Km saati tavsiyeleri

Uğur2929

Xrs001Ultegra
Tepki
70
İsim
Uğur Karabey
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İgs50S kullanıyorum ben de daha 3 tur kullandım, Ramazan dan sonra yollara devam, gayet memnunum eliex den aldım, PTT ye 65 TL vergisini verip almıştım, yaklaşık bi 3 4 ay oleu alalı.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Scudo

ByAdmin

Üye
Tepki
1
İsim
Emre YILDIZ
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Decathlondaki Van-Rysel Kablosuz 210TL olan ürün nasıl işimi görmezmi? (Link paylaşamıyorum)

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.941
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Decathlondaki Van-Rysel Kablosuz 210TL olan ürün nasıl işimi görmezmi? (Link paylaşamıyorum)
(link)

Beklenti hız, ortalama hız ve mesafe görmek olduğunda iş görür.

Yorumlarda fener, bluetooth'u açık aygıtlar gibi elektrikli cihazların bağlantısını etkilediği yazıyor. Buna dikkat etmek lazım.

ozan42

Üye
Tepki
18
İsim
Hasan Ozan Özçelik
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar avrupadan tanıdık vasıtayla bisiklet için ekipman alışverişi yapmak istiyorum bildiğiniz bir site veya mağaza var mı?

Oklüzal Builder

bisiklet
Tepki
1.860
İsim
İsa
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Btwin 120 km saati kullanan var mı ? Memnun musunuz

Yldrm07

Forum Demirbaşı
Tepki
500
İsim
Yıldırım
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Satın aldığım bisiklet ile gelmişti. Ama ben çok kullanmadım. Benim isteğim özellikleri yoktu.

Ekonomik ve basit birşey olsun derseniz başka da alternatif yok gibi.

Ben aydınlatma, gps ve daha fazla fonksiyon istemiştim. O yüzden iGPSPORT tercih ettim. Çok memnunum. Birde kayıt edip strava ya atabilmeliydi. Hepsi var.
Satın aldığım bisiklet ile gelmişti. Ama ben çok kullanmadım. Benim isteğim özellikleri yoktu.

Ekonomik ve basit birşey olsun derseniz başka da alternatif yok gibi.

Ben aydınlatma, gps ve daha fazla fonksiyon istemiştim. O yüzden iGPSPORT tercih ettim. Çok memnunum. Birde kayıt edip strava ya atabilmeliydi. Hepsi var.

Gürkan Baş

Aktif Üye
Tepki
334
İsim
Gürkan
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
yaklaşık olarak 2 sene btwin 120 serisi km saati kullandım normal kullanıcılar için gayet yeterli bir ürün kendi içinde menüleride yeterli.Şuanda büyük ekran kullanma isteğimden dolayı sigma pure 1 kabloluya geçtim,btwin 120 kadar menüsü yok ama büyük ekran olduğundan sebep kullanmaya devam.

• Beğen
Tepkiler: Oklüzal Builder

GusFrinG

Üye
Tepki
68
İsim
osman can
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba bisiklet severler, daha önce sorulduysa kusura bakmayın.
kadanslı bir km saati istiyorum f/p olursa harika olur. üstelik ileriye yönelik nabız bandı bağlama özelliği de olursa tadından yenmez

Yldrm07

Forum Demirbaşı
Tepki
500
İsim
Yıldırım
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
kadanslı bir km saati istiyorum f/p olursa harika olur. üstelik ileriye yönelik nabız bandı bağlama özelliği de olursa tadından yenmez
Bütçe nedir?

Tepki
3
İsim
zeki
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bunu severek kullanıyorum: . Ben AliExpress'ten almıştım ama HB'den almak daha kolay ve duruma göre hesaplı. Tabii bu fiyatlara çıkınca az daha çıkıp en azından böyle bir ürün almak daha mantıklı: Biraz da o yüzden orta-üst modeller konuşuluyor.

