Kırmızı Işıkta Geçen Bisikletli'nin Sonu ..

tugrulboraerkil

Forum Demirbaşı
Tepki
520
Bisiklet
Tern
Dün Haznedar'dan Bakırköy minibüsüne bindim.Şoförün haplandığı o kadar belliydi ki ne kırmızı ışık tanıdı ne de diğer araçlar umrunda oldu.Haznedar'dan Bakırköy'e 3 dakikada geldim.Kimsenin günahını almak istemiyorum ama haplanıp da trafiğe çıkan çok insan var bence.Bazı bisikletliler de dahildir buna.
Allah ıslah etsin.

Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki (maalesef) gittiğim sürücü kursunda gece sürüşü yapmadan, arabayı park etme eğitimi almadan, sadece 4 veya 5 kez gündüz vakti düz yolda araç kullanarak sürücü ehliyeti aldım.

Bu ülkenin adı Türkiye.Vura çarpa öğrenirler diyorlar.Avrupai mentaliteyi yakalayabilmemiz için ( başkalarının hakkına saygı gösterebilmek, empati kurabilmek, özür dilemeyi küçülmüş gibi algılamamak veya sokak jargonuyla geri vites yapmak gibi algılamamak, kendisine yol verene nezaketen selam vermek, yerlere tükürmemek, otobüs duraklarında sigara içmemek, tam toplu taşımaya bineceği an elindeki sigarayı yere atıp dumanının yarısını toplu taşıma içerisine üflememek ve şu an saymayı unuttuğum onlarca hal ve davranış ) HİÇ ABARTMIYORUM,GEREKEN SÜRE MİNUMUM 100 SENE

Scudo

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Araç sürücüsü bisikletliyi hastaneye götürmüş. Ve sanıyorum ki şikayetçi de olmamış. Şirket aracı olduğu için araçta oluşan hasarı da önemsememiş.