Köpek kovalayınca kaçmayın, sevin!

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

şimano

Üye
Tepki
80
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bi dünya köpek adama saldırmış hala siyaset diyen var pes doğrusu, bu konunun çözüleceğine kesinlikle inanmıyorum, hayvanlar insanlara saldırdıkça zevk alan bir kesim var ve lobileri çok kuvvetli.

Scudo

noyanyan

Aktif Üye
Tepki
359
İsim
noyanyan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Siyaset de yeni argüman. Sanki ortada bir sorun yokmuş gibi. Ve sorunun çözülmesini bekleyenler köpek düşmanı, kendileri ise sevgi pıtırcığı falan filan.
Her gün de binlerce köpek öldürülür ve işkence görür. :koptum: :suspus:

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.464
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sokak köpekleri konusunu çözebilen veya bunun sinyalini ciddi veren siyaset ilk seçimde cebine %5 puanı koyacaktır.
O değil de keşke köpek yerine sokaklarda rakun ve sincap falan görebilsek.

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.384
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
3-4 yılları o kadar köpekle karşılaştım ki (kırsal alan) öğrendim artık olaylarını. Yanımda genelde köpekten korkan arkadaşlarım oluyor iş bana düşüyor. Köpek yolda yürüyorsa, etrafta yerleşim yeri yoksa o köpek hiç bir şey yapmıyor. Bir mekanın önündeyse, adam görev adamı. Bunları ikiye ayırıyoruz. Özel sektör ve memur köpekler. Memur köpekler oturduğu yerden havlar, aferin deyip geçiyoruz. Özel sektör, kendini gösterecek ya. Direk sürüyorum üstüne. El mi yaban bey mi yaman. Köpek kovalayan bisikletçiye çıktı adım. Eskişehir Akbaşın memleketi. Akbaşlar akıllı köpekler. Sürülerle karşılaşınca yaşlı deneyimli akbaşlar hiç bir şey yapmaz öyle uzaktan izler. Yavrular meraklı, heyecanlı. Havlayarak geliyorlar sevilerek karşılanıyorlar. Aralarında ne yedüğü belirsiz köpekler ise üzerine gelen taşlarla geldikleri hızın iki katı hızla kaçıyorlar.
Şehir içinde olay farklı. Altımda genelde mtb oluyor. Bu şımarık, yemekten şişmiş arkadaşları dilleri dışarı çıkana kadar bisikletle kovalıyorum. Cesaretleri iyice kırılıyor. Bana göre köpek özel olarak eğitilmediyse dünyanın en korkak hayvanıdır.
Not: Kediciyim ama köpekleri okşayıp mayıştırmayı, oynamayı severim. Küçükken sevcem diye köpek tarafından ısırılmışlığımda vardır :koptum:

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
Tek çözüm resimdeki gibi kıyafetler giymek :)
1642678142789.png

Scyleia

Aktif Üye
Tepki
363
İsim
MKR
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu konuda toplumsal çözüm bulmak mümkün değil. İnsanlar hayvanları bir süre kullanıp sonra kapıya koymayı normal bir davranış olarak görüyor. Onlara veya yavrularına karşı sorumluluk hissetmiyorlar. Ben ne seviyorum nede besliyorum. Bırakın şehirlerde beslenemiyeceklerini anlayıp doğaya dönsünler. Sokaklarda bilinçsizce hayvan beslemeyin.
Oradan geçecek olan bir kişinin oğluna veya kızına okula giderken saldırmasına ve canlarının yanmasına sebep olmayın.