Alemin popüler markalı en uygun fiyatlı km saati bu ama kablolu:
Hocam en başından verip parayı iyi mal almak mı daha iyi yoksa ucuzu alıp kullanmaya mı başlasam?

Hayaksisheytan

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Sinan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Benimde arkadaş düşünüyor. 0-1000 tl arası alınabilecek en iyi km saat leri tavsiyesi lazım bana da.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.941
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Hocam en başından verip parayı iyi mal almak mı daha iyi yoksa ucuzu alıp kullanmaya mı başlasam?
Onun net bir cevabı yok. Bütçeye, piyasa koşullarına, kişisel beklentilere, kullanım tarzına, bisikletin geçici bir heves mi yaşam tarzı mı olduğuna göre değişir.
İlk aşama önemli bilgileri gösteren standart bir km saati. Bu aşamada özellikleri vasatın altında olmayan en uygun model alınabilir. Biraz güzeline yönelince fiyat 350 lira civarına yaklaşıyor, bu sefer onu vereceğine 100 lira daha verip şuna ulaşılıyor: (link)
Bunu alacağıma biraz daha verip plus modelini alırım, onu alacağıma igpsport, cycplus, meilan alırım diye diye iş Garmin'e kadar gidiyor. Sonra da onun hangi modeli alınacak faslı başlıyor.
Bence (link) temel verileri veren bir model ve telefonda uygun bir yazılım birlikteliğiyle başlanabilir, sonra ihtiyaca göre ya da bisiklet kullanımının güncel ihtiyaçlarına göre daha üst bir modele geçilebilir.
Sadece kadans için şöyle bir ürün var: (link)
Daha fazlası için ikinci el ya da bütçeyi biraz yükseltip yeni Xoss G+, igpsport igs50s, cycplus v.b. bakılabilir.
Benimde arkadaş düşünüyor. 0-1000 tl arası alınabilecek en iyi km saat leri tavsiyesi lazım bana da.
Beklentisi belli mi?
O aralıkta her türlü klasik km saati ve Xoss, igpsport, cycplus, Meilan modelleri (sensörleri de almak için bütçeyi biraz daha yükselterek) bulunabilir.

Son düzenleme:

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.207
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aliexpresste igsports 10s diye bir bisiklet bilgisayarı var link atamıyorun üyeliğimden dolayı. Bu ürünün yanında m80 cad70 spd70 filan diye birkaç aparat var m80 anladığıma göre bisiklete takmak için gerekli fakat hız sensörünü anlayamadım o sensör olmadan hızımızı ölçemiyor mu? Kadans sensörünü biliyorum.
Hız sensörü olmadan gps üzerinden haberleşme ile hız ölçümü oluyor aynı telefon üzerinden gps ile strava bağlantısı olduğu gibi. Tabi ki gps verisi alamadığı noktalarda değer ya okumuyor yada absürt sonuçlar çıkıyor. Kullanımı ve diğer sorularınız için tam konu burası.

19 Nisanda aliexpressten aldığım ürün 30 Nisanda ülkeye giriş yaptı bayram tatilinden dolayı henüz vergisi belli olmadı. Ama yeni kanun ile birlikte %30 vergi çıkar mı şüphem yada endişem kalmadı. (link) seçeneği ile aldım. Böyle bir km saati alınca ilerleyen dönemde illa ki işin içine sensörler de girecektir, hepsi tek seferde aradan çıkarmak mantıklı geldi.

• Beğen
Tepkiler: Mentalfeed

GusFrinG

Üye
Tepki
68
İsim
osman can
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
vergi vs ödemeler için geri dönüşünüzü bekliyorum @MakRo

Yldrm07

Forum Demirbaşı
Tepki
500
İsim
Yıldırım
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
vergi vs ödemeler için geri dönüşünüzü bekliyorum @MakRo
Merhaba. Bütçe 500 demişsiniz ama MakRo nun önerdiği ürünü almanızı tavsiye ederim. F/P harika bir ürün. Ama group B yi seçin derim. 4 $ fark ile yanında gelen aparat bisikletinize çok yakışacaktır. Şiddetle öneririm.

