Km saati

Drdaldal

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
ALPER DALDAL
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar,
Standart verilere ek olarak "eğim ve yükseklik" de ölçen kablosuz bir cihaz almak istiyorum. Bir kere alacağımdan fiyata çok takılmak istemiyorum. Önerilerinizi merakla bekliyorum....

• Beğen
Tepkiler: DOKTORBEY
Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Sigmanin ROX serilerinden alabilirsiniz.

• Beğen

Schwarzeagle

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Ozan
Bisiklet
Sedona
IOS ya da Android işetim sistemi olan telefonlar için runtastic firmasının geliştirmiş olduğu road bike uygulamasını tavsiye ederim. Hem gittiğiniz güzergahı harita üzerinde çizerek gösteriyor, aşağı ya da yukarı doğru ne kadar sürdüğünüzü gösteriyor, ortalama hızınızı ve süre olarak ne kadar sürdüğünüzü gösteriyor.

muhyt

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
muhittin
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar az önce telefonu karıştırırken ANT+ diye bir uygulamaya rastladım nedir bu diye araştırırken kablosuz fitness cihazlarıyla bağlantı kuran bir donanım olduğunu öğrendim acaba kablosuz bir sensörle bu donanım çalışır mı elinde kablosuz sensör ve telefon olanlar deneyip durumu bildirirlerse çok iyi olur komple kilometre saati almak yerine sadece sensör alıp telefonu ekran olarak kullanabiliriz.

• Beğen

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
timex cycle trainer 2.0

• Beğen

Drdaldal

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
ALPER DALDAL
Bisiklet
Trek
@Schwarzeagle runtastic road bike pro yu satın aldım ama şarj sorunu oluşuyor uzun sürüşlerde...
@eyupozturk timex ekran görüntülerinde altimetre fonksiyonu görünüyor fiyatta uygun ama eğim % olarak gösteriyor mu? bilgin var mı?
@Murat Cömez rox lar da güzel görünüyor...

• Beğen

Schwarzeagle

Aktif Üye
Tepki
105
İsim
Ozan
Bisiklet
Sedona
@Drdaldal Yani evet şarj sorunu oluşturuyor biraz onda haklısın yanında harici bir şarj cihazı falan olursa belki o şekilde kullanılabilir.

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
@muhyt
O tür sensörler genelde BlueTooth oluyor. Yani her sensörle çalışmaz. Telefonla çalışabilecek özellikte olması gerekiyor ve daha çok Kadans ve Kalp ritmi için kullanılıyor. Hızı zaten telefonunuzdaki GPS söylüyor.

umut3114

Üye
Tepki
3
İsim
umut özer
Bisiklet
Salcano
Android telefonda olan uygulamaları tevsiye etmem .yanlışları oluyor uygulamanın

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
@Drdaldal
Ben de mountain bike pro kullaniyorum, ama sarjindan cok memnunum. Tabi ki bu telefonun sarj performasina gore degisir.

• Beğen

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
timex % olarak eğim gösteriyor diye biliyorum. ant+ özelliğide var cihazın. bir arkadaşım kullanıyor, cok begendim bende ısmarladım. gpx olarak veriyor, böylece dışarıya rutu alabilirsiniz(strava ya aktarma açısından çok iyi bir özellik, telefonda sarj kalmıyor.) cihaz gps de okuyor normalde, istenirse ekstra sensor de takılabiliyor

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
@Drdaldal hocam durmunuz el veriyorsa garmin serilerine bakın ekran ne büyük ne küçük,aradığınız bütün özelikleri daha fazla,içeriğinde barındıran bir ürün
not: garmin fabrika sahibi değilim :)

Drdaldal

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
ALPER DALDAL
Bisiklet
Trek
@eyupozturk VE @okkesmutlu : Listede Timex ve garmin var. Rox serisini eledim, zira o fiyatlara çıkıldıktan sonra garmin daha mantıklı olabilir. Timex daha uygun fiyatla isteneni verecek gibi, garmin daha fiyatlı ama modelleri iyice bir incelemek gerekli...Sonucu yazacağım....Öneriler için teşekkürler..

Garmin serileri ve Timex arası karşılaştırma
http://i.imgur.com/gk9cMSN.jpg
http://i.imgur.com/F2qoQGA.jpg
http://i.imgur.com/G679IiJ.jpg

Özelliklerde ciddi fark olmamakla birlikte Garmin Edge 510 Timex in 2 katı fiyatı ile ona en yakın rakip. Ama marka-gps-birkere alalım tam alalım şeklinde düşünülür ise Garmin Edge 510 olabilir....
Edge 510 kullanan var mı arkadaşlar???

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
@Drdaldal Ben kullanıyorum ve oldukça memnunum :)

Alacaksanız kesinlikle yurt dışından alın. Türkiye ye nazaran yarı yarıya kar ederseniz.

Drdaldal

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
ALPER DALDAL
Bisiklet
Trek
Blackburn Atom sl 6.0 siparişi verildi. Gelince yorumlarımı yazacağım. Timex den farklı olarak GPS yok, ama hız ve kadans sensörleri içinde, altimetrik fonksiyonlar ise barometrik altimetre ile çözülmüş. Bakalım göreceğim nasıl bişey çıkacak....

Drdaldal

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
ALPER DALDAL
Bisiklet
Trek
Eveeeeet Atom SL 6.0 geldi ama sonuç bence hüsran....
Altimetrik ölçümler Runtastic ile kıyaslanınca farklı, eğim keza farklı çıkıyor.Diğer fonksiyonlarda sıkıntı yok, Ekran bana küçük geldi.
Eğer bu tip bir cihaz alınacak ise Garmin Edge 510 ve üstü cihazlara bakmak lazım ya da bütçe sınırlı ise sadece standart verileri ve kadansı ölçen bir cihaz yeterli olur zannımca....

• Beğen
Tepkiler: Gixxer

Sinan Uyar

Üye
Tepki
78
Bisiklet
Diğer
ben Garmin 1000 edge kullaniyorum.
eger prof veya antreman amacli bir cihaz ariyorsaniz Garmin derim ama sadece kondisyonunuz ve gps amacli ise digger markalar yeterli olur.

• Beğen
Tepkiler: Drdaldal