Kilitli pedal seçimi

Scudo

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.793
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kilitli pedal seçimi demişken Decathlon'a gidemeyen, inceleme imkanı bulamayanlar için ürün özelliklerini içeren yeni aldığım B'twin 520 Otomatik

Yol Bisikleti Pedalının minik bir videosunu çektim. Belki birilerine faydası dokunur.

bayırniyazi

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
...
Benım sıparısım de yarın gelecek fıyatını hak edıyor gıbı duruyor.Bakalım deneyıp gorecegız.Yurt dısı fıyatı 33€ gıbı bırsey.TR fıyatı bana da avantajlı geldı acıkcası.

• Beğen
Tepkiler: amasseia

bayırniyazi

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
...
Kargom tam 1 ay sonra elıme ulastı.Aras kargo ve decathlon tovbeler olsun.Ayakkabı-pedal fıyatının cok ustunde kalıte olarak.Sıddetle tavsıye ederım.rodr500 43 gıyerım 44 tam oldu.

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.206
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende isimsiz bir kilitli pedal var, 1 seneye yakındır kullanıyorum, ilk sahibi bisiklet ile beraber vermişti, şuan çok sağlıklı dönmüyor, el ile çevirdiğimde direk duruyor :) bu pedallarin bakımı varmidir yoksa yenisini mi almak gerekir? IMG_20200702_142327.jpg

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.422
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yavuzkosar Benim shimano pedalı bisikletçi bilyelerine varana kadar söküp bakım yapmıştı. Bunun da vardır illaki bakımı. Bir bisikletçiye gösterin derim.

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

darksers

Üye
Tepki
75
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Shimano spd pedal bakımı ile alakalı bir video bırakıyorum, belki sizin pedal için işinize yarar. Çok kolay bir işlem değil gibi duruyor.

• Beğen
Tepkiler: yavuzkosar

Sinanthewhite

Aktif Üye
Tepki
402
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Shimano spd pedal bakımı ile alakalı bir video bırakıyorum, belki sizin pedal için işinize yarar. Çok kolay bir işlem değil gibi duruyor.

Pedal bakımı genel olarak zor bir işlemdir, kesinlikle durduk yere pedalın milini sökmeyin.

Daha önce Exustar'ın keo uyumlu kilitli pedalını kullanmıştım, şimdi de bisikletin üzerinde gelen Xpedo keo uyumlu pedalları kullanıyorum. Exustar plastik olduğu için pek güven vermiyordu ama Xpedo'nun hafifliği baktığınızda gördüğünüz şeyler buram buram kalite kokuyor. Çok uzun ömürlü olacağı belli, birde çok hafif ve akıcı pedallar.

Exustar'ı unuttum üzerinden 2 buçuk yıl geçti ama Xpedoları kullanıyorum decatlonun 4 derece kalleriyle. Takması çıkarması çok kolay değil ama çok rijit pedallar.

Daha önce FLR ayakkabı kullanmıştım Exustar pedallar ile, pek rahat değillerdi. Şimdi Decathlon'un Road'r 500 ayakkabılarını aldım ikinci el olarak. İkinci el aldığım için 60 derecede makinede yıkadım giymeden ve olanlar oldu 😁 iki ayakkabıda burnundan içeri doğru sert bir bombe yaptı. Sol çok rahatsız etmiyor da sağ tam başparmaklar yanındaki parmağın arasına denk geliyor. Dikkat ederek kullanınca rahatsız etmiyor ama siz siz olun bu tip ayakkabıları yıkamamaya çalışın ya da düşük derecelerde yıkayın. Onun dışında genel olarak rahat edemedim çok bu ayakkabılarda. Kalıba vermeme rağmen sağ serçe parmak tarafına baskı yapıp ağrıtıyor, birde tabanları inanılmaz ince, ayaklarımın altına inanılmaz ağrı yapıyor, sanki ayaklarımın altları ezilmiş gibi, bu yüzden gratisten scholl muadili ucuz jel tabanlık aldım ve şükür ki ayak altı ağrıları kesildi.

• Beğen
Tepkiler: darksers

yavuzkosar

Tepki
3.206
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pedal ne önerirsiniz peki arkadaşlar? Bütçe çok müsait değil ama önümüzdeki ay 500-600 belki 700 e kadar çıkabilirim.
Kilitli pedal seçimi demişken Decathlon'a gidemeyen, inceleme imkanı bulamayanlar için ürün özelliklerini içeren yeni aldığım B'twin 520 Otomatik

Yol Bisikleti Pedalının minik bir videosunu çektim. Belki birilerine faydası dokunur.

Hocam giriş seviyesine mi hitap ediyor yoksa orta seviye mi? Tavsiye edermisiniz?

• Beğen
Tepkiler: amasseia

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.793
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yavuzkosar benim ilk kilitli pedalim. Çok araştırarak aldım. İnceleme puanları yüksek ve Look Keo 2 Max(650-850 TL) denginde orta seviye bir pedal.

Bana göre ise en yüksek seviyede bir pedal çünkü fiyatı cok uygun, çok yuksek fiyatlı pedallardan daha hafif, gerek malzeme kalitesi gerekse akıcılığı gayet tatmin edici.

Kalleri Look sistem ile uyumlu. Eskidiğinde Decathlon'dan 50 TL'ye alabiliyorsun.

yavuzkosar

Tepki
3.206
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bendeki ayakkabı northwave carbon tabanlı bir model, çok tecrübem yok benimde, yaklaşık 1 sene oldu kilitli ayakkabı kullanmaya başlayalı, dechatlon'da 200 tl ye satılıyor acaba doğru ürün mü birde benim ayakkabı ile uyumlu mu acaba, gördüğüm kadarıyla kal içinden çıkıyor? @amasseia

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.793
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yavuzkosar evet 180 TL'ye satiliyordu daha yeni 200 TL oldu.

saved_1593753677745.jpg

Fotoğrafta isaretledigim sekilde, ayakkabida 3'lü vida yeri varsa uyum saglar ki bu ayakkabılar yol bisikleti ayakkabısıdır.

Evet kal içinden çıkıyor, videoyu izleyince görürsünüz.

• Beğen
Tepkiler: yavuzkosar

yavuzkosar

Tepki
3.206
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tamam o vakit sıkıntı yok ben bu pedaldan alayım inşallah, sonuçta yarışçı değiliz, beni idare eder diye düşünüyorum :harika:

rhaegar

Üye
Tepki
62
İsim
Eray
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, (link) crankbrothers candy 1 pedallarla uyumlu olur mu?

mavi silgi

Aktif Üye
Tepki
126
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
R540 yol pedalı ortalama 250 lira
Duraace pedal 1750 lira.

arasındaki farkı güzel güzel anlatacak birisi var mı?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.531
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Efendim linke tıklayınca üst sağ kısımda Türkçe ye çevir seçeneği mevcut oradan çevirdiğinizde çat pat anlayacağınız şekilde çeviriyor. Yazıyı komple kopyalayıp Google Translete yapıştırdığınızda da çeviriyor efendim.
Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: makaram

mavi silgi

Aktif Üye
Tepki
126
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Okudum kısaca bir fark yok diyor galiba. Ben onu anladım.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.531
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mavi silgi Dönen materyallerde gram farkının önemli olduğunu lakin duraace e o kadar para bayılacağına 105 yada ultegra alınabileceğini söyleyende var. Daha dayanıklıdır yıllarca kullanırsın diyende var. İyi ayakkabınız yoksa anlamsız diyen var. Yarış koşanlar için mantıklı diyende var.