Kışlık eldiven tavsiye

turuncu

Üye
Tepki
17
İsim
İbrahim G
Bisiklet
b'Twin
@Enes YIKILMAZ

hocam eldiveni kullanmaya başladınız mı ?

Scudo
Tepki
84
İsim
Enes Yıkılmaz
Bisiklet
Giant
@turuncu

Henüz kullanmaya başlamadım. Tura çıktım yanıma aldım ama havalar henüz kullanacak kadar soğumadı. Ürün işini yapacak gihi duruyor yalnız. Biraz kaba, giydikten sonra parmakların hareket kabiliyetini biraz kısıtlıyor gibi. Tam kullanmaya başladıktan sonra daha detaylı yazarım.

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
ben sattığım şu eldiveni tavsiye ederim:

(link)

bu markanın full ekipmanını kullanıyorum, eldivenim 2 adet var bu ihtiyaç fazlası oldu çünkü daha ince olanını kullanıyorum.
Doctor's pad harika birşey hiç baskı hissedilmiyor.

Tepki
1.359
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Btwin triban 900
(link)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yagmur ve ruzgar gecirmeyecek ayni zamanda teri disari atacak 0-10 derece civarinda giyilecek eldiven ariyorum. Castelli Perfetto ve Gorewear C5 kullanici yorumlari nedeniyle guvenemedigim iki eldiven. Baska tavsiyeniz olur mu?

• Beğen
Tepkiler: Ögrtm

Erenalpp

Aktif Üye
Tepki
52
İsim
Erenalp Topçuoğlu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba ,

Kışlık 5 ila 15 derece arasında iş görecek bir eldiven arıyorum. Aşağıdaki ürünler arasında kaldım . Bunlar dışındada önerdiğiniz bir eldiven varsa onuda düşünürüm . Simdiden teşekkürler.
(Kusura bakmayın link paylaşamıyorum.)

giant-turkey.com/urun/biehler-kislik-eldiven
giant-turkey.com/urun/elevate-lf-glove
aktifpedal.com/specialized-prime-seris-thermal-eldiven-xl-p11488.html
aktifpedal.com/specialized-thermal-liner-eldiven-l-p13009.html

• Beğen
Tepkiler: ufuq81

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
8-15 için Santini Vera Acquazero çok iyi bir eldiven. Ama hava soğudukça yetmiyor.
Gidonu kavrama, suluk hissiyatı, telefon kullanma vs çok rahat ve sorunsuz.
Merhaba ,

Kışlık 5 ila 15 derece arasında iş görecek bir eldiven arıyorum. Aşağıdaki ürünler arasında kaldım . Bunlar dışındada önerdiğiniz bir eldiven varsa onuda düşünürüm . Simdiden teşekkürler.

Mazm

Daimi Üye
Tepki
388
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
3-4 derece sıcaklıkta katlanır bisikletimle 15-25 km hızlarla turladım 1 saat kadar, decathlon triban 100 herhangi bir sorun yaşatmadı hocam, çiseleyen yağmurda da keza, sorun yok

Erenalpp

Aktif Üye
Tepki
52
İsim
Erenalp Topçuoğlu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
8-15 için Santini Vera Acquazero çok iyi bir eldiven. Ama hava soğudukça yetmiyor.
Gidonu kavrama, suluk hissiyatı, telefon kullanma vs çok rahat ve sorunsuz.
Tavsiyeniz için teşekkürler. Vera Acquazero yu XL olarak sadece atabisikletin sitesinde bulabildim. L bedenin bana tam olacağını düşnüyorum başka bir yerde de kalmamış sanırsam stoğu , sizin bildiğiniz stoğu olan bir yer var mıdır ?

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba ,

Türkiyede satan yer varsa Castelli Diluvio C Neopren öneririm. Triatloncuların kullandığı wet suit tarzı yapılmış su geçirmez ama bir şekilde bileklerden içeri su girerse kesinlikle soğuk hissettirmiyor. Dalgıçlar bile kullanıyormuş bu eldiveni. :) :)

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu biraz daha su geçirmezliği iyi olan model değil miydi? Ben de 0-5 derece arası koruyacak eldiven bakarken görmüştüm bunu ama Perfetto Max soğuğa karşı daha iyi gözüküyordu verilen bilgilere göre.

Türkiyede satan yer varsa Castelli Diluvio C Neopren öneririm. Triatloncuların kullandığı wet suit tarzı yapılmış su geçirmez ama bir şekilde bileklerden içeri su girerse kesinlikle soğuk hissettirmiyor. Dalgıçlar bile kullanıyormuş bu eldiveni. :) :)

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
5.974
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben bunu kullanıyorum fakat 10 derece ve altında sürecekseniz tavsiye etmem.
(link)

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)

Taktik ürünler bisiklet için üretilen ürünlerden daha hesaplı sağlam

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu biraz daha su geçirmezliği iyi olan model değil miydi? Ben de 0-5 derece arası koruyacak eldiven bakarken görmüştüm bunu ama Perfetto Max soğuğa karşı daha iyi gözüküyordu verilen bilgilere göre.
Evet su geçirmezligi çok iyi 0-16 derece için yazmışlar ama en ideal kullanım içinde 5-16 derece diyorlar. Ben kullanıyorum ama 10 derece üstü için pek memnun kalmadım zira meopren olduğu için eller terliyor ve hiçte iyi bir hissiyat vermiyor ayrıca eller terledikten sonra çıkarırsan yeniden giymek bayağı zor oluyor

nhtpkl

Daimi Üye
Tepki
461
İsim
Nihat
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
decathlondan eldiven almıştım şu uzun mtb eldivenlerinden gayet iş görüyor bence, ki ellerim su içinde kalana kadar süren birisi olsam gider dalgıç eldiveni alırıdm bisiklet sporunda herşey çok pahalı malesef bir pazardır almış başını gidiyor :(

