Km Saati Nasıl Takılır?

Tepki
6
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar hepinize iyi günler. km saati almayı düşünüyorum. Nasıl takılacağını iyi kötü biliyorum ama en doğru sonucu almak için nasıl takmalıyım? (bisikletim salcano ng750 26")

Scudo
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
@Kurtuluş Tepe

Kablolu sanırım. yani dostum şöyle anlatayım. bi mıknatıs var o janta takılıyomuş. bi tane de kablolu o mıknatısı gören cihaz varmış o da maşaya takılıyomuş o cihazın janttaki mıknatısı görmesi gerekiyomuş. bildiğim şey bu.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Km saatlerinin kullanım kılavuzlarında nasıl takılacakları anlatılır genelde, ona bakarak yapın montajı.

Saati gidona, sensörü de maşaya tutturmak için plastik kelepçeler kullanılır; bunların fren ve vites kablolarını sıkıştırmamasına dikkat edin. Bir de gösterge ile sensör arasındaki kablonun entrafa dolanmasını engellemek için ön fren kablosunun etrafına bir miktar sarmanızda fayda var.

Tepki
6
Bisiklet
Salcano
@Murat B.

Anladım dostum fakat maşanın neresine takmam lazım? aşağı yada yukarı tarafa taksam fark eder mi?

Tepki
1
Bisiklet
Carraro
Sigmanın km saatlerinin nasıl takılacağı konusunda videolar var oradan izleyebelirsin.

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
merhabalar ben yol bisikletime eski km saatimi takamıyorum çünkü gidonu kalın takma yeri küçük nasıl takabilirim?

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@enes dökmen

Yol bisikletlerinde gidon çapı genelde kalın ( 31.8 mm ) olduğu için gidon boğazına takmak daha iyi bir yoldur. Oranın kalınlığı daha az çünkü ancak ille de gidona takmak istiyorsanız kelepçelerle ( plastik cırt cırt olan ) takabilirsiniz.

Enes Dökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
770
İsim
enes dökmen
Bisiklet
Mosso
teşekkür ederim gidon boğazıda kalın yarın siyah cırt cırt almalıyım

idrisarici

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
İdris ARICI
Bisiklet
Giant
@Tolga Çelebi ben gidon boğazına bağladım sigma 8.12 kablosuz saatimi ama mesafe uzaklığından mıdır nedir okumada problem oluyor. Artı gidon yükseltme aparatı kullanıyorum. Kablosuzlarda alıcı verici arası maksimum mesafe nedir biliyor musunuz acaba?

baranooo

Üye
Tepki
1
arkadaşlar benim mosso marine 20 2d bisikletim var 5 jantlı ve jantı baya kaın bu km saatleri benimkine de uyar mı ya da uydurabilir miyim?

Dosyalar

Tatanga

Üye
Tepki
13
İsim
Mehmet Altay
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar. AliExpress’den km saati aldım. Fakat galiba eksik geldi. Daha önce hiç kullanmadığım için pek bilgim yok.

Kurulum şemasında gerekli parçalar bunlar.
C48184BC-B0AA-40DE-AC65-DA2AA25D4E91.jpeg

Bana gelen parçalar ise bunlar.
8D8F4A3B-E30A-4C5D-B2AA-A01DF95330B9.jpeg
Burada bracket seat ve wired computer sensor isimli parçalar eksik.

Ben mi yanlış bakıyorum gerçekten bu iki parça eksik mi?

herzelaid

Üye
Tepki
6
İsim
emre
Bisiklet
Carraro
Sizinki kablosuz olduğu için wired computer sensor parcasına gerek yok. Bracket ise bracket seat parçası ile birbirine monte edilmiș halde gelmiș, eksik yok yani

• Beğen
Tepkiler: Tatanga

mcb

Daimi Üye
Tepki
762
İsim
Murat
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Cyclocross
@idrisarici

Sigma’larda 70cm olması gerektiği yazıyor. Ancak benimkinde (9.16 ATS) de mesafe biraz daha uzun. Bir önceki bir ayın sonunda okumamaya başlamıştı. Firma değiştirdi cihazı şu an sorun yok. Gerçi bir de verici ile km saati aynı tarafta olmalı. Mesela verici maşanın sağındaysa km saati de orada olmalı gibi. Bu arada 70cm bence az. Ben gidonu yükseltici kullanmıyorum. M beden bir şehir bisikleti kullanıyorum. Ona rağmen mesafe daha fazla. Yenisinde de ilk gün sorun olmuştu bu arada okumada. Vites kolunun oraya aldım km saatini çözüldü daha yüksekte olduğu halde. Sen de yeriyle oynayabilirsin.