• Beğen
Tepkiler: şimano

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.384
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu konuda toplumsal çözüm bulmak mümkün değil. İnsanlar hayvanları bir süre kullanıp sonra kapıya koymayı normal bir davranış olarak görüyor. Onlara veya yavrularına karşı sorumluluk hissetmiyorlar. Ben ne seviyorum nede besliyorum. Bırakın şehirlerde beslenemiyeceklerini anlayıp doğaya dönsünler. Sokaklarda bilinçsizce hayvan beslemeyin.
Oradan geçecek olan bir kişinin oğluna veya kızına okula giderken saldırmasına ve canlarının yanmasına sebep olmayın.
Her köpeği sahibinin üzerine zimmetlicekler. Evinde bakmak istemiyor mu, sokağa mı attı, Devlet hayvanı alacak, sahiplene kadar yada ömrü dolana kadar bakım masraflarını bırakan kişiye fatura ederek barınakta bakacak. Böylelikle hayvan alacaklar ikinci defa düşünür, barınak şartları iyileşir, belediyelere yük olmaz. Sokak köpekleri de dişili erkekli kısırlaştırılırsa 10 yıla bu iş çözülür. Mama parası, barınak kirası, bakıcı parası diye söyle güzelinden her ay faturayı kitledin mi miss. Köpeğini üzerine zimmetlemeyene de sağlam bir para cezası. Ölen sahipler için de hayvanın sahipliğinin mirası ohh.

Scyleia

Aktif Üye
Tepki
363
İsim
MKR
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her köpeği sahibinin üzerine zimmetlicekler. Evinde bakmak istemiyor mu, sokağa mı attı, Devlet hayvanı alacak, sahiplene kadar yada ömrü dolana kadar bakım masraflarını bırakan kişiye fatura ederek barınakta bakacak. Böylelikle hayvan alacaklar ikinci defa düşünür, barınak şartları iyileşir, belediyelere yük olmaz. Sokak köpekleri de dişili erkekli kısırlaştırılırsa 10 yıla bu iş çözülür. Mama parası, barınak kirası, bakıcı parası diye söyle güzelinden her ay faturayı kitledin mi miss. Köpeğini üzerine zimmetlemeyene de sağlam bir para cezası. Ölen sahipler için de hayvanın sahipliğinin mirası ohh.
Bayağı güzel fikir, hem bu işler için personel gerekir yeni iş imkanlarıda doğar :D

• Beğen
Tepkiler: PuncherZ

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.585
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bakırköy'de oturan forum sakini arkadaşlar köpek kovalayınca kaçmayın sevin! Taammı? :booo: :komik: :acpsnr:
(link)
Bakırköy sahilinde yürüyüş yapan iş adamı başıboş gezen 6 köpeğin saldırısına uğradı. Köpeklerin iş adamına saldırma anları civardaki güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.
Sanırsam iş adamı köpeklerin sigorta primlerini yatırmamış.

ozkanburak

Soğuk Asfalt Bükücü
Tepki
950
İsim
Burak Ö.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben çocukluğumda köpeklerden ciddi şekilde korkardım. Bisiklet bu korkumu yenmemde çok etkili oldu çünkü bu spor sizi bazı şeylere mecbur bırakabiliyor. Üstelik bizi kovalayanlar Sivas'ta olduğumuz için Kangal köpekleri 😂 Kendi adıma tam bir çözüm bulamadım. Durmak, bağırmak, sevmek, mama taşımak. Kimine etki eden kimini daha da hırçınlaştırdı. Bazılarına sadece yol değiştererek çözüm buldum, bazıları yolumuza ortak oldu...

seyhanla

Forum Sever
Tepki
1.261
İsim
Sayit Seyhan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Peugeot
IMG_6840.JPG

Biraz sevdikten sonra hemen şımarıyorlar beni takip ediyorlar :D

Tepki
19
İsim
Uğur Altay
Bisiklet
Salcano
Merhaba. Böyle bir durumda bisikleti durdurup peşimize takılan dostumuza bir bakış atmak gayet yeterli oluyor. Fakat bazı yasak ırklar var ki, umarım kimsenin başına gelmez. İşin en tehlikelisini göz önünde bulundurup önlem almakta fayda var. Şehirlerarası yollarda, fabrika ve üretim tesislerinde koruma amaçlı pitbull bulundurmak tercih edilebiliyor. Pitbull saldırısından bisikleti durdurup dostça bakış atmak, sevgiyle yaklaşmak takdir edersiniz ki pek bir işe yaramaz. Böyle bir saldırıda, her iki tarafın zarar görmeden kurtulmasının en etkili yolu biber gazıdır. Yanınızda bulundurun ve kullanmaktan çekinmeyin.

