Klasikler koşulurken hiç başlık olmaması

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Yol yarislari hakkinda neredeyse hic yorumcu kalmamis forumda. Haftalardir bahar klasikleri kosuluyor ama birkac yer haric konu acilmiyor. Gerci yolu gectim yurtici veya yurtdisi birsuru MTB parkuru da var yarisilan ama basligi yok ya da yorum yok. Eskiden konusulurdu yanlis mi hatirliyorum.

Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
Bu konuda TÜM
-Flaman Yarı Klasikleri
-Monument(Anıtsal) klasikler
-Arden Klasikleri
-Rota Del Sol,Paris Nice,Abu Dhabi Turu,Bask Turu gibi nice haftalık turlar
konuşuldu,konuşuluyor.
Tüm Forumdaşların konuya dahil olmalarını bekleriz.

Flamanlar, Valonlar,
Salbutamolcular,Clenbuterolcular,
Puncheurlar,Baroudeurlar,Genel Klasmancılar,Rouleurler her türlü bisikletçiler ne ararsan var.

Bu yarış kime uyar,
Kim bu yarışın olağan şüphelisi,
Yarışın gelmişi geçmişi , geleceği onlar da var

Flamanlar ne yer ne içer.Flaman Valon farkları nedir, o bile var;)

Hizmetimiz bu kadarla bile sınırlı değil
Kahve ve eşliğinde Flaman Ve Valonlara özgü bisküvimiz de var.

images.jpg index.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hamlet2006

Yav bunlar doğalsa alacam biskof,buğdayı iyimi acep,
Birde hakket esasında hamlet dostum sen mehmet ali cem,burada açacak idiniz konuyu,çünki foto konusunda kimsenin aklına yarış gelmez

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Açalım baka bi genel başlık öyle devam edelim o zaman hocam vakti geldi :harika: @hamlet2006 daha uygun bi başlıkla açalım olmazsa orda da diğer haberler yürür ne dersin

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
@Kudret Kurtcebe Aynen abi. Ben mesela bugün tesadüfen ''Neymiş bu FotoHaber başlığı'' deyip bir baktım. O zaman farkettim klasiklerin o başlık altında konuşulduğunu, tesadüfen bakmasam haberim olmayacaktı.

Burak Kuruoğlu

Daimi Üye
Tepki
180
Bisiklet
b'Twin
@Yusuf Z. Şipal eskiden konuşulurdu artık konuşulmuyor çünkü eskiden yarışlarla ilgili başlık açan, yorum yapan bazı üyelerimiz sessiz sedasız ayrı bir forum açıp orada ağırlıklı olarak yarışlar üzerine, bisikletler üzerine görece olarak daha teknik açıdan paylaşımlar yapıyorlar.

Fixie Cem

Aktif Üye
Tepki
246
Bisiklet
Peugeot
@Burak Kuruoğlu Rica etsem diğer forumun adını paylaşır mısınız? Açık olarak paylaşmak yasaksa özel mesaj ile de yollayabilirsiniz.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Türkiye'nin bisiklet özelinde en aktif ve en büyük forumunda elbetteki bahar klasikleri konuşulacak.
Bildiğiniz gibi bahar klasiklerinin 4 tanesi Quick Step'in dominasyonu ile geçildi bile.
Hangisiydi bunlar diye hatırlarsak ilk üç tanesi Flaman Topraklarında geçen ve ''taşlı'' klasik olarak nitelendirebileceğimiz
1.Omloop Het Nieuwsblad
2.Kuurne Brussels Kuurne
3.Le Samyn idi

Dördüncü geçilen yarış İtalya'daki gravel topraklarda geçen Strade Bianche idi.

Bugünden itibaren bazı klasiklere özel konu açıp ,muhabbetimizi yine yapacağız.Dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışacağız.Bunlar
1.Milan San Remo 23 Mart
2.Ronde van Vlaanderen 7 Nisan
3.Paris Roubaix 14 Nisan
4.Arden Klasikleri
-Amstel Gold Race-Hollanda: 21 Nisan
-La Fléche Wallonne-Belçika: 24 Nisan
-Liége-Bastogne-Liége-Belçika: 28 Nisan
5.Tour of Lombardy 12 Ekim

Aralarda
E3 Bincbank,
Gent Wevelgem
Dwars Door Vlaanderen
Brabantse Pijl
Tro Bro Leon
gibi önemli bahar klasikleri de var.Bunları da (link) konusunda konuşuyor olacağız.

192019

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru
Estağfirullah.Bari siz yapmayın değerli yöneticim.

