Kendimi, bisikletimi aldatmış gibi hissediyorum (motosiklet içerir)

egesengun

Üye
Tepki
89
İsim
Ege Şengün
Bisiklet
Giant
@ERDİNÇ DURAN Hayırlı uğurlu olsun motorunuz, kazasız belasız kullanırsınız inşallah. Gözüme takılan şey ön lastiğiniz oldu. Eğer özel bir lastik değilse takılma yönü ters gibi geldi bana. Su tahliye kanallarının ok gibi ileri bakması gerekir normalde. Lastik yanağından "Rotation" tarafını kontrol eder misiniz?

• Beğen
Tepkiler: ERDİNÇ DURAN
Scudo

yyokes

Aktif Üye
Tepki
294
Bisiklet
Trek
Kazasız belasız, tekerinize taş değmesin..

Ben de eski motorcuyum sayılır... Sırasıyla Xmax250, H.D. Iron 883, NC 750X, F800GS tekrar Xmax250 ABS kullandım.. en son iksmaksi satıp tamamını bisiklete gömdüm..

Son 1,5 senedir bisiklet beni motordan kesti diyebilirim... Tabi bu çok saçma bir iddia olur, motosiklet zehir gibidir, kanına bir girdi mi atamazsın... Önümüzdeki sezon ne olur bilinmez... Şimdilik bir ara verdik diyelim...

Motorda en önemli kural... durmasını bileceksin.... trafiğin, yolun, havanın, ruh halinin vesaire durumuna göre duramayacağın hızda gitmeyeceksin....

Motordaki en büyük risk de hız... Akan sıkışık trafikten hızlı gideceksin, ama aynı trafikten hızlı da duracaksın... Otobanda yardıracaksın ama gözün

Bir de ekipman tabi... bakkala bile giderken kask, mont vb...

• Beğen

mtbcanavarı

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
mosso
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sanırım vitessiz maxi scotter vitesliye göre bir nebze daha kolay olur kullanımı, ekipmanınızı eksik etmeyin güzel günlerde kullanın.

• Beğen

tolgaizgur

Üye
Tepki
175
Bisiklet
KTM
Ben de iki yıl önce motosiklet kullanıyordum. Hayvanın biri yüzünden geçirdiğim kazadan sonra önce eşim yasakladı, sonra da kendim fena halde soğudum. İki ay boyunca çektiğim ızdırap hala aklımda...

Scooter da olsa farketmiyor, tehlike aynı tehlike. Kazasız belasız, iyi günlerde kullanın...

• Beğen

ERDİNÇ DURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
928
İsim
ERDİNÇ DURAN
Bisiklet
Peugeot
@yyokes yorumunuz için teşekkür ederim... Motosiklet bir tutku meselesi... dediğiniz gibi KANDAKİ ZEHİR... gariptir motoru çok sevmeme rağmen hızı sevmiyorum... aheste aheste , rüzgarı hissederek, keyfi hazmederek gezmek dolaşmak daha fazla keyif veriyor bana... Üikemizde ne yazıkki trafikteki herhangi bir diğer aracın kendisinden başkasına saygısı yok... bencillik diyelim buna... HEP BEN, SADECE BEN, EN İYİSİ BEN.... Bu eğitimle çözülecek bir mesele... saygı meselesi... hoşgörü meselesi... kısacası derin mesele...

@Arınç çok farketmiyor, kısa bir süre içinde vitesli motorada alışılıyor...asıl olan sizin kullanım tarzınız ve yeteneğiniz...

@tolgaizgur büyük geçmiş olsun... kötü motosiklet kullanıcıları yüzünden genelde motosiklet kazaları ilk duyulduğunda motor kullanıcıları direk hatalı bulunuyor.. ne varki trafikta maruz kaldığımız tacizler ve tehlikeler bizim için sizde de olduğu gibi kötü travmalara neden olabiliyor...

@egesengun Lastiğin yönünü kontrol ettim yönü doğru montajlanmış...yinede uyarınız için teşekkür ederim..

Fire Blade TR

Aktif Üye
Tepki
69
İsim
Ahmed Tuğrul Ş.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Abi cıbır falan alsaydın keşke skuter bana göre motor değil motor takılmış bisiklet gibi bişi :)

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Araba pek sevmem... 20'li yaşlarda iken racing motorsiklet severdim, Yamaha R1 vs....
Hayaller R1 ama gerçekler pancar motoru... racing motorsiklet alacak para nerdee...
Üzerine +10 sene... araba hevesim hala yok... en iyisi bisiklet, hem sağlık, hem bedava ulaşım...
İyice kocalma/kartlaşma dönemi... artık racing motorsiklet sevmiyorum... yaşlandık popomuz yere yakın olsun rahat olsun diye chopper...

Özetlersek, bisiklet sevenlerin bir çoğunun geçmişinde veya geleceğinde motorsiklet olmuştur veya olacaktır... sevgisi vardır...

Sonuçta ikisi de iki teker...

Fire Blade TR

Aktif Üye
Tepki
69
İsim
Ahmed Tuğrul Ş.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Abi ben motor severim motoGP inşallah benim :) fireblade'imle birlikte oraya gidemesem bile yinