Knog/moon arka aydınlatma kararsızlığı

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.469
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu ikiliye birde niterider i eklemenizi rica ederim.

• Beğen
Tepkiler: ykaya
Scudo

ykaya

Aktif Üye
Tepki
283
@mehmetsunu

Valla onları da inceledim de fiyat olarak en uygunu bu ikili idi. Moon, niterider ve knog bu alanda çok iyi.

@BF Okuru

Teşekkür ederim. Bir sonraki yüklememde deneyeceğim.

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar moon meteor 250 veya cateye volt 300 arasında seçim yapacağım galiba.siz hangisini önerirsiniz?

Tepki
1.686
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@sener35

Moon meteor kullanıyorum. 3 kademenin en düşük ayarında 6-7 saat dayanıyor.
Bir de gidonda kaldırımda giderken tıkırtı üretecek şekilde dizayn edilmiş.:)
Genelde memnunum.
Cat eye 300 biraz inceledim. Cartridge battery diyor. Yani ürünü açıp usb şarja takılabiliyor. Cat eye ın cartridge battery olmayanlarını öneririm.:)

• Beğen
Tepkiler: sener35

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Konuyu bulmuşken. Knog blinder road r 70 ( 2017 model ) değiştirilebilir lastikli arka ışığımı, yine aynı marka daha önceden aldığım değiştirilemeyen lastikli olan (lastiği koptu) sadece farkını vererek "atak bisiklet"den değiştirdim. Şu an 210 TL.lik arka ışık var vaşşş bisiklet parası :):D

(link)

.

Tepki
2
İsim
dersim
@ÇaNakkaLeRuHu
aslında garantisi devam ediyorsa ücretsiz değişim yapılması lazım, çünkü knog'un üretim hatası bu. ayrıca knog avustralya'dan lastiklerini ücretsiz gönderiyor diye biliyorum. yani koparsa lastik parası değil, kargo parası en fazla ödersiniz.

bende şuan knog blinder road r70 rear light tam ismiyle siyah rengi' var.(2017) 150 lira civarına veriyorum.

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@Donanımcı

Yok garanti devam etmiyordu. Zaten garanti de sormuyormuş knog. Aradaki fiyat farkını verdim sadece.

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@ykayaKnog blinder 4v almayi dusunuyorum ama cok fazla bilgiye ulasamadim road r70 in yari fiyati oldugu icin asil tercih sebebim , bir bilginiz var mi bu model hakkinda?

ykaya

Aktif Üye
Tepki
283
@furkanbr Merhaba. Bilgim yok maalesef. Ama knog kendini bu konuda ispatlamış bir marka. Pişman olacağınızı sanmam

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@furkanbr Alttaki büyük çakar olmadıktan sonra pek bir özelliği kalmıyor. Road R modelini şiddetle öneririm. Parasının karşılığını veriyor ve ciddi anlamda görünürlük sağlıyor. Burada da incelemesi var. (link)

Koray Gürel

caylakpedal
Tepki
237
İsim
Koray Gürel
Bisiklet
Canyon
Selamlar,
Moon Meteor 250 kullanıyordum bir zamandır. Henüz 1 senesi dolmadan cihaz şarj olmamaya başladı. Sıfır şarj.
Bir powerbank'e bağlanırsa çalışıyor şuan.
Bir kullanıcıda daha aynı problemin olduğunu biliyorum. Elektronik işi biraz da şans ama bence bu modelde bir sıkıntı var.
Moon'a durumu bildirdim. İncelememiz gerek ürünü gönderin ama gönderim masrafları sizden olur biz ücretsiz düzeltip göndeririz ama yine geri gönderim sizden olur diye dolaylı bir yokuşa sürme yaptılar. 50$ kargosu kendinden fazla tutuyor zaten.
Aydınlatma performansından memnundum oysa.

