Kış için soğuğa karşı giysi önerisi

mseldur

Aktif Üye
Tepki
96
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Kış için soğuğa,rüzgara ve yağmura karşı giysi önerilerinizi bekliyorum

Aradığım ekipmanlar ;
*Eldiven
*Alt ve üst içlik
*Spd kılıfı
*Yüz maskesi

Olabildiğince uygun ve işe yarar önerilerinizi bekliyorum.

Scudo

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
Bu konuyla ilgili bende yeni topic açacaktım daha once kışın hic bisiklet kullanmadım ne gibi onlemler alıyorsunuz. neler giyiyorsunuz tecrübeli arkadaşların bilgilerinden yararlanmak isterim

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Alt içlik yerine uzun tayt veya leg warmer (tozluk/bacak ısıtıcı) tavsiye ederim.
Üst içlik, sentetik istiyorsanız şunu önerebilirim:
(link)
pek çok yerde daha uygun fiyatlı olarak yün içlik satılıyor, fiyat/performans olarak onlar da oldukça iyidir.

mseldur

Aktif Üye
Tepki
96
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
@Murat B.

ücret olarak yüksek geldi:) alt üst uzun forma alsam daha iyi olarak heralde, neye dikkat etmeliyim bilginiz var mı?

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
teşekkürler murat içlik olayı tamadır :) suratı korumak için ne yapmak lazım önemli olan yüz kar maskesi mi almak lazım nerelerde satılırı?

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Yüz için ben şu tür bir (link) kullanıyorum. Soğuğa karşı iyi koruyor korumasına ama burun ve ağızdan verilen nefesi dışarı atması sıkıntı olduğu için anında gözlükte buğulanmaya yol açıyor.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
@ebubekir sözbir
Şekerden uzak durursan her şeyden korunabilirsin. İnan bana birileri bunu da test edip onaylamıştır.

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ş

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@ebubekir sözbir

Yüz felci riskini tanımlar mısın?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Muhammed Dursun

Soğuk, rüzgar ve suya (yağmura) karşı ne kadar korunmaya ihtiyacınız var ona karar vermeniz gerekiyor.

@Birtan Kolburan

Bu kişisel tercih meselesi aslında. Ben soğuk havalarda en incesinden bir kar maskesi + ince polar bere kullanıyorum. Kar maskesini rüzgarı kessin diye giyiyorum, yokuş çıkarken ya da rüzgar arkadan gelirken terlemişssem sonra üzerimde soğuması beni çok rahatsız ediyor. Kar maskesi, cildin (özellikle dudakların) kuruyup çatlamasını da engelliyor. Dediğim gibi bu kişisel tercih; kimisi ihtiyaç duymuyor, kimisi daha kalın balaklava denilen maskelerden takıyor.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Muhammed Dursun

İçlik olarak PUHU markasını öneririm.Ben üst içlik kullanıyorum memnunum. :alkis: :in:

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Ali Uzel

(link)

Not: Wikipedia'da yazmıyor ama şeker hastalığı da, nadiren de olsa, yüz felcine sebep olabilir :D

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Ali Uzel

Vücut direncinin azalması yüz felcine neden olabilir!
Alı Bey muhakkak büyüklerinizden soğuk havanın, rüzgara maruz kalmanın, ıslak saçlarla dolaşmanın yüz felcine yol açabileceğini duymussunuzdur. Her ne kadar halk arasındaki bu inanışlar tam olarak doğru olmazsa da, gerçeklik payları var. Çünkü yüz felcini tetikleyen nedenler arasında soğuğa bağlı vücut direncinin azalması da önemli bir yere sahip Kaynak : (link)

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Forumda delı sorular... İçinden çıkamıyorum .... EDIT : Yorum ıkı kez yazılmıs ne yazsam bılemedım :D

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@ebubekir sözbir

O zaman yüz maskesine gerek yokmuş kuru saç ile çıkmak yeterli. Zaten ıslak saçla çıkınca yüz felci olana kadar soğuk algınlığı olur. :) Spor yaparken maske gibi şeyler rahatsız edicidir. Ben (ve birçok kişi) -15 derecelerde kayak yaparım (yaparız) yüz maskesi takan çok az insan vardır. Onlar da bilmediklerinden takarlar.

Enes Şahbaz

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Cube
@Emre Yönlüer

bende puhunun hem altı hem üstü var hocam giyer geymez hareket ettikçe üşüyorum resmen sizdede oluyor mu :)

mseldur

Aktif Üye
Tepki
96
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Aliexpressde alt üst thermo kislik var 35 dolar set olarak. Yazilanlar doğru ise bana uygun geldi. 25 güne elimize geçer hava da yeni yeni soguyor.