• Beğen
Tepkiler: Robert Knepper

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Başka bir konuda kışlık eldiven konusunu bir türlü çözemediğimi belirtmiştim ancak birkaç haftadır arka arkaya yaptığım sürüşlerde sistemimi biraz oturttum sayılır.
  • 14 dereceden sıcak durumlarda zaten kısa eldivenle sorun yaşamıyorum.
  • 8-14 derece arası, Decathlon'un Almanya'da sattığı (link) kullanıyorum. Türkiye'de ne yazık ki bu ürünü bulamadım. Muadili olarak benzer kumaş kalitesine sahip başka bir marka, ya da yine Decathlon'un sattığı (link) tercih edilebilir. Ancak bu ürün benim kullandığım eldivenden daha kalın olduğu için, 8-14 değil de daha altındaki derecelerde de kullanılabilir. Decathlon 6-11 arasını önermiş.
  • 5-8 derece arası biraz muamma. Biraz o anki moduma bağlı olarak ya bir önceki ince eldiveni, ya da bir sonraki paylaşacağım kalın eldiveni kullanıyorum.
  • 0-5 derece arası, yine Decathlon'un ürünü olan (link) kullanıyorum. Decathlon'dan aldığım ürünler arasında parasının karşılığını en güzel veren ürünlerden biri. Bisiklet kontrölünü zorlaştırmamasını geçtim, kışlık eldivenlerle kabusa dönüşebilen mont cebinden bir şey çıkarma, cüzdandan para ya da kart çıkarma, bisiklet kilidini takıp çıkarma gibi şeyleri, neredeyse ellerinizi çıplak kullanır kadar rahat yapabiliyorsunuz. Telefon ekranını kullanma özelliği de 2 yıl kullanımdan sonra hala ilk günkü gibi çalışıyor. Tabii bu özelliğin uzun süre kaybolmaması için, eldivenleri çok gerekmedikçe çamaşır makinesinde yıkamıyorum.
  • 0 derece altında ise bu eldivenin altına bir kat iç eldiven giyiyorum. Ince olduğu sürece ve diğer eldivenin altına giydiğinizde hareketinizi kısıtlamadığı sürece, herhangi bir iç eldiven tercih edebilirsiniz. Telefon ekranını kullanabilmek için, iç eldiveninizin de aynı özelliğe sahip olması gerek tabii.

TalhaB.

Daimi Üye
Tepki
598
İsim
Talha Bölükbaşıoğlu
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Bunun içine bi iç eldiven gerekiyor bence. Geçen sene kışın bu eldivenlerden kullandım (bisiklet sürerken değil günlük kullanım için), rüzgarı geçiriyor baya.

• Beğen

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
0-5 derece için önerdiğiniz eldiven soğuk koruması anlamında çok başarılı ancak bence sürüş hissiyatı, cepten birşey alma, matara tutma için çok kalın. Ben mağazada denemiştim, kullanan arkadaşım da sürüşlerde benzer sıkıntılar yaşadı. Yol bisikletinde zor gibi biraz kullanımı.
[*]0-5 derece arası, yine Decathlon'un ürünü olan (link) kullanıyorum. Decathlon'dan aldığım ürünler arasında parasının karşılığını en güzel veren ürünlerden biri. Bisiklet kontrölünü zorlaştırmamasını geçtim, kışlık eldivenlerle kabusa dönüşebilen mont cebinden bir şey çıkarma, cüzdandan para ya da kart çıkarma, bisiklet kilidini takıp çıkarma gibi şeyleri, neredeyse ellerinizi çıplak kullanır kadar rahat yapabiliyorsunuz. Telefon ekranını kullanma özelliği de 2 yıl kullanımdan sonra hala ilk günkü gibi çalışıyor. Tabii bu özelliğin uzun süre kaybolmaması için, eldivenleri çok gerekmedikçe çamaşır makinesinde yıkamıyorum.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
0-5 derece için önerdiğiniz eldiven soğuk koruması anlamında çok başarılı ancak bence sürüş hissiyatı, cepten birşey alma, matara tutma için çok kalın. Ben mağazada denemiştim, kullanan arkadaşım da sürüşlerde benzer sıkıntılar yaşadı. Yol bisikletinde zor gibi biraz kullanımı.
Hem üşüme konusu hem de bahsettiginiz konu biraz kişisel tabii. Birisi için işe yarayan formül bir başkası için ideal olmayabilir. Ben bisiklet eldivenlerimi günlük hayatta giyeceğim boydan bir küçük boyda alıp elime sıkı ve tam oturmasına dikkat ettiğim için bahsettiğiniz aksiyonlarda hiçbir sorun yaşamadım 2 yıldır.

Dediğiniz gibi başkalarının önerdikleri ürünleri almadan önce mağazaya gidip deneme fırsatı varsa denemek, yapılabilecek en mantıklı hareket. Decathlon bu bağlamda çok avantajlı.

el Cezeri

Ride or Die
Tepki
607
İsim
Albeza
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)

Evet hocam bende bunun yarım parmak olanını almıştım 3 4 ay once 50 tl ye. Bisiklet eldiveni olarak aratinca o fiyata cok dandik ürünler vardı.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy