Kız Arkadaşım için Bisiklet Tavsiyesi

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@Güvenç Terzierol
Hocam 28 ya da 32c lastik, açılı gidon boğazı ve lastik basınçlarının biraz düşürülmesiyle, karbon maşanın da yardımıyla oldukça konforlu bir bisiklet olacaktır. Karbon maşa büyük darbeler ve yoldaki çukur ve bozukluklardan ziyede, asfaltın kalitesinden kaynaklanan titreşimleri büyük ölçüde sönümleyerek ellerdeki konforu arttırıyor. Tabi yoldaki bozukluk artınca ya da arnavut kaldırımlarına girildiğinde karbon maşa da fayda etmez ama asfalt kullanımda konforu iyileştiriyor...

Ben de kız arkadaşıma sizin gibi yol bisikleti arıyorum. Çok ısrar etmesiyle benim 58kadro 735tca'yı denedi ve hem kadro büyük olduğu için hem de kadro açıları agresif olduğu için 15 saniye kadar binebildi. Bir de 20" kadrolu 29mtb'm var o da büyük geliyor. Yeni bisiklet alıp masrafa girmektense 29 mtb'ye açılı gidon boğazı takarak konforu daha da iyileştirmeyi düşünüyorum. Hidrolik frenler bayanlar için büyük kolaylık sağlıyor...

• Beğen
Tepkiler: Güvenç Terzierol
Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aklınızda bulunsun 'bikeradar' Triban 520'yi bilmem kaç kez 500 pound altında en iyi bisiklet olarak seçti.Öyle denk geldim yani.Kesin değerlendirmeniz gerekir bence.Decathlon'un arkada durması Ümit'in durmasından iyidir, bu da bir nokta.

• Beğen
Tepkiler: Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
@uguryilmaz144
İşin ilginci bende MTB'ye bindiremiyorum kendisini :)
Bisikletim tam onun ölçülerine uygun 16inç kadrolu, MT-15 jant seti, deore hidrolik frenler, 9lu set vs ama hiç birini sallamıyor :D Hammallık olarak görüyor asfalt harici kullanım yapmadığı için hafifliğide cezbedici tarafı oluyor tabii, temposuna ayak uyduramadığım vakitleri biliyorum :D
bakalım inş kısa zamanda temin edip, ilk yorumlarıda burada paylaşacağım.

• Beğen
Tepkiler: uguryilmaz144