Km saati tavsiyeleri

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
ben prowll f-55r phoenix aldım 55 tl. kask gayette çok şık ve güzel. tavsiye ederim izmir sundu bisikletten aldım. 10 tl de kargo verdim. ayrıca aynı anda birde gozluk aldım 20liraya sadece ruzgar girmesin gozume diye oda hafif ve güzel bişey

Scudo

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar Merhaba,

Nisan ayında TCHİBO dan kablosuz KM saati almıştım.
Ancak dün bağlayabildim. Bisikletimin üstünde bulunan kablolu (SİGMA) eski saatimi de sökmedim değerleri karşılaştırayım diye.

Ancak şöyle bir sorun var.

Kablosuz hızı 24 KM gösteriyor kablolu olan 14 KM
kablosuz hızı 39 KM gösteriyor kablolu 30 KM

bir türlü anlayamadım hangisi doğru değeri ölçüyor
bu arada belirtmeliyimki kablolu KM saatim ile hiç bir zaman 40 KM süratin üstüne çıkamadım kablosuzu bağlayınca gördümkü 52 KM bile yapabiliyormuşum.

İkisinden birinde bir sakatlık var ama acaba hangisinde.

Görüş ve öneri bildirecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Kolay gelsin.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Teker çevresini ikisine de doğru girdiyseniz, mıknatıs alıcıya biraz uzak kalmış olabilir az ölçende.

• Beğen
Tepkiler: Sabri Atalay

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba Serden Us ilgine teşekkür ederim.
Her iki km saatin de değer aynı 700 x 32 c lastik için 2174 mm değiştirmedim.
mıknatıs ayarları da minimum uzaklıkta sensörlere 2 mm civarı

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
O halde bağlantı noktalarında oksitlenme olabilir. Pili azalmıştır diyeceğim ancak pil azalınca algılama, bildiğim kadarıyla kablosuz olanlarda sorun teşkil ediyor. Ama sizin kablolu olan göstergeniz düşük gösteriyormuş. Yani pil azalması ihtimalini eleyebiliriz sanıyorum. Göstergenin arkasındaki ve takıldığı yuvadaki metal bağlantı uçlarını temizleyin bir de öyle deneyin.

Ekleme: Kablosuz olanların bazen manyetik alanlardan etkilendiği söyleniyor. Mesela tramvay hatlarında ve tren yolu geçitlerinde yanlış gösteriyormuş. Bunu da gözönünde bulundurun.

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Olabilir kablolu KM saatim hala bisiklet üzerinde olduğu için onun takılı olan mıknatısından etkileniyor olabilir. Bir de kitapçıkta KM saati ile sensör arası 60 cm den uzak olmasın diye uyarı vardı ben çatalın en alt ucuna 55 cem bağladım.

Volkan ULUÇ

Aktif Üye
Tepki
91
Aldığınız kablosuz km saatinden bende almıştım ve oldum olası memnun kalmadım değiştirmeyi de düşünmedim onca parayı verince :)

kablolu saatiniz doğruyu gösteriyor diyebilirim. Kablosuz saatiniz yandaki kablolu km saatinden dahi etkilenebilir. Kablosuz km saati sigma olmadıkça tavsiye edilmeyecek kullanılmayacak gereksiz bir cihaz diye bilirim...
selamlar

• Beğen
Tepkiler: Sabri Atalay

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba
zaten içime sinmemişti ta nisan dan bu yana elim değip monte edememiştim.
teşekkürler.

Tepki
1
bende ciclo cm 4.2 var kablosuz doğru ölçüm yapıor kablosuzların genel olarak kötü olduğunu söylemek yanlış olur bence.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
tchıbonun saatleri bazen girdiğiniz lastık değerını hafızaya almak da direniyor bir arkadaşımın başına gelmişti bence lastık değerine bir daha bakın derim.

B

BF Okuru

Misafir
arkadaşlar km saati arıyorum önerilerinizi bekliyorum.dayanıklı ve sorunsuz birşey arıyorum fiyat fazla önemli değil ama uçuk miktarlar olmasın lütfen yardım ederseniz sevinirim.

B

BF Okuru

Misafir
bulabileceğim yerleride söyler misiniz arkadaşlar internet üzerinden güvenilir siteler önerirseniz sevinirim.çok şey istiyorum ama kusura bakmayın:)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Sigma 1009 amatör kullanım için yeterli bir seviyededir her işini görür.Fiyat aralığıda 45-55 lira arasında satan yere göre değişiyor.ikinci elinide 30 liraya cok rahat bulabılıyorsun.

haldun989

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Haldun SAYI
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kalitesini bilmiyorum ama benim gördüğüm en ucuz kablosuz km saatiydi.. tchibo.com.tr adresinden bakabilirsin. yanılmıyorsam 32tl gibi bir fiyatı vardı... yarın mağazalara gelecek bende orada bakacağım, aklın da olsun.

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Sigma 1009 kullanıyorum gayet de yeterli, toplam km si ortalama hızı filan gösteriyor. Kadans özelliği, ışık filan olsun dersen fiyat artıyo tabi. Bike and Outdoor, Delta Bisiklet, Erdoğanlar Bisiklet, Muratoğlu Bisiklet den güvenle alışveriş yapabilirsin. Muratoğlu kargoyu çok az indirimle gönderiyor baya ödüyorsun aklında bulunsun.;)

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
349
Bisiklet
b'Twin
tchibo'nun km saatini kullanıyorum. Kat edilen yolu doğru ölçtüğüne eminim. Belli bir mesafeyi her zaman aynı ölçüyor. Hızı da sanırım doğru gösteriyor.Ancak, gezi alanımda olan bir noktadan geçerken max. hız aniden 70 lere çıkıyor. Dİkkat ettim de o noktada bir trafo var. Fiyatına göre güzel özellikleri var.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Tchibonun km saati bu forumda daha önce tartışıldı.Denize fırlatanlar var yere atıp parçalayanlar var hediye dağıtanlar var .bir iki kişi dışında memnunum diyenini hiç okumadım haberiniz olsun. hatta geçen sene 32 lirada değildi 26 liraydı ona rağmen memnunıyet yüzde 10 u geçememişti.32 lira verdikten sonra 10 lira daha verip sigma alman kesinlikle en doğru yoldur.

• Beğen
Tepkiler: koray_can

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
abi bende almayı dusunuyordum bu yorumundan sonra bıraz olsun guldum.ve yorumlarınızda haklısınız.kablolular sanırım.sensorlu.manyetık alanlı bır yerden gecıldıgınde mıknatısa etkı eder.hesaplarda sasma olabılır.