Kondisyon sağlamak için bu rota iyi midir?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kaang96 Ayrıca Büyükçekmece Bisiklet Klubü sayfası var Facebook'ta salı ve perşembe akşamları tura çıkıyoruz salı günleri sahil turu perşembe günleri Kumburgaz yada Selimpaşa yapıyoruz bekleriz.

• Beğen
Tepkiler: Kaang96
Scudo

Petrovic

Üye
Tepki
46
Bisiklet
Scott
sağlam kondisyon için 25+ düz yol en az, inişli çıkışlı ise 15+ bence :D

• Beğen
Tepki
52
Merhabalar,
@Kaang96 çıkmanız gereken rotayı aralarda durup dinlenip yeniden devam etmenin daha faydalı olacağını düşünüyorum. Zamanla molalar azalacaktır.
Saygılarımla...

• Beğen

Kaang96

Aktif Üye
Tepki
233
İsim
Kaan
Bisiklet
b'Twin
@trainspotting35
Seve seve gelirim :) En yakın zamanda görüşmek dileğiyle tekrardan teşekkür ederim :)

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
@Kaang96 bigün beraber çıkalım laflarız

Belki sana güzel bir rota buluruz. Şu aralar yenibosna-tüyap-yenibosna yapıyorum. Yanımda yedek lastik olmadığı için metrobüsten fazla uzaklaşamıyorum :D
Verdiğin rota performans yapmak için uygun değil diye düşünüyorum. Her 20 metrede bir sokak arası? trafik lambaları? park halindeki araçlar? o rotada asla bir "antrenman" yapılamaz. Hızlı gitmeye çalışmak kazaya davetiye çıkarır. Daha geniş, daha az kavşağı/bağlantısı olan yollar seçmelisin. Bunun için istanbuldan biraz uzaklaşman gerekiyor. Yani bi 10-20 km kadar pek hızlı gitmeyeceksin, sadece "antrenman parkuruna ulaşmak için, dikkatlice" gideceksin. Parkura geldiğinde stravayı açacaksın ve antrenmanını yapacaksın. Antrenman bittiğinde, evine dönerken yine yavaş ve dikkatli döneceksin.

Yani antrenman sen apartman kapısından çıkar çıkmaz başlamayacak :) Hem bu sayede ısınma/soğuma yapmış olacaksın. Hem daha güvenli olacak. İstanbulda avrupa yakasında bisikletlilerin sıkça kullandığı birkaç rota var zaten, sahil hattı, havalimanı çevresi, e5 güzergahı, fener, ve karaburun yolu diyebilirim özetle. Bunlar antrenmana daha müsait yollar (sahil hattını pek sevmesem de)

Anlatacak çok şey var aslında :) Sürerken konuşuruz

Kaang96

Aktif Üye
Tepki
233
İsim
Kaan
Bisiklet
b'Twin
@Serkan Mıstınoğlu
Memnuniyetle gelirim hatta çok sevinirim :) Ekipmanlarıda tamamlamam gerekiyor onlar hakkındada sizden bilgi alırım.(Kask,Kıyafet,İşe giderken eşyalarımı koymak için çanta, ön ışık...)

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Karaduman

Üye
Tepki
24
İsim
Çınar
Bisiklet
Salcano
Merhaba.

Ben de bisiklet antrenmanlarına yeni başladım. 2014'te sağ arka baldırımdaki sakatlık sebebiyle 9 yıllık taekwondo serüvenimi sonlandırdım. Şimdi bacağım tamamen iyi duruma geldi ve çocukluk merakım olan bisikleti edindim. En son geçen yaz bir defa kullanmıştım ve en son kendimi çimlerde bulmuştum :D Kondisyonum olmadığı için mahvolmuştum.

Geçen sene gibi olmamak için kendime göre bir program ve rota hazırladım. Başlangıçta haftada birer gün ara ile süreceğim. Kendimi fazla zorlamak istemiyorum, ayrıca tekrar sakatlanmaktan korkuyorum. Umarım güzel bir çalışmayla kondisyonumuzu toplarız.

Tecrübeli arkadaşlara birkaç sorum olacak açtığınız konu aracılığıyla. Antrenmanlarda bisiklet dışında başka tavsiyeleriniz olur mu? Mesela düz koşu yapmalı mıyım? Ağırlık çalışması için de bir program hazırlayacağım ama koşu yapıp yapmama konusunda kararsızım. Ya da önereceğiniz başka programlar var mı?

Bir sorum daha olacak. Online alışveriş için önerebileceğiniz bir site mevcut mu?

Teşekkürler :)