Kilidin anahtarı kayboldu ne yapmalıyım?

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
Eski bisikletim beldeyama apartmanın direklerine mahsur kaldı:D kilidin anahtarını bulamıyorum, kurtuluş yolu varmıdır???

Scudo

MEMATi

Aktif Üye
Tepki
28
İsim
Anıl
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
sağlam bir testereyle kilidi kes veya saçmakasıyla telleri tek tek kopar eğer zincir ise jet taşı(avuç içi taşlama) ile kes.

• Beğen
Tepkiler: Sait Hislioğlu

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ya da en kolayı bi hırsıza başvur :p

Ensar Koca

Üye
Tepki
4
@Ferhat Öz

Kimyager yada hırsız tanıdığın mı var :D çok başarılı bir kilit kırma işlemi :D

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ibrahim uzun

Anahtarcılarda (Çilingir) kocaman makas gibi bir alet var. Ben anahtarını kaybettiğim zavallı yepyeni Kale marka kilidimi açtırmak istemiştim. Asma kilit olduğu için tek çarenin bahsettiğim makasımsı aletle kesmek olduğunu söylediler. Mecburen kabul ettim ve kesildi. Adamlar, Tavuk Makasıyla tavuğun kemiğini kesiyormuşçasına kolaylıkla hallediyorlar :( Umarım işinizi görür.

• Beğen
Tepkiler: Sait Hislioğlu

mustafa tanrıverdi

Daimi Üye
Tepki
236
İsim
Mustafa
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Çetinkale

Murat selam,
Bu görüntüden sonra koruma için ne yapıyorsun?

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mustafa tanrıverdi

Evin kapısını kilitliyorum, camları sıkıca kapatıp özel PVC pencere kilitlerini kapalı konuma getiriyorum ve Cam Balkon Kapama sistemini kilitli tutuyorum! Sonra da Allah'a bizi hırsızlardan, uğursuzlardan, her türlü afetlerden koruması için dua ediyorum! Bilmem, anlatabildim mi??? :) :)

• Beğen
Tepkiler: ilker çelikcan

ilker çelikcan

Daimi Üye
Tepki
218
Çilingir bizim Kale marka bilyalı kilitli çelik kapıyı iz bırakmadan bir dakikada açtığından beri kilidi sadece zaman kazanma ve caydırma unsuru olarak görüyorum.
İnternet bağlantısı ve biraz becerisi olan herkes standart kilitleri aşabilir. Olmadı bir çelik makasıyla işi halleder.
Hırsıza uygun ortam yaratmamak, hedef olmamak gerek. Tek çare bu gibi.
Ya da hırsızlığa yol açan toplumsal ve ekonomik koşullar .......... :)

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
@Cengiz Gökalp

İşe giderken kullandığım bir bisikletim daha var.Onu sokakta rastgele herhangi bir yere kilitliyorum, çalınsa da üzülmem çünkü ederi 50 lira etmez.O bisikleti şifreli tek bir kilitle kilitliyorum.Bir sabah geldim baktım uzunluğu 50 cm civarında bir tahta parçası var kilit halatının kıvrımları arasında.İlk önce anlayamadım ne için oraya sokulduğunu. Sonradan jeton düştü. Tahtayı sokup çevirmişler ama kıramamışlar. Ya iş tamamlanmadan tedirgin olup bıraktılar, ya da bunu yapanlar çocuktu, güçleri yetmedi. Kilit görevini yaptıktan birkaç gün sonra kilitlemeye çalışırken elimde parçalandı :) Kendisini saygı ve sevgiyle anarım.

oğuz tüm

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
@Cengiz Gökalp

evet bunu zamanında denemiştim 3-4 dk. sürüyor sonuc almak:)

Tepki
4
İsim
Tuna Mete A.
Bisiklet
Diğer
Başlıkta Türkçe'yi katletmiş olabilirim özür dilerim.

Dün bisikletleri binanın önündeki devasa demire bağladık. (Binanın karşısı kafe olduğu için rahatça bıraktım) Dörtyol meydan denilen bir yer var, orada geziyoruz biz. 1 saat sonra döndük ben spiral kilidin anahtarını çıkarayım derken evin anahtarını çıkardım, cebimi boşalttım tepkim bu oldu: "anaaa, anahtar yok la" Yerde cam şişe bulup kırdık ufak bi parçasını kilidin anahtar deliğine soktuk ve tadaaa! Kilit açıldı :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Btwin 700 u kilidimin tekini kaybettim şuan yedek ile idare ediyorum bunu kopyalatma imkanım var mı

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
Arkadaşlar kilidimin anahtarı kopması sonucu bisikletim kilitli kaldı. (Anahtarın bir kısmı kilit içinde) yapabilirim? Çok kaliteli bir kilit değildi Trelock’un en giriş seviyesi.

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur