Köpek Isırdı :(

Kook

Aktif Üye
Tepki
170
Sokak köpeği demek köpeklerin sokaklarda olmasının normalleştirilmesi gibi oluyor. Köpeklerin yanı onları seven, ilgilenen ve yol gösteren insanların yanıdır.

İnsanlar ciddi durumdaki hayvanlara yardım etmeli ve ben de ederim, fakat bu toplu olarak hayvanlara yemek sağlamaya gelince hayvanlar onlara sürekli yemek sağlanan çevrede geziniyorlar, sosyalleşiyor ve sürüleşiyorlar. Ve normalde uysal görünen ya da olan köpekler farklı davranmaya sürüye uymaya başlıyorlar, kendilerine liderlik edecek bir insan olmayınca sürü liderini takip ediyorlar.

Belediyeler sokakta yaşayan hayvanlarla merhametli bir şekilde ilgilenmeli, bu sorunu insanlara yıkmamalı.

• Beğen
Tepkiler: lightningstrike
Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.469
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@denizyalin

İşte en büyük alçaklar, en büyük namussuzlar bu tipler.

Punctum

Forum Demirbaşı
Tepki
1.301
İsim
Mehmet O.
@Ahmet Bilge Kaan AKIN

Ne alakası var söyleyeyim...

Artık kontrolden çıkmış şekilde, adeta tapınırcasına, hatta insanların korkularıyla alay edercesine evrimleşen bu hayvan severler yüzünden, evimin etrafında yüzlerce sokak köpeği başıboş ve can tehlikesi yaratacak biçimde ürüyorlar. Çünkü bu hayvan severler bu sokak köpeklerini benim evimin önünde besliyorlar kardeşim...evlerine götürüp orada beslemiyorlar...ve bu besledikleri köpekler benim evimin önünü mesken tutup bana saldırıyorlar!! Hala neyi anlamıyorsun!!!

Madem çok seviyorsunuz bu sokak köpeklerini alın evlerinize götürün arkadaşım...yıkayın, temizleyin, besleyin, kısırlaştırın, beraber uyuyun, ne yaparsanız yapın...ama benim kapımın önünü hayvan barınağı haline getirip benim can güvenliğimi tehlikeye atmayın...!!! Hala mı anlamıyorsun!!!

Bak ne diyorum...

Benim kapımın önünde yaşayan ve beni tanıyan hayvanlar sürü halinde bana saldırdı diyorum...bugün olmasa da, yarın bu hayvanların beni parçalamayacakları garantisini kim veriyor? Veya benim çocuğumu, veya yaşlı bir kadını, veya savunmasız bir insanı?!! Hala mı anlamıyorsun!!!

Çöp kamyonuna koyulmuş köpek fotoğrafları ile hala ajitasyon PEŞİNDESİN...Bak 2 mesaj önce köpekler tarafından parçalanan insan videoları var...onları görmezden geliyorsun ama...bu hayvan severlik sizlerin gözünü kör etmiş artık...!! Hala mı ne dediğimi anlamıyorsun!!!

Sizin gibi ajitasyon peşinde koşan hayvan severler yüzünden tüm kurumlar, belediyeler, barınak çalışanları vs. artık korkularından hiç bir şey yapmaz duruma gelmişler. Belediyeye başvuruyorsunuz, baştan savma yanıtlarla sizi geçiştiriyorlar. Barınağa gidiyorsun, "abi biz topluyoruz ama hayvan severler gelip köpekleri buradan çıkarıyorlar"diyorlar, herkeste bir çekince, herkeste bir vurdumduymazlık. Bu işte hiç kimse sorumluluk üstlenmiyor, hiç kimse hayvan severlerin şirretini üzerine çekmek istemiyor. Çünkü devlet aygıtı bu meseleyi görmüyor, bu meseleye duyarlı davranmıyor...Artık memleketin neresine giderseniz gidin aynı sokak köpekleri manzarasıyla karşılaşıyorsunuz!! Hala mı anlamıyorsun!!!

İşte Kayseri'deki acı örnekte olduğu gibi, gencecik bir insan evladı köpekler tarafından parçalandıktan sonra yine göstermelik taziyeler ve göstermelik soruşturmalarla mesele geçiştiriliyor...O çocuğun ailesinin duygusal yıkımını, acısını, öfkesini, çaresizliğini hangi taziye mesajı dindirecek!! Senin çocuğun var mı? Senin çocuğun köpekler tarafından parçalansa ne yapacaksın? Yine böyle klavye başından ajitasyona devam edip, masum köpek fotoğrafları paylaşacak mısın?!! Hala mı anlamadın!!!?

