KMC zincir

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
arkadaşlar bu kmc zincirde sl ve el açılımı nedir acaba birinde SL yazıyor birinde EL ikisi arasındaki fark nedir,zincir alıcam yurt dışından,fakat ikisi arasında kaldım,hangisini tercih etmem lazım acaba.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
EL extra light diye geçiyor, bağlantı pimleri standart. SL ise super light diye geçiyor, pimlerinin de içi boş, yani daha hafif.

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
hocam peki hangisini tavsiye edersiniz hafiflik takıntım yok,sağlam olan hangisidir sizce bu konuda akıl fikir verirseniz sevinrim,yada başka bir marka da önerebilirseniz değerlendiririm,miche diye bir zincir var birde bilgim yok,

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Miche ünlü bir firma. Kullanmadığım için yorum yapmam pek doğru olmaz. Fixed bisikletlerde zincirleri bu markadan seçtiklerini görüyoruz zaman zaman. Dişlileri de rubleleri de çok tercih ediliyor. Ama dağ bisikleti için bu zinciri ben kullanmadığım için öneremem. Doğru olmaz.

Almışken SL alın derim. Fiyat farkını bilmiyorum ama üst model olsun :) Ben normal X10 zincir kullanıyorum, SL de EL de değil ve çok memnunum.

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@BF Okuru hocam yol bisikleti için alıcam arada 24 Euro fark var 10 gram için değimez diye düşündüm bende sormak istedim teşekkür ederim yani sl,el olayını bilemedim işde bakla sayısı 114 yeter sanırım

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kişiye göre değişir. O kadar farka bence de değmez :)

Yol bisikletinden pek anlamıyorum, benim alanım değil. Yanlış yönlendirmek istemem. Yol bisikleti zincir uzunluğu konusunda tecrübeli arkadaşlara danışmak lazım ;) Siz de aynakol-ruble dişli kombinasyonlarını yazın isterseniz. Sanırım ona göre yorumlar gelecektir.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@mutlu07
Sağlamlık konusunda sıkıntınız olmasın, ürünlerinin %100 arkasında olan bir firma,

(link)

Yeni gelen ürün kaç km oldu bilemiyorum ama en ufak bir sıkıntı yaşamadım. O aldığım sorunlu bir zincirdi muhtemelen ;)

• Beğen
Tepkiler: tırıvırı.

Fırat İler

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
-
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konu hortlatma olacak ama.

Kmc Zincir X 10.93, tiagra 10 lu yol grubu ile uyumlu mudur?

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Fırat İler
Evet uyumlu. Bende X-EL versiyonunu kullanıyorum. Çok memnunum.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Fırat İler

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Kusura bakmayın sormak istiyorum yol bisikletimin zinciri ni değiştirmek istiyorum ruble yeni aynakol tiegra 50,34 yeni (ruble çinden aldım 11,40, zincir dişlilere geçmesinde sıkıntı var sanırım zamanı gelmiş 2014 Model bisiklet 3. sahibiyim herhalde birkaç bini devirmiştir zincir bakıyorum da kmc 11.93 var bu 11 vites sayısı oluyor herhalde 116 bakla varmış bu 93 nedir benimkinde 105 bakla var 10 vites için olan da kaç bakla oluyor dişli oranları değiştiği için zincir den 4 bakla almıştım daha önce de çıkarıldı mı bilmiyorum birde bu 8,9,10,11 in birbirinden farkı sadece bakla sayısı mı oluyor ben 11 alsan bir kaç baklayı yedek tutsam diyorum.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.346
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bildiğim kadarıyla zincir kalınlığı değişiyor.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Aliexpres de x10 uyumlu 116 bakla lı bir tane gözüme kestirdim 100 tl cıvarı x11 olan 118 bakla 120 tl cıvarı biri 10.93 diğeri 11.93 bu fiyat farkı 2 bakla için mi yani.

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yalnız Pedal
Cevabı sorunun içinde sanki :) Biri 10 diğeri 11 vites uyumlu olabilir mi?

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Kmc zincir mi yoksa shimano deore mi. Koskoca forumda zincir ile ilgili yönetici destekli bir konu yok iyimi.

Ardag77

Üye
Tepki
13
İsim
Arda
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
3500 km'de olan KMC zincirimi değiştirme vakti geldi. Bu sefer Shimano Deore zincir tercih ettim umarım üzmez. KMC'den çok memnun kaldım açıkçası, baya dayanıklı bir zincir. yarış kullanımında,arazi kullanımında,sert vites geçişlerinde, gerek %20 eğimde vites değiştirme olsun hiç bir şekilde bir sorun çıkarmadı. Aynı zamanda uzun ömürlü de bir zincirdi. Sıra Shimano'da bakalım onu da kullanayım 1000-2000 km arası dönüş yaparım. sağlıcakla kalın. Kmc candır. 🙃

• Beğen
Tepkiler: Mete Can Karahasan

Mete Can Karahasan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.135
Kmc zincir mi yoksa shimano deore mi. Koskoca forumda zincir ile ilgili yönetici destekli bir konu yok iyimi.
Shimano elbette daha iyi. KMC'nin kötü zincirleri de var, iyi zincirleri de var. Esas mesele verim-dayanıklılık ekseni. Shimanolar her ikisinde iyi, KMC orta, Sram ise dayanıklılıkta çok iyi, verimde orta gibi gözüküyor. Şahsen sram alırdım yalan yok. Zincir bisikletin canıdır.

• Beğen
Tepkiler: Narcostic