediğiniz için algı sorunu olarak anlıyorum ama köpeği olup da bu şekilde sık sık saldırıya uğrayan( ısırılan) varsa lütfen bilgilendirin.

Tepki
40
Bisiklet
Atala
Bu aralar başıboş dogo arjantinler ve pitbullar sokaklarda haberi sık gelmeye başladı yani şu hayvanları bakmıyacaksan niye alırsın be kardeşim yaa ondan sonra sal gitsin olan sana, bana olsun.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) zaten bende çoğunluk duruyorum , yavaşlayarak geçiyorum önceki yorumlarda da dediğim gibi bu aletin yanımda olması psikolojik olarak rahatlatıyor.Hatta geçen hafta yine aynı yerden geçecektim aleti aldım elime o da ne şarj bitmiş :koptum::koptum: ama o bitik haliyle bile elimde olması beni rahatlattığını fark ettim :p:D:koptum:

• Beğen
  • Hahaha
Tepkiler: necmeddin ve Hulki

scott61

Üye
Tepki
5
İsim
alican
Bisiklet
Scott
Haudar dururken hilaye bunlar

Hevesli

Aktif Üye
Tepki
260
"Köpek elektroşoku görünce kaçtı". O da güzelmiş.

Burdaki köpekler ben bisikleti durdurduğumda kaçıyor, hareket ettiğimde tekrar kovalıyor. Bisiklet kullanmaya başlamadan önce bende korkuyordum köpek olayından, fakat köpekler bizden daha çok korkuyor.

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@scott61
Haudar?

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@scott61
Korktuğumuz da buydu. Köpeğe karşı haydar? Allah akıl fikir versin.

• Beğen
Tepkiler: babajanovic

scott61

Üye
Tepki
5
İsim
alican
Bisiklet
Scott
@mtbrhnkc Sen ciddimisin ben haydarı 2 ayaklılar için kastettim range roverleri üzerine üzerine sürenler. Köpek için ses çıkarman yeteeli mantar tabancası iş görür

kellemusic

Aktif Üye
Tepki
85
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
@Lütfi Erdoğan kopegin en hassas organi burun. ufak bir biber gazi etkisinde hayvan saga sola kaciyor kafasini yerlere vuruyor.

simdi be korkak kardesim. korkma! korkuyorsan ve baska bir canlinin canini yakacaksan da binmeyiver bisiklete. dünyanın sonu değil.

• Beğen
Tepkiler: brdtl ve Serrchi

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@scott61
Eğer öyleyse özür dilerim ama bu başlıkta bu yazıyı yazarsanız bunu anlamam tuhaf olmaz.

scott61

Üye
Tepki
5
İsim
alican
Bisiklet
Scott
@mtbrhnkc. Ben komedi olsun diye yazdım gerçektende haydar taşıyom

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.143
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşın videoyu izledikten sonra bende birtane alıp denedim.. Mahallede hergün beslediğim köpekler üzerinde :) Tabi önce sevdim, biraz uzaklaştım ne olur ne olmaz diye , ters teper felan :D Gerçekten başarılı...

Benim çektiğim video..

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Ben de korkuyorum köpeklerden. Yürürken korkmuyorum da bisikletle giderken korkuyorum. Ne hikmetse dönen teker gördüm mü kovalıyorlar.O el fenerini ben de deneyeceğim. İşe yararsa o kadar rahatlarım ki. İstiyorsa 5 kg olsun fener, yanımda taşırım. Bir keresinde inatçı bir köpekle karşılaşmıştım beni 2-3 km kovaladı.

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende tırsıyorum köpekten özellikle geçtiğim sanayide bitane kangal var yaşını başını almış ama ne zaman geçsem kovalıyor :)

• Beğen
Tepkiler: Motorola