İnceleme Kim demiş bisiklete binerken müzik dinlenmez diye? AfterShokz Kulaklık Deneyimi

gozertan

Üye
Tepki
71
Bisiklet
Trek
Geçmiş olsun.

Motorsiklet için söylenen bir söz var: Etraftaki herkesin sana zarar vermeye çalıştığını düşünerek hayatta kal! Bisiklete binerken de sürekli etraftaki araba-otobüs-minibüs-kamyonlara, yayalara, motorsikletlere, zeminin durumuna dikkat etmek gerekiyor. Herhalde bu sebeple insan trafiksiz ortamlarda bisiklete binmekten daha çok keyif alıyor.

Scudo

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Geçmiş olsun Allah'tan daha kötüsü olmamış.

Tecrübeyle sabittirki neyse parası verelim diyenden hemen parayı tahsil et.Sonradan kıvırma ihtimali çok yüksek.Şikayetçi ol, iyi niyetli davransa bile acıma arkadaşım acıma.
Genellikle göremedim filan derler ama önlerine direk çıksa çarpmazlar.Yani bisikletçiyi sallamazlar.
Evet işte böyle olaylar yaşaya yaşaya beni bu hale getirdiler..

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
@Ceyhun Özkan
o da bir zaman sonra kulak agrisi ve bas agrisi yapiyor ( bluetooth kulaklik kullaniyorum ise gidis geliste surekli kullanirim cogu zaman sağ takarim ama lakin bir zaman sonra dediğim gibi önce bi kulak ağrimasi sonra direk baş ağrisi yapiyor ) ama kullanmadanda duramiyorum :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisiklet sürerken müzik dinlemek bence gözü kapalı sürmekle eşdeğer. Yahu zaten bisiklet üzerinde niye müzik dinler ki bi insan? Ne yapıyorsun ki sen, aerobik dans mı?

Bu arada o frensiz süren çocuklardan ben de çokça görüyorum. Niye fren taktırmıyorsun çok tehlikeli dediğim zaman, ayağımla durduruyorum diyor. Yani freni gereksiz görüyor çoğu. Çünkü bisiklet bir eğlence aracı ve çok da ciddiye almaya gerek yok diye düşünüyor.
---
Müzik dinlemeyip de ne mi yapıyorum? Ben kendim söylüyorum çoğu zaman. Etrafta kimse yokken falan bağıra bağıra türküler söylüyorum. Tavsiye ederim. :naslyany:

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
Geçirdiğiniz ufak kaza için geçmiş olsunlarımı diliyorum. Lâkin diğer fırıncı çocuk kısmına gülmemek elde değil...

• Beğen
Tepkiler: Arseyus

thedewil

Üye
Tepki
86
İsim
thedewil
Bisiklet
Mosso
Öncelikle geçmiş olsun. Ben 25 liraya ucuz (link) aldım, müzik dinleyeceğim zaman telefona bağlayıp oradan dinliyorum. Gidona takmak için de kendim ufak bir aparat yaptım. Olmadı bisiklet formasının cebine atıveriyorum, ufak zaten.

Hem dışarıdan gelecek ani sesleri duyarsınız, hem de sürekli bir ses çıkardığınız için yayanın vs. sizi fark etmesi daha kolay olur. Şahsen bisiklette kulağın, gözden daha önemli olduğuna inanıyorum. Yaya vardır ayak sesini duyarsınız. Zincir orta aktarıcıya çarpıyordur onun sesini duyarsınız. Tekerde bir yabancı madde vardır, iç lastiğe zarar vermeden onu duyarsınız. Çok uzaktan hızla gelen bir motorlu araç vardır onu duyarsınız.

Kask aynam vs. var ama en çok duyarak sürüyorum trafikte. Gözümü kapatsam belli bir süre yine sürerim ama hiç duymadan süremem.

kobalamin

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
H.Onur
Bisiklet
b'Twin
@ysnakblt bas agrisi yapmasinin sebebi bluetooth olmasindan kaynaklanabilir.Bir yakinim da sizin gibi bluetooth kulaklik kullaniyordu ve ayni sorundan muzdaripti.
Bir ara ben de bluetooth kulaklik almayi dusunuyordum ancak verdigi radyasyondan dolayi vazgectim.Diyeceksiniz ki telefonun vs.radyasyonu yok mu?Telefonu en azindan cebimizde tasiyoruz ancak beynimizin hemen dibinde bu cihazi kullanmak daha fazla zararli gibi geliyor bana

seker156

Üye
Tepki
28
İsim
OMER
Bisiklet
Cube
Aliexpreste kaska takilan bluetooth hoparlorler var hic denemedim ama isinizi gorebilir.

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
@kobalamin Vallahi hocam doğrudur her ne kadar pratikte olsa kablosuz olmasi en fazla 2 saat artik cunku ciddilesmeye basladi agrilar ( he bu arada oudiofill bir insanim cok fazla sese hassasim cok saglam kulakliklarim oldu suan digerleri bozuldugu icin bu kablosuz ( qyc ) marka kullaniyorum şarji cok guzel gidiyo 8 saat ) yoksa jbl bose tabiki daha iyi markalar )
belkide radyasyon fazladir yarin unutmazsam bi deniyeyim kablolu ile bakalim sonuclar ne olacak

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Bende muzik dinleme hastasıyım ama canım daha tatlı oyuzden bisiklet ustunde dınlemıyorum ama kulaklıklar yanımda vapurda vapuru beklerken takıp dınlıyorum muzıgını yolda kulaklık takılmaz ! Kesın ve net yok sag kulak yok sol kulak sonra takıcak kulakta bulamayabılırsınız en son pamuk takarlar.

mirzaberk

Üye
Tepki
79
İsim
Fatih Mirzaberk ASLANTAŞ
Bisiklet
Carraro
Aslında bu durumda en sağlıklısı Thedewil arkadaşımızın da dediği gibi küçük bluetoothlu hoparlörler. Başlangıçta ben de bir iki kere kulaklık takmaya niyetlendim baktım ki olmuyor sonra bir küçük bluetooth hoparlör aldım onunla geziniyorum. Böyle hiç olmazsa daha emin bir şekilde ilerliyorum trafikte.

Tepki
46
İsim
Adil Numan Ç.
Bisiklet
Bianchi
Geçmiş olsun, ucuz atlatmış olmanız sevindirici. @Arseyus
Çorbayı tuzsuz, çayı şekersiz içiyorum. Sizin de müzik dinlemeden bisiklet sürmeye bir şekilde alışabileceğinizi düşünüyorum.

salih.polat

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Salih POLAT
Bisiklet
b'Twin
(link) bu kulaklıktan kullanıyorum biraz kaba ama kulak içi olmadığı için ve sesi düşürünce (yüksek seste kaliteli bir ürün) hem dışarıyla bağlantım oluyor hem istediğimi dinleyebiliyorum. asıl burda ana konu konsantrasyonu kaybetmemek müziğe kaptırırsan kendini bisiklette olmasan bile yolda yürürken de insanlara veya direklere çarparsın zaten. Ben bu kulaklıkla hem rahatlıkla müzik dinliyor hemde arkamdan yaklaşan bir arabanın rüzgar sesini bile duyabiliyorum. tek sıkıntısı yüksek süratlerde karşıdan gelen rüzgar biraz kualklarınıza doluyor sesi rahatsız ediyor o da dropa düşünce kesiliyor.