Yeter kardeşim yeter...!!!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Punctum
Böyle bir mantık yok. Araban kapımın önünde duramaz rahatsız ediyor, evine sok demek kadar absürt, mantıksız yazılar bunlar.
Hayvanseverlerin o canlardan bir çıkarı yoktur, aksine çok fazla giderleri vardır. Gün içinde zamanlarının çoğunu o canların karınlarını doyurmaya harcarlar. O hayvanları hayvanseverler sokağa atmadı, onlar üretmiyor. Saçmalığın dik alası yazdıklarınızın mantıklı, elle tutulur bir tarafı yok.

@Punctum
Görmezden geldiğimi kim söyledi? O hayvanların ıslah edilmesi gerektiğini, kısırlaştırılmaları gerektiğini yazıyorum sayfanın başından beri. Hala okuduğunuzu anlamakta, yaşananları yorumlamakla ilgili sorunlarınız var. Saldırgan tutumunuz düzgün düşünmenizi engelliyor.

@Punctum
Evet, rahat rahat öldüremiyorlar artık, bu duruma üzülmenize mi yanayım, bu düşünce ve vicdansızlık içerisinde çocuk yetiştirmenize mi.

@Punctum
Orası barınak değil, kısırlaştırma merkezi. Kısırlaştırılıp salınır canlılar oradan. Bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek. Hayvanseverlerle alakasız bir durum, her halukarda o canlar salınacak oradan.

@Punctum
Ajitasyon yapmayın bana.
Hayvanseverler saldırtmadı o çocuğa, hayvanseverler atmadı sokaklara o canları, hayvanseverler sadece besledi. Belediye ise daha fazlasını aynı bölgeye atıp durdu. Evet yeter. Yeter bu canlıların insanlardan çektikleri. Faşist görüşlerinize de yeter! Hala mı anlamadın! O canlıların da yaşamaya hakkı var. Bunu kavramanın bu kadar zor olmaması lazım. Devlet işini düzgün yapmıyor diye hayvanseverlere sallamanıza da yeter! İnsanların satın alıp alıp canları sokağa atmasına da yeter!
Ulan bir gün tek lokma ekmek vermemiş adamlar gelmiş hayvanseverlere sallıyor. YETER ARTIK YETER!
Hayvanseverler vicdani bir iş yapıyor! Kazançlark yok bu işten. Üretmiyorlar aksine kısırlaştırmaya çalışıyorlar. ANLAYIN ARTIK ŞUNU!!!

Punctum

Forum Demirbaşı
Tepki
1.301
İsim
Mehmet O.
@Ahmet Bilge Kaan AKIN

Ajitasyonmuş...!!!

Benim oğlum şu anda yurtdışında ve yaşadığı evde 2 kedi, 1 kertenkele ve 1 de köpek var. Hepsiyle de son derece ilgili ve hepsiyle kucak kucağa yaşıyor. Bebekliğinden beri onu insan ve hayvan sevgisi ile büyütüyoruz. Ama yaşadığı memlekette sokaklarda güvenle dolaşıyor çünkü orada sahipsiz, başıboş hayvanlar ve daha iyisi sizin gibi demagog hayvan severler yok!!!

Daha çocuk sahibi olmadan, insanlar hakkında bilgi sahibi olmadan aptalca yakıştırmalarını kendine sakla, haddini bil!!

ULAN bir tek lokma vermemiş adammış!!...senin tahmin ettiğinden daha çok evcil hayvanımız, çocukluğumda ve gençliğimde köpeklerim oldu. Ama senin gibi çirkef ve şirret tipler yüzünden artık köpeklerden nefret eder hale geldim...Aptalca siyasi yakıştırmalarını sana aynen iade ederim...

Çocuklar köpekler tarafından parçalanıyorsa bu memlekette senin gibi hayvan severlerin vicdanı yerin dibine batsın...!!!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Punctum
Hala demogoji yapıyorsun, sokaktaki aç hayvanlar insana saldırıyor diye hayvanseverleri suçlamaya çalışıyorsun. Hala anlamamakta ısrar ediyorsun yazdıklarımı. Faşizan tavır takınıyorsun sonra hayvanseverim demenin alemi yok. Tekrar oku yazdıklarım çok açık ve net.

@ahlaksız
Hayvanseverlerin bu durumla alakası olduğu kadar alakası. Düşünene derin anlamlar içerir.

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahlaksız
Senden ricam videodaki işlemden uygularmısın :koptum:

• Beğen
Tepkiler: CeRKeZ ve Triban

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hiçbir şeyden nefret etmiyorum, şu sevgi pıtırcığı hayvanları insandan üstün tutan 2 ayaklı aptallardan nefret ettiğim kadar. Bir canlı türü ne olursa olsun insan yaşamını tehdit ediyorsa ben ona müsaade etmem! Yok doğası öyle içgüdü gereği yapıyor demem. Eğer bana zarar veriyorsa, onu zarar veremeyeceği duruma sokarım. Gün sonunda ben ağlayacağıma bana zarar vermeye çalışan şeyi ağlatırım. Hiçbir şey insandan önemli değildir, hiçbir şey!

Punctum

Forum Demirbaşı
Tepki
1.301
İsim
Mehmet O.
@Ahmet Bilge Kaan AKIN

Sen hakkaten kalın kafalıymışsın arkadaş...!!!

Apartmanımın önünde, beni tanıyan, her gün önlerinden geçtiğim, aç olmayı bırak bizim apartmanın hayvan sevicileri sayesinde yemek seçme aşamasına gelmiş gürbüz sokak köpeklerinin sürü halinde saldırısına uğradım diyorum...!!! Ben mi anlamıyorum yazdıklarını? Sen ne enteresan adamsın kardeşim...demagoji yapıyormuşum...

Bilmediğin tanımadığın adamı vicdansızlıkla, saldırganlıkla ve hatta faşistlikle suçluyorsun, çocuk yetiştirememekle itham ediyorsun sonra da kalkmış hala demagoji yaptığını iddia ediyorsun...

Dedim ya, hepiniz şirret ve çirkef tutumlarınızla insanları hayvanlardan soğuttunuz...!!!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Punctum
Benim dediklerim çok açık, hayvanseverlikten soğuttunuz falan diye eğip bükmenizin anlamı yok.
Hayvanseverler olmasa o canlılar aç kalacak diyorum, hayvanseverler çoğaltmıyor onları bakımını sağlıyor sadece diyorum, dediklerin devletin görevi diyorum. Bunu anlamamak için dediğin gibi kalın kafalı olmak gerek.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CeRKeZ
Sizin yazdığınız alttaki mesajı gördükten sonra ne kadar samimi(!) olduğunuzu görebiliyorum.
@CeRKeZ

(link)

@CeRKeZ
Bence siz çok şeyden nefret ediyorsunuz farkında değilsiniz.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Akıllısı ,aptalı ,iyisi ,kötüsü ,ahlaksızı,ahlaklısı,stand up çısı,hümanisti bir araya gelmişken yazayım.
Teşbihte hata aranmaz denmiş ya ,isteyen istediğini arayabilir.
Amma da çok ''papaza kızıp oruç bozacak varmış''.Ya oruç bozmaya yer arıyorsunuz,ya da üzerinizden kuş uçsa yani ilgisiz bir şeye kızıp hıncınızı tamamen suçsuzlardan çıkarmaya çalışıyorsunuz.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Kahramanmaraş'ta oynadığı köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Ahmet Hakan A., başından yaralandı.
(link)

Direğe bağlanarak terk edilen köpek, vatandaşlar tepki gösterdi;
(link)
Devlet bu konuya el atacak gibi ama sonuç alamazlar bence;
(link)
Bu da bir başka haber;
Tavuklarına saldırdı diye köpeği tüfekle katletti;
(link)

• Beğen
Tepkiler: lightningstrike

e7_

Üye
Tepki
62
İsim
Enes
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Beşiktaş - Sarıyer arasında hiç köpeklerin saldırısına uğrayan oldu mu? Sırf köpeklerden dolayı 60 KM'lik Fatih - Sarıyer antrenmanımı 30-35 KM'de bitiyorum. Yollarda tek tük koşan insanlar ve neredeyse hiç görmediğim bisikletçilerden dolayı. Köpeklere karşı fobim var, şu ana kadar hiç saldırmadıkları halde. Saldırsalar yüksek ihtimal birkaç hafta bisikleti bırakırım (malum İstanbul'da sabahın körü dışında çıkmak azrail ile dans etmekten farksız!). Yanımda en az bir bisikletçi olduğu zaman açıkçası kendimi güvende hissediyorum köpeklere karşı. Şu ana kadar o güzergahta sorun yaşayan oldu mu?
Sarıyer İskele'sine kadar

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
187598

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde okul bahçesinde oynarken sokağa giden topu almak isteyen öğrenciye köpek sadırdı. Çevredeki vatandaşların kurtardığı çocuk hastaneye kaldırıldı.
(link)

Punctum

Forum Demirbaşı
Tepki
1.301
İsim
Mehmet O.
@ippon

Oğlumun anavatanında daha mutlu ve huzurlu olmasını yeğlerim...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Punctum
tabiki her canlı florasında mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşasın...

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla iki tarafa bakıyorum, iki tarafta kendince haklı. İşin içinden çıkamıyorum doğrusu. Bir taraf, biz sokaklarda başıboş köpek istemiyoruz. Gerek yaya olarak gerek iki teker olarak bazı köpekler direk düşmanca davranıyor. Maddi ve manevi huzur kalmıyor, diyorlar haklılar.Hayvan severlerin sevgisiyle bir bölgeye yerleşmiş olan köpekler burada habitat oluşturup sahipleniyorlar. Buda dolaylı olarak bizlere olumsuz yansıyabiliyor, diyorlar. Valla doğru ne diyeyim.

Diğer yandan hayvan severlerde,bunlarda canlı,bunlarda can, tutup tek tek öldüremeyizya, göz göre göre açlığa,susuzluğa, soğuğa bırakamayızya,sen sahip çıkmıyorsun,devlet sahip çıkmıyor diye bizde mi sahip çıkmayalım, diyor. Onlarda haklı. :)Daha geçen gün,bisikletle iki köpeğin yanından geçtim,yolun kenarında uzanmış yatıyorlardı. Dedim bak kesin dalacaklar...Ama köpeklerin umrunda bile olmadım, kafalarını kaldırdılar baktılar ve tekrardan yatmaya devam ettiler. İleriden döndüm ve yanlarına gidip, yanımda acıkırsam yerim diye aldığım 2 simiti onlara verdim. Baktımki,o kimseyle işi olmaz yatışa sahip hayvanlar bir anda oyuncu kesildi,kuyruk sallayıp çevremde oynamaya başladılar.hatta her birine verdiğim 1 simiti anında yediler. Ve başka var mı diye bir bakışları vardı varya, ben utandım ama elimde başka yiyecek bir şey yoktu.Çevrede fırın bakkal yoktu ne yazıkki...
187836

İşin devlet kanadına gelirsek,bildiğim kadarıyla kanunen sokak köpekleri sokaktan toplanıp bakımı yapılıp, tekrardan alındığı yere bırakılmak zorundalarmış. Bu kanunu,barınaklarda hayvanalara eziyet ediliyor,hapis hayatı çektiriyorlar diye hayvan hakları savunucularının baskısıyla mı böyle yaptılar yoksa belediyelere ekonomik yük binmesin diye mi böyle yaptılar bilemiyorum doğrusu.Ekonomik olarak devletten, hayvanseverlerden,belediyeden olmak üzere 3 koldan gelen bağışlar bence sayıları kontrol altında tutulmak şartıyla bu hayvanları bakar diye düşünüyorum.

Peki ne yapılmalı, bence özgür olacaklar diye,sokaklara bırakılmamalı, çer çöp bulup yemeye zorlatılmamalı, barınaklarda gerçek hayvan sever görevliler tarafından bakılmalılar. İnsanlar barınaklara gelip bu hayvanaları buralarda sevebilmeli, burada onlarla ilgilenebilmeli. Şahsen yaşamım bir köpeği sahiplenip beslemeye uygun değil ama bu tarz,insanlarla interaktif barınaklar(gidip köpekleri elden besleyebileceğin,onlarla oyun oynayabileceğin geniş alana sahip yerler) inşaa edilebilirseler benim gibi durumda olanlar içinde güzel bir yer olur. Diğer yandan bu barınakların iyi bir şekilde reklamıda yapılması gerek,hayvanlarla işi olmayan birisinin bu barınakların varlığından bile haberi yoktur....

Bu yine bu alanda söz hakları fazla olan hayvan hakları savunucularının gayretiyle olursa olur..Diğer türlü bu döngü, bu çatışma doğal olarak devam edecektir...