Elimizden geldiğince ,dilimiz döndüğünce ,vaktimiz elverdiğince yine muhabbetimizi sevgi,saygı çerçevesinde yapacağız.En çok istediğimiz şey katılımın artması.Katılım arttıkça daha fazla keyif alacağız bundan eminim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hamlet2006 ben gayet samimiyim, keyifle okuyorum yarış yorumlarınızı/yazılarınızı hele de @MehmetAliB. bey de eklenince o muhabbete gayet keyifli bir ortam oluyor, umarım daha bol katılımlı/muhabbetli keyifli bir klasik serisi takip ederiz hep birlikte.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün düzenlenen Liege Bastogne Liege ile bahar klasiklerine elveda diyoruz.Seneye görüşmek üzere.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yarı klasikler yaklaşıyor.Monumentler,Ardenler derken Giro, Tour devam eder gider.😍😘🥰

Şöyle bir Ronde van Vlaanderen olsa da izlesek.Fırsat bulabilirsem nasipse bir Ronde yazasım var.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Yarı klasikler yaklaşıyor.Monumentler,Ardenler derken Giro, Tour devam eder gider.😍😘🥰

Şöyle bir Ronde van Vlaanderen olsa da izlesek.Fırsat bulabilirsem nasipse bir Ronde yazasım var.
Klasiklerle ilgili konu açmanızı bekliyoruz o zaman..

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Klasiklerle ilgili konu açmanızı bekliyoruz o zaman..
Yazmak istediğim çok şey var aslında.Ama forumda birşeyler yazarken korkar çekinir oldum.Bazen birisi çıkıyor, öyle negatif yorumlar yazabiliyor ki, insanın hevesini kaçırıveriyor.
Değişken vardiya ile çalıştığımdan kendime bile vakit ayıramıyorum.Cumartesi pazar bile çalışıyorum.Bisiklete binemiyorum, ne yarış,ne yarışçı takip edemiyorum.Geçen sene Giroyu hiç izleyemedim,Vueltadan haberim bile olmadı,Turda iki etap ancak izleyebildim.:kötü:Birkaç klasik ancak takip ettim. Yarışlardan uzak kalınca konu açmak da zor oluyor.
Bu sene en çok yazmak istediğim Bahar Klasiklerinin ,monumentlerin ,Yarı klasiklerin, Sonbahar Klasiklerinin ne olduğu , neden çok keyifli olduğu,Üç büyük turdan temel farklarını , yarışçı tiplerini ,bu yarışların hangi tip klasikçilere uygun olduğu hakkında detaylı yazasım vardı.
Geçen sene birkaç klasik yazmıştım , bu sene yazmadığım klasikleri tamamlayacaktım ama kendimde o gücü ,vakti bulamıyorum.
Bu sene Ronde yazasım çok var.Herkes Paris Roubaixi sever ben ise Rondeciyimdir.😘🥰😍Rondeyi sadece yazmış olmamak için yazmıyorum.

Son düzenleme:

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Yazmak istediğim çok şey var aslında.Ama forumda birşeyler yazarken korkar çekinir oldum.Bazen birisi çıkıyor, öyle negatif yorumlar yazabiliyor ki, insanın hevesini kaçırıveriyor.
Değişken vardiya ile çalıştığımdan kendime bile vakit ayıramıyorum.Cumartesi pazar bile çalışıyorum.Bisiklete binemiyorum, ne yarış,ne yarışçı takip edemiyorum.Geçen sene Giroyu hiç izleyemedim,Vueltadan haberim bile olmadı,Turda iki etap ancak izleyebildim.:kötü:Birkaç klasik ancak takip ettim. Yarışlardan uzak kalınca konu açmak da zor oluyor.
Bu sene en çok yazmak istediğim Bahar Klasiklerinin ,monumentlerin ,Yarı klasiklerin, Sonbahar Klasiklerinin ne olduğu , neden çok keyifli olduğu,Üç büyük turdan temel farklarını , yarışçı tiplerini ,bu yarışların hangi tip klasikçilere uygun olduğu hakkında detaylı yazasım vardı.
Geçen sene birkaç klasik yazmıştım , bu sene yazmadığım klasikleri tamamlayacaktım ama kendimde o gücü ,vakti bulamıyorum.
Bu sene Ronde yazasım çok var.Herkes Paris Roubaixi sever ben ise Rondeciyimdir.😘🥰😍Rondeye haksızlık etmemek için sadece yazmış olmamak için yazmıyorum.
Boş vakit önemli tabi..
Klasikler,tek günlük yarışlar olduğu için,beklentileri karşılayamama riski var..Çok heyecanlı olması beklenen bir yarış,son derece banal/sıkıcı olabilir..Favorilerin o günkü form durumları ya da hava durumu,yarışın akışını değiştirebilir..

Ben yarış seçmem,mücadeleye bakarım..Bir yarışta mücadele/rekabet yoksa,o yarış izlenmez..

Hem 3 haftalık büyük turlarda,hem de haftalık turlarda,yarışılan bir etap,o sene yarışılan tüm klasik yarışlardan daha heyecanlı olabilir..O anda,o yarışa denk gelmek mesele..
Mesela,iki gün önce Endülüs turunun açılış etabı çok iyiydi..Etap profili,etap sonu favori iki ismin mücadelesi harikaydı..Beyaz evlerin arasından,çok dar Arnavut kaldırımlı yollardan geçilmesi,etabı harika gösterdi..

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar konuya hâkim değilim , yarışlardan çok anlamam denk gelirse izlerim, ama sizleri takip ediyorum, yakınmalar olmuş ilgi yok diye ,emek verip aydınlatıyorsunuz zevkle okuyorum , değerli bilgi ve paylaşımlarınız için teşekkürler. :harika:

• Beğen
Tepkiler: sccetin