• Beğen

ekingklp

Üye
Tepki
34
İsim
Ekin
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
IGPSPORT IGS10s kullanıyorum. Yurtdışından kargo ile getirttim malum siteden. Kısa bir incelemesini yapacak olursam;

kadans ve hız sensörü uyumluluğu var. Ben ilerleyen zamanda kadans sensörü eklemek istiyorum. Hız sensörüne ihtiyaç duymadım GPS verisi gayet tutarlı. Daha önce almış olduğum decathlon hız saati ile birlikte kullandım gayet keskin ve hızlı olduğunu söyleyebilirim. Ama tabi tünel veya kapalı alanda yapılan antremanlar için gerekli olacaktır.

Uygulama mağazasından uygulamasını indiriyorsunuz. Uygulama üzerinden cihaz ile bluetooth bağlantı kurup verileri telefona aktarabiliyorsunuz. Bu verileri strava, komoot vb. Uygulamalara aktarabiliyorsunuz. .fit , .gpx , .tcx olarak export edilebiliyor veriler. Kendi uygulamasını da başarılı bulduğumu söylemeliyim. Sürüş ile ilgili çok detaylı veriler içeriyor. Sürüş esnasındaki hava durumu, yoldaki eğim miktarı, deniz seviyesinden yükseklik gibi verler grafik olarak sunuluyor. Ayrıca aletin üzerinden bu veriler sürüş esnasında anlık olarak da takip edilebiliyor. Ekran ışığı günün saatine göre otomatik yanıp sönüyor. Benim çok hoşuma gitti açıkçası. Decathlon saati duraksama yapınca otomatik uyku moduna giriyordu ve sıfırlanıyordu oyuncak gibi bişey kalıyor bunun yanında. Bu saatte duraksama yaptığınız zaman kaydı da duraksatabiliyorsunuz sürüşe devam edeceğiniz zaman tekrar devam edebiliyorsunuz. Yalnız eleştirebileceğim nokta kaydı duraksatınca aleti kapatıp açınca yeni kayıt başlıyor. Duraksama yapınca aleti kapatmamak gerek. Ancak bir problem teşkil edeceğini düşünmüyorum. Çünkü aletin şarjı çok uzun süre dayanıyor. Gerekirse sürüş esnasında arkadan powerbank takviyesi de yapılabilir diye düşünüyorum. Uygulamadan aldığım birkaç ekran görüntüsünü paylaşmak da isterim.
8519D36B-FBA6-42DD-994F-3DA762A22F9B.jpeg ve E081E9B8-641E-47BF-B004-8E8E8E1619B1.png

• Beğen

Buraksel

Üye
Tepki
117
İsim
Burak Sel
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
meilan m1 finder aldım malum siteden hrm, kadans ve hız sensörü set olarak almıştım. Fiyat olarak indirimlerim kupon vs vardı vergi dahil 1400tl civarlarına geldi ürünü kullanıyorum şimdilik memnun olmadığım bir noktası olmadı gayet stabil çalışıyor kendi uygulaması da gayet başarılı ben komoot kullanıyorum direk aktivite kaydı atıyor.

ozan42

Üye
Tepki
18
İsim
Hasan Ozan Özçelik
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba arkadaslar erdoğanlar bisiklette Echowell Km Saati MW 10G Combo 37 Fonksiyon Kablosuz/Cadanse/Heart Rate/Kalori/Işık önerir misiniz? Nabız ve kadans sensörü ile birlikte 700 küsür tl.

• Beğen
Tepkiler: AeroKnight
Tepki
31
Merhaba. Küçük, hafif, sadece toplam mesafe, anlık mesafe ve hız ölçümü yapacak doğruluğu yuksek bir km saati arıyorum. Kablosuz olabilir ancak yanlış ölcum parazit vs olmamalı. Önerebileceginiz bir marka var mıdır?

• Beğen
Tepkiler: ghostt