Km saati tavsiyeleri

Tepki
106
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@TmTnT
Merhaba,
"aradığım en önemli özellik Max. Km/s ve toplam gidilen mesafe." dediğiniz için şöyle bir tavsiyede bulunuyorum;
bunu en basit cihazlar bile yapıyor. Boşuna 100 lirayı aşmaya gerek yok.
Btwin'in "100 kilometre saati" var. 40 tl. Kullanıyorum gayet memnunum. Ortalama hız, toplam gidilen km, o anki hız, kısmi gidilen mesefeyi kayıt ediyor ve gayet tutarlı çalışıyor. Aynı anda Strava'da kullanıyorum, veriler aynı oluyor.

Ama şöyle de bir durum var, -tahmine ediyorum ki yeni başlıyorsunuz-
Bisiklet sürdükçe, işi öğrendikçe daha farklı şeylere ihtiyaç duyacaksınız. Ben mesela farklı aletlere bakıyorum. nabız-kadans ölçümü yapanlar. Muhtemelen bundan alacağım. Sonuç olarak, ileride bunlara ihtiyaç duyarım diyorsanız, bütçeyi artırıp, tek seferlik bir cihaz alabilirsiniz.

Scudo
Tepki
32
Maks hiz ve isiktan yoksun ama hizi ve mesafeyi dogru olcen ucuz km saati olarak btwinin 40 liralik saatini onerebilirim.

Sandozix

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Giant
Sigma BC 16.16 STS CAD (Kadanslı) Kablosuz Bisiklet Hız Göstergesi Yeni Model km saati mevcut ilgilenenler mesaj atabilir özelden.

ahmetd79

Daimi Üye
Tepki
454
İsim
ahmet
Bisiklet
Merida
ali expresten 9-10 günde geliyor. tavsiye ederim. en çok satılanlarda zaten. 20180917_210545.jpg

• Beğen
Tepkiler: tMisagi

Wberlin

Üye
Tepki
139
Bisiklet
Bianchi
Btwin 100 kablolu olan modeli 39tl. Anlık hız, ortalama hız(durunca gösyeriyor)katedilen km ve toplam km yi nokta atışı veriyor. Bunların dışındaki veriler için strava veya shealth gibi uygulamalar fazlası ile yetiyor. Uygulamaya bağımlı olmayayım almışken iyi birşey alayım çünkü ben bisikketin üstünde uzun zamanlar geçiriyorum ayda 1000km ler yapıyorum derseniz yeterli olmayabilir. Wahoo element almanın vakti gelmiş demektir.

• Beğen
Tepkiler: pancama

Beyazz

Üye
Tepki
30
İsim
Abdulvahap Şaylan
Bisiklet
Merida
C0C162C4-DE0F-472F-AC4F-AE40671A1518.jpeg
Herkese günaydın. Size danışmak istediğim birşey var. Km saati alacağım en son rox 6 cad kullandım ve sattım. Şuanda kafamda üç model var ve aralarında fiyat yüzünden garmin yok
Bryton 410 (bike24 800 tl)
Bryton 530 ve (bike24 1000 tl)
Sigma Rox 11 (ikinci el vardı hız\kadans sensörü yok 600 tl)
Bende hali hazırda;
wahoo tickr x nabız bandı(ant+ / bluetooth smart)
Wahoo BlueSc hız/kadans(bluetooth) sensörleri mevcut bunları da kullanabileceğim bir cihaz almalıyım. Rider 410 incelemelerinde bluetooth sensörleri de kabul ettiğini okudum diğerlerinden emin değilim.
Yazdığım fiyatlar konu açılma tarih saati ile endekslidir kur farkından değişim gösterebilir. Kullanıcı yorumlarına ve araştıran arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.
İyi forumlar.

Edit: Sigma seçeneği malesef artık yok malesef. İki ilan vardı ama kaldırmışlar demekki sattılar.

bitinya_s

Aktif Üye
Tepki
187
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar. Ben kadans ve nabız özellikleri olan bir km saati almak istiyorum. Kullandığınız modeller arasında uygun fiyatlı olanlardan neler tavsiye edersiniz?

Krk

Üye
Tepki
0
İsim
EFE KAAN KARAKAYA
Bisiklet
Salcano
Letgoda ikinxi el km saati Alicak ama pek guvenemedim saatin markası sundiag kablolu beyaz 20 TL aliyim mı sizce

Tepki
45
İsim
Gökhan Şahin
Bisiklet
Bianchi
150 tl civarı bende bir model marka arıyorum. Öneriniz var ise dikkatle bakarım.

besyobora

Üye
Tepki
63
İsim
Bora
Bisiklet
Mosso
Btwin count 4 kullanıyorum. Max hız yok. Onun haricinde saat, anlık hız, ortalama hız falan var. Görüntüsü güzel. Ben memnunum.

Krk

Üye
Tepki
0
İsim
EFE KAAN KARAKAYA
Bisiklet
Salcano
20 TL ikinci el hiz,sıcaklık ,kaç km gittin, en yuksek hız ,ort hiz,saat ,isikli ben guvenemedim alınir mi sizce

Dosyalar

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Kablodan yana sıkıntınız olmaz ise Vdo A8 tavsiye ederim dün yol bisikletime aldım aynıaıdamtv bisikletim de var yaklaşık da 6 yıldır vdo markası kullanırım oldukça sağlam..Bu Arada aydın bisikletten 130₺ye aldım

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
517
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
Garmin muadili olarak önerebileceğiniz km saati var mıdır ? Sorunsuz çalışan forumda alıp kullanan tavsiye edenleri bekliyorum.

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

ahmetd79

Daimi Üye
Tepki
454
İsim
ahmet
Bisiklet
Merida
kablosuz km saati alırken dikkat edin. usb şarzlı ışıklar km saatine yakın olunca ve ışığı açınca km saati çalışmıyor.başıma çok geldi.

• Beğen
Tepkiler: karanbatu

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
779
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
sigma bryton ve garmin kullandım. şu an ise samsung a3 2017 telefonum ile ipbike uygulamasını kullanıyorum. nabız badım, kadans ve hız sensörlerim var. ant+ bağlantı ile nabız, hız ve kadans değerlerimi görebiliyorum. hızı zaten gps dende görebilirsiniz ayrıca sensöre de gerek yok. onun dışında yükseklik sıcaklık ortalama hız kadans banız vs vs aklınıza ne gelirse ipbike uygulaması size yeter. tabi bu saydığım özellikleri görebilmek için telefonunuzun barometrik sensör, a-gps/glonass ve ant+ özelliği olması lazım. telefonu gidona ise (link) şu siteden aldım. yol bisikletimde kullanıyorum gayet memnunum. garmin edge 1030 yaptığı tüm her şeyi yapabiliyorum. stravadan live segment bile görebiliyorum.