Kompakt Bir Ürün Tavsiyesi

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bu yakınlarda başka bir bisiklete yönelmezsem Salcano NG 600 alacam.
Km saati, nabız saati, o anda basılan devri gösteren, gece kullanımları için aydınlatmalı fiyat/performans bir ürün tavsiyesi istiyorum. Umarım böyle kompakt bir ürün vardır.
Teşekkürler.

Scudo

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Tam emin olmamakla birlikte, böyle bir ürün yok. Ancak Polar markasının hem nabız saati, hem de km saati olarak kullanılan, bisiklet üzerine takılan bir ürünü var. Fakat devir görmek için bildiğim kadarıyla ''cadence sensor'' denilen birşey alman gerekiyor. Daha iyi bilen kişiler gerekli açıklamayı yapacaklardır umarım.

• Beğen
Tepkiler: Uğur Taşdemir

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Bu özelliklerin Tümünü (ve çok daha fazlasını) Polar S720 sağlıyor ancak fiyatı oldukça pahalı yaklaşık 300 eu (+40 EU devir sensoru) ışık tuşu var ama kısa süre aydınlatıyor devamlı aydınlatma için ek aparat alınmalı...

Ayrıca çok daha uygun fiyata işi 2 ayrı saatte halletmek isterseniz herhangi bir nabız saati (tercihen sigma fitwach veya pc14) + Sigma sport km saati (üst modellerde 8-10 eu ya kadans sensoru ekleniyor) alarak da yapabilirsiniz 1. saatte ışık tuşu var ikincisinde emin değilim.

Genel olarak sanırım cateye da ek satılan gece aydınlatma aparatı vardı...

@Selim Çam

• Beğen
Tepkiler: Sercan

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Bence de bu şekilde yapmak en mantıklısı, Polar'a 300+40 Euro vermektense. Bu arada merak ettiğim birşey var. Bende Sigma'nın BC1016 model km. saati var. Buna cadence sensor takılmıyor değil mi?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Hayır ona takılmıyor 1606 modeline takılabiliyor...

Orkun Oskay

Aktif Üye
Tepki
165
Arkadaşlar

Genelde bütün elektronik dünyasında kompakt yada her özelliğin tek bir üründe toplandığı ürünler genelde pahalı oluyor. Aradığın ve istediğin özelliklerde Poların Km saati var. Ama bu kadar paraya kıyarmısın bilemem tabi. Işıklı ve kadans sensörü olarak sigma nın 1606 L modeli var. Bu Km saati ile ilgili teknik detay ve fotoğrafları şu linkte bulabilirsiniz : (link)

Ayrıca kalp saati istiyorsan sigmanın 3 fonksiyonlu kalp saatleri var Fiyatı da 29 Dolar . Bu sana maliyet olarak çok yük yüklemez. Ekstra olarak gidonun bir yerinde yer kaplar. Cebinden çıkacak paranın başkasının kasasında fazla yer kaplamasından iyidir.

Tepki
21
Orkun'a katiliyorum. Bende de Sigma BC1606L kablosuz var, ekran aydinlatmali, kadans algilayici istege bagli ama ben gerek gormedim.
Nabiz algılayıcıyı da ihtiyac duyarsan sonra ayrica alabilirsin. Bildigim kadariyla nabiz algılayıcılarda Polar iyi..