Ketonojik diyet ve Spor (Fitness - Bisiklet)

Specter1

Daimi Üye
Tepki
113
Benim tavsiyem eğer ultarmaraton tarzı sporcu değilseniz yada antrenmanlarda yüksek nabızlarda gitmeyi seviyorsanız bu diyeti uygulamayın. Daha önce bu diyeti uyguladım çoğu kez. Sezon öncesi antrenmanların düşük şiddetli olduğu zamanlarda yapılabiliyordu ancak sonradan vucüt bu diyete alışsa bile muhakkak yüksek watt ve nabızlarda karbonhidrat istiyor. Almayınca da kortizol salgısı daha fazla olacağından antrenmanlara adapte zorlaşıyor. Haliyle adapte olamayınca gelişim de olamıyor. Zaten profesyonel yol bisiklet yarışçıları bu diyeti yaparken bile gerekli yüksek şiddetli antrenman öncesi gerekli karbonhidratı alırlar. Bir de tuz tüketimini arttırın derim. Bu diyet tansiyonu çok düşürebilir

• Beğen
Tepkiler: Adrenalin26
Scudo

cember3454

Kendi halinde...
Tepki
891
İsim
Berke Uslu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@arif büyük
Katılıyorum. Yüksek nabız değerlerinde kandaki insülin/glukagon değerleri çok önemli bir konu.

Aslında başlık altında tartışılmak istenen konunun birçok dalı budağı var. En doğrusunu spor hekimleri, antrenörleri bilir diye düşünüyorum. İnternetten kaynağı olmadan okuduğum şeylere pek güvenip uygulayan bir insan değilim ve tavsiye de etmiyorum.