Kırmızıda Geçen Motosiklete Çarptım

Melih DİNÇ

Aktif Üye
Tepki
200
arkadaşlar herkeze çok teşekkürler, evet sağlık durumum iyi olduğu için kötü bir kaza olmadı benim için, şu Ankara ışıkları için yapılan yorumlar da çok hoşuma gitti ve bencede öyle bizim halkımızın trafik lamba anlayışı;

Yeşil = Geç :)
Sarı = Çabuk Geç :D
Kırmızı = Dikkatli Geç :smile043:

zaman ayırıp okuduğunuz için tekrar teşekkürler, herkese kazasız belasız huzurlu yolculuklar.

Scudo

karatascaner

Aktif Üye
Tepki
241
Çok geçmiş olsun diyorum Melih.
Türkiye'de bisiklete binmek trafikteki en zor şey. Ardından da yaya olarak bulunmak geliyor.

İnsan hayatının bu kadar hiçe sayıldığı bir ülkede yaşıyor olmak her defasında beni hüzünlendiriyor. Geleceğe karamsar bakmak istemiyorum. Elbette bir gün "İnsana değer veren bir toplum olacağız."

Trafikte hangi taşıtı kullanıyor olsak da bizi birbirimizden üstün veya haklı çıkaramaz. Trafik bir kollektif eylem ama birbirimize saygımız yok. Trafikte bisiklet sürmek bizlerin tüm duyu organlarımızı ve de reflesklerimizi geliştiriyor. Aşırı derecede uyarılırken bir yerden bir yere güvenli bir şekilde gitmek ciddi sıkıntı oluyor. Anlamanı veremediğim normalden hızlı araç / motor / bisiklet sürmek kazalara davetiye çıkarıyor. Nereye yetişmeye çalışıyoruz? Amaç ne? Neden insan hayatına değer veremiyoruz?

Trafikte her bisiklet sürüşümde daha çok bisikletseverin ortaya çıkmasını hayal ediyorum. Umarım çevreye zarar vermeyen, insan hayatına disiplin getiren, özgürlüğü tüm benliği ile hissettiren, doğa ile bütünleştiren başka bir ulaşım aracı olamaz.

Sağlıcakla ve huzurlu bir sürüş yaşabilmemiz dileğiyle.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
büyük geçmiş olsun ucuz atlatmışşın diyebiliriz... izmir e gelirken ekiple dikkatli olun... şimdiden ii yolculuklar kazasız belasız...

oğuz tüm

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
Çok GeÇmİŞ Olsun Hep Ayni Kazalar Motorlu TaŞit SÜrÜcÜlerİ HİÇ Dİkkat Etmİyorlar Etrafindakİlerİ Sankİ Yol Kendİlerİne AyrilmiŞÇasina

• Beğen
Tepkiler: Melih DİNÇ

Volkan Bilirli

Forum Bağımlısı
Tepki
550
Geçmiş olsun diyorum,

Aynı olayı bende yaşadım, Sadece fark Çıkan bir araçtı, İstanbul Anadolu yakası Maltepe de

Yeşil renk 1 megan araç,

Benim gittiğim yönde yeşil yanıyordu,

İşin ilginç tarafı çıkan araca kırmızı yanmıyordu,

Çünkü araç dönülmez yerden yani dönüşü olmayan yerden önüme birden çıktı,

Yolun yarısından fazlasını kapattı ve bende aynı şekilde bisikletin üstünden uçmuştum, arabanın ön tamponunun altından araca bakıyordum,

Zaten ondan sonra arka frenleri dahada önem verdim,

Adama ne dediğim ise şöyle hatırlıyorum,

"Gelen bir araba olsaydı böyle bir şeye kalkışmayacaktın dilmi..."

Adamda ses yok ama , olan birkaç sıyrık ile bana olmuştu,

Kazasız günler...

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
çok geçmiş olsun aynı kazayı ben de geçen gün kılpayı atlattım. bir de en sinir bozucu olanı; sanki sen suçluymuşsun gibi arkandan ilginç ilginç bakıyorlar. yani bir laf etsen sanki kavga edecekmişim gibi. bundan önce bir kaç kere daha oldu böyle.hatta geçen gün bisiklet yolundan gidiyorum.arkadamn birisi korna çalarak geliyor. bir baktım son sürat bir motor geliyor.hemen çekildim tabi kenara.arkadaşlar biz daha ne yapalım bu adamlara... ya dayak yicez ya dayak atıcaz demekle de olmuyor. susmakla da olmuyor. neyse yorum sizin artık.

BENİM MANEVİ MİRASIM, AKIL VE BİLİMDİR....
K. ATATÜRK

SAYGILAR...

• Beğen

asortik

Aktif Üye
Tepki
149
O ışıklar kullanılıyor muydu? Ben dekor diye şey etmiştim! :D

Açıkçası hangi aracın sürücüsü olursa olsun, ister bisiklet, ister motosiklet, ister otomobil, isterse kamyon… Sürücüsü insanlıktan nasip almamışsa, yayayken bile bizim için tehlike arz ediyor.

Daha sarı bile yanmadan kornaya, selektöre dayanan bir güruh bunlar… Zaten bisikletleyseniz kornaya da gerek duymazlar, üstünüzden geçiverirler. :)

• Beğen