Tepki
52
İsim
Burak Tahiroğulları
Bisiklet
Dahon
Ben hem Moon, hem de Knog kullanıyorum.
Ön aydınlatmam Moon Meteor 200 modeliydi. Şarj problemi bende de oldu. yaklaşık 2 sene kadar kullandıktan sonra, şarj olmamamaya başladı. Sonra da Knog Pop 2 aldın ön aydıtatma için. İki adet pille çalışıyor. Moon kadar lumeni yok ama yolda beni fark ettirecek kadar başarılı ve fiyatı da 70 TL idi.
Ama arka aydınlatma olan Moon, sorunsuz olarak çalışmaya devam ediyor. Aynı zamanda bir Knog arka aydınlatmam daha var. Knog Blinder Mob V MR Chips modeli. Müthiş şekilde çalışıyor be üzerinde usb şarjı bulunduğundan ekstra bir kabloya ihtiyaç yok.

Ben Knoglardan daha memnun kaldım bu zamana kadar.

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@ykaya@ilkerTavsiyeleriniz icin tesekkurler road r70 ile moon nebula arasinda kalmistim ki forumdan birine basvurduktan sonra saolsun yardimci oldu ve moon nebula modelini aldim henuz bugun elime gecti. Gecen hafta gonderdiler aslinda fakat yanlis model gonderdiler ben de firaati degerlendirim cok kisa bi sekilde moon comet modelini de denemis oldum kisa bir sure icinde ikisinin karsilastirmasini ve decathlondan aldigim eski isigimi da ekleyip forumda ufak bir inceleme yazmayi dusunuyorum simdiden yorum yapmak gerekirse nebula efsane bisey [emoji16]

• Beğen
Tepkiler: ilker

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
AliExpress'te ne buldum, inanamazsın
(link) Arkadaşlar bunu görmüşmüydünüz knog un başarılı bir taklidi gibi geldi bana ne dersiniz?

Silmarillia

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Aykut Aydoğmuş
Bisiklet
Look
Ben genelde akşamları sürüş yapıyorum. Işık alacaklara tavsiye; ön aydınlatma için Moon X Power 330S. Sanırım tam güçte 2 saat çalışıyor. Arka aydınlatma için ise tartışmasız; Moon Shield X.

• Beğen
Tepkiler: yusufgs36

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
@MossoM bu lamba test edin 5000 lümeni geçtim 500lümen çıksın söz bisikletleri arabayı hayır kurumuna bağışlayıp eşeğe binecem. Hocam 5 dolar fazla verip gaciron un ürünlerinden alın derim. Bu aletde lipo pil var ve çinliler pek kalitelisini kullanmıyor 1 ay sonra ilk günki verimi alamazsınız ama gacironların hepsinde 18650 kaliteli lityum piller var ve ömrü bitince heryerden temin edip kendiniz bile takabilirsiniz.

Ayrıca bende önde gaciron gerçek 600 lümen var ve bu paylaşılan easfirenşn 3 katı ışık yayıyor orta seviyede 4-5 saat gidiyor, arkada ise moon nebula, yedek olarakta moon comet, moon mini arka lambasını kullanıyorum. Ön lambada eskiden moon meteor kullanıyordum gaciron 600 şimdilik daha performanslı

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
@dancerosSahsen ayni fikirdeyim 100 lumenlik moon nebula aldim 180 tl idi 3 taksit alabildim[emoji16]

danceros

Forum Demirbaşı
Tepki
1.009
İsim
Mehmet
Bisiklet
Cube
@furkanbr 200tl civarında moon ön lambalar bana göre yetersiz, yeterli olanlarıda aşırı pahalı ama arka lamba önemli o yuzden bende arkada nebula kullanıyorum grup sürüşünde sürekli uyarı alıyorum en düşük moda almam söyleniyor sürekli

Yusufmnts

Üye
Tepki
131
İsim
Yusuf
Bisiklet
Scott
@MossoM

“Taklitler aslının başarısız birer kopyasıdır.Her taklit aslını hatırlatır”
:):harika:

• Beğen