• Beğen
Tepkiler: B47U

ugur3458

Üye
Tepki
83
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
10 yaşımda konteynere çöp atarken içerdeki köpeğin kafasına attım poşeti bu manyakta çıktı içerden bacağımdan kaptı ısırılma acısını geçtim o aşıların verdiği korku ki iğneden deli gibi korkarım doktorlarla hap için pazarlık yaparım. Bu köpe yüzünden şuanda bırak sokağı arkadaşlarımın evindeki köpeği gördüğüm anda sırtımdaki tüyler diken diken oluyor terliyorum elimde değil malesef ve köpeklerde bunu hissediyor saldırıyor bende şok cihazı aldım şimdiye kadar iki kere kullanmak zorunda kaldım ilkinde köpek o çatırtıyı duyunca kaçtı diğer daha cesaretli çıktı nefesini aşil tendonumda hissetim o arada kulağından bastım şoku ayı köpek şimdi beni gördümü yerinden bile kalkmıyor hayvanlara eziyet etmeyi sevmiyorum ama ya ben ya o zarar görecekse o görsün diyorum ama bu köpeklere mama dağıtmak yerine mamaya verilen paraları toplayıp devletle belediyeyle birleştirip düzgün bir barınak yapılsın mama vermek isteyenler yine oraya gidip versin mamalarını köpek alacaksa gitsin oradan alsın

B47U

Üye
Tepki
19
İsim
Batu
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Oldu olacak dişlerini gösterdiğinde de ölü taklidi yapalım belki gelip yalar falan hoş olur. Bağ bahçe çevresine salınan 2 metrelik kangalları gör de sev sevebiliyorsan :D

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.158
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Şu haberleri okuyunca insan kahroluyor,burda boşu boşuna tartışıyoruz bazı şeyleri! Olması gereken şeyleri,sırf muhalif olmak için savunmayalım ne olur! Ne olcak şimdi bu gencecik hayatı kim geri getirecek! Ailesi ne durumdadır kim bilir.😔

RABİA’YI KAYBETTİK
Isparta'da, köpeklerden kaçmak isterken otomobil çarpan Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) öğrencisi Rabia Kallı'nın (20), kafa travmasına bağlı beyin hasarı nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyordu.
Olay geçen pazar günü akşam saatlerinde, İstanbul Caddesi üzerinde meydana geldi. Süleyman Demirel Üniversitesi Psikoloji Bölümü 1. sınıf öğrencisi Rabia Kallı, arkadaşı Hilal Topçu ile birlikte yurda doğru yürürken köpek sesi duyunca korkup yola fırladı. Yoldan geçen A.Y.'nin kullandığı otomobil, Kallı'ya çarptı. Ağır yaralanan Kallı, ihbarla gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı.
Vefat haberini Rektör İlker Hüseyin Çarıkçı sosyal medya hesabından Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1. Sınıf öğrencimiz Rabia Kallı, geçirdiği elim kaza sonucu hayatını kaybetmiştir. Öğrencimize Allah’tan rahmet; kederli ailesi, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı dilerim. diyerek duyurdu.
(link)

Mete Can Karahasan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.139
Eskiden bisikletle gezerken mola verdiğim yerde sokaktaki sahipsiz başıboş köpeklere çiğ sosis, çiğ kıyma yediren insanları görünce şaşırırdım. Hayvana çiğ et vermenin kan kokusuna alışmasını sağlayacağını herhalde kimse duymamış derdim ve bunu şimdi farkediyorum.
Bilinçsizce davranıyoruz. Ben hiçbir yırtıcı hayvanın bir defa da olsa çiğ et yedikten sonra evcil kalabileceğini düşünmüyorum. Hesapsızlığımızın sonucunu yaşıyoruz. Her yerde sokaklar hayvanlara kalmış durumda, kimse de gecenin bir yarısı insanın ayak basamayacağı sokaklarda bu hayvanlar ne bağrışıyor demediğini düşünüyorum. Koyvermiş durumdayız. Doğal olarak bu durumun sonucunda, hayvanlar kendi egemenliklerini ilan etmiş oluyorlar.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.