Kilitli Pedal Test Gezisi...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Merhaba Arkadaşlar bu hafta farklı amaç için gezi yaptım. Ama gidip gördüğüm yerler yine harikaydı. Yeni Kilitli Pedalımı denemek için evden çıktım. Amacım şöyle 20-25 km yapıp dönmekti. Ekşisuya gidip su içip geri dönmekti ama dayanamayıp devam ettim. Saat:11:30 civarı çıktım yola. Gezimin amacı aşağıda fotoğrafta görünen Kilitli Pedaldı... Kilitli Pedalımı en kısa sürede temin etmekte yardımcı olan Delta Bisiklet'e buradan sevgi ve saygılarımla....
(link)
Ekşisu'da su içtikten sonra beni kesmedi gezi ve devam ettim yola. Daha önce gitmediğim güzergahlardan gitmek istedim. Çadırkaya Köyüne daha önce bisikletle gelmemiştim. İlginç sanki terkedilmiş bir harabe gibi görünüyordu köyün bir bölümü. Buna benzer birçok ev vardı etrafta.
(link)
Çadırtepe Köyünden Üzümlü İlçesine kadar yol toprak ama harikaydı. Biraz olsun gölgede sürdü yolculuğum.
(link)
Stabilize ve zemini çok kötü yolda yokuş çıkmaya başladım. Çık çık bitmek bilmiyor.
Ayrıca WELLGO MTB PRO RULMANLI KİLİTLİ PEDAL ve NORTHWAVE AYAKKABI birbirine çok iyi uyum sağladı diyebiliriz. Performans harika arkadaşlar...
(link)
ÜZÜMLÜ ilçesine varıyoruz toprak yollar sonunda. Saat: 12:32 Km: 21.15
İçecek su bulamıyorum Üzümlü'de. Bikaç gündür suların kesik olduğunu öğrendim. Bir amcanın şişedeki suyla abdest aldığına bile tanık oldum doğrusu.:D Marketten bikaç domates,salatalık,su ve ekmek alarak azık'ımı tamamlıyorum. Gezimin bu kadar süreceğini hesaba almadan yola çıkmıştım hatırlıyorsanız.
(link)
Üzümlü'den Bayırbağ'a giden kestirme yolu sorarak öğreniyorum. Daha önce o yöne gitmemiştim. Yolu buluyorum hiç zorlanmadan.
(link)
Yarı asfalt yarı toprak yollardan geçerek varıyorum Bayırbağ'a. Bayırbağ'a vardığımda Saat: 12:53 Km:25.26
Nihayet burada sular var. Çeşmeden su içiyorum kana kana. Allah'a dua ediyorum "Allah'ım sen bizi susuz koyma" :dua: diye.
(link)
Piknik alanına doğru giderken yolda bir bank ve yanında çadır görüyorum. Ne olduğuna anlam veremedim doğrusu. Piknik masasının üstünde Bayırbağ Belediyesinin logosunu görüyorum. Logosunda gideceğim piknik yerinin resmi var. Saat: 13:05 Km: 26.35
(link)
(link)
Evet piknik yerine varıyorum nihayetinde. Giriş ücretliymiş. Kapıda belediye personeli Tarık YILMAZ fiş kesiyor. Beni görünce hoşgeldin kardeş diyor ve çok sıcak karşılıyor. Biraz dinleniyorum Tarık'ın yanında. Benden ücret almıyor. "Taaa bisikletle Erzincan'dan gelmişsin birde paramı alalım kardeş" diyor sağolsun.
Saat: 13:26 Km: 28.46
(link)
Piknik yerini gezmek için müsaade istiyorum ve giriyorum içeriye. Pazar olduğu için içerisi acayip kalabalık. Piknik alanından bikaç fotoğraf...
(link)
Erzincan'da deniz olmadığı için böyle serinleme yöntemleri bulunuyor. Araba yıkayanlar bile var..
(link)
Piknik içerisinde bisikletimle girdiğim için görevli beni uyarıyor. Ben ise bisikletim elimde dolaşıyorum böyle yerlerde. Ne yapmak istediğini anlamış değilim. Neyse...
(link)
Vee işte o belediyenin logosunda gördüğümüz küçük şelaleler. 4-5 tane var sanırım tam olarak sayamadım.
(link)
Dönüş zamanı. Erzincan'a kadar durmadan geliyorum. Kilitli pedallarımın faydasını görüyorum gerçekten. Veee bazı arkadaşlara duyrulur ilk gün ama hiç düşmedim. Düşme tehlikesi geçirdim ama düşmedim.:D :D
Erzincan'a vardığımda ise Saat: 14:58 Km: 54.60

Başlama Saati: 11:30
Bitiş Saati: 14:58
Toplam Süre: 3:28
Toplam Km: 54.60
Azami Hız: 54.4
Bisiklet üstünde geçen süre: 03:11:25

Bu gezimde sizlere farklı bir mekanı tanıttım. Bunu başarabildiysem ne güzel..
Yeni bisikletimi yaşadığımız ödeme problemlerinden dolayı biraz erteliyoruz. Umarım daha fazla uzamaz. Çok sıkıldım artık. Kilitli Pedal ve Ayakkabılarımı yeni bisikletim için almıştım ama Salcano'da denemek nasip oldu. Sağlık olsun.

Sevgiler...

Scudo

SerkanEriş

Bisiklet Meraklısı :)
Tepki
170
İsim
Serkan Eriş
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
o kilitli pedallara öyle alışacaksın ki bir daha vazgeçemeyeceksin. ben seni bisiklet aldın zannediyordum. hangi marka model alacaksın bellimi.. hayırlı olsun gezin çok güzel. pedal olayına çok sevindim. düşmessin çok ayarını sıkmassan keyfini sürmen dileği ile...

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Güzel resimler ve yazı, spd pedalını iyi günlerde kullanmanı dilerim...
Bu arada fotoğraf makinesinin marka ve modelini rica edebilirmiyim teşekkürler...

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@alpinist

Evet kardeş bu zamana kadar almış olmam lazımdı. Kron XC3000'i seçtim ama Erzincan'da olmak böyle şeyler için kötü. İstesekte alamıyoruz. Ödeme konusunda bikaç aksilikler yaşadığımız için alamıyoruz. Bakalım fikir değişebilirde.
Gezi dileklerin için teşekkür ederim. Kilitli pedalları çok sevdim inan. Delta'dan Ulaş Beğendi ayakkabıları. Çok teşekkürler tekrar. Aynı şekilde Erzincan'da böyle şansımızda yok. Bisikletçilerin bazıları Kilitli Pedalın ne olduğunu bile bilmiyor.

Sevgiler...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@hakan_the_rider
Ben teşekkür ederim zaman ayırıpta okuduğunuz için.
Fotoğraf Makinem çok ucuz ama harika bir makina. OLYMPUS C-310

Sevgiler...

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
abi süper resim çekiyosun ya elin dert görmesin kilitli pedalinda hayılı olsun inşallah uzun süre gider bende alacam tavsiye eder misin

• Beğen

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Çok çok hayırlı olsun hemşo..Çok sevindim spd'ne kavuştuğuna.İnşallah bisikletinede en kısa zamanda kavuşursun...Yalnız dikkat et insan ne olduğunu anlamadan kendini yerde buluveriyor:D
Bir de pedal ayağı pedala, insanı da iyice bisiklete bağlıyor...Yakında eve giremeyebilirsin:eek:
Saygılar..

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@isoking
Çok teşekkür ederim kardeşim. Elimizden geldiği kadar çekiyoruz işte.
Kilitli pedal içinde çok teşekkür ederim. Ben çok beğendim. Tabiki tavsiye ederim. Çok güzel. Pedal kendini ilk günden belli etti diyebilirim. Tıkır tıkır çalışıyor.

Sevgiler...

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@ismailofli
Çok teşekkürler İsmail kardeş. Evet inşallah bisikletede kavuşabilirim.
Bugün iki defa düşme tehlikesi geçirdim ama Allah'tan düşmedim. Bazen unutuyorum ayaklarımın bağlı olduğunu sarsılıyorum arasıra. Ama gerçekten bu zamana kadar neden almamışım diye kızıyorum kendime.

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: ismailofli

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
evt doğacı kardeş senide spd ledik şükür şimdi kazasız belasız keyfini cıkar tavsiyem kalabalık yerlerde kitleme panik yok refleks var

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@nirvana
Evet abi bizde kilitlendik artık. Darısı olmayan arkadaşlara. Tavsiyeniz için çok teşekkürler.

Sevgiler...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Yakışır Serkan'ıma kilitli pedal :). Ayakkabılar da maşallah yakıyor hani ;).
Yeni bebeğin de geldiğin artık Erzincan-İstanbul turunu da bekleriz Serkan'ım ;) Hayırlı olsun :).

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@HaliliOzturk
Çok teşekkür ederim Halil Kardeşim. Yeni Bisikletimizde geldiğinde zaten ilk uzun bir boş vaktimde İstanbul'dayım. :D
Ayakkabılar için Ulaş'a(zzyzx) teşekkür etmek lazım. Kendisi beğendi ve yolladı. Ellerine sağlık benimde çok hoşuma gitti.

Sevgiler...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
hayırlı olsun, güle güle kullan...

deneme turu da nefis olmuş.

pedallar konusundaki görüşmemizin faydalı olduğunu görüyorum :) umarım sorun yaşamazsın, ki hiç sanmıyorum sorun olacağını ;)

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@twist_of_faith
Çok teşekkür ederim Murat Abi.
Pedal seçiminde Murat Abi yardımın içinde tekrar tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah dediğin gibi sorun yaşamam.

Sevgiler...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Vaktiyle içimizden birkaç profesyonelin özellikle yeni marka ve model bisikletler için test sürüşü yapmalarını arzu etmiştim. Ama bu olay sitemizde daha önce yapılmadı sanırım. Çünkü bu iş dışardan göründüğü kadar basit bir olay değil.

Sen bir şekilde bu yolu açmış oldun.
Hem fikir için hem de gezi için tebrikler..

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@ironman.1
Çok teşekkür ederim Mesut Abi.
Evet test konusunda çok haklısın. Ama imkanlar "ne ve nasıl" bunları bilemiyoruz. Onun için yeni model ve yeni marka model bisikletleri nasıl test ederler bilemem.
Ben amatörce yeni aldığım Kilitli pedalları test etmek için çıktım geziye ve amacımada ulaştım. Testimi olumlu sonuçlarla bitirdim.

Sevgiler...

cambaz24

Aktif Üye
Tepki
88
Serkan abi kutlarım seni. Çok güzel bir gezi olmuş. Ayrıca SPD lerin hayırlı olsun. Bu geziyide kaçırdık. :( Ama şu işeri bi yoluna koyayım artık kimseler tutamaz bizi.:) Tekrar kutlarım seni...

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
@cambaz24
Teşekkür ederim Burak. İnşallah, sabır et bakalım biraz daha. Daha Erzincan'ın gezilecek çoooook yeri var. Gezeriz birlikte.

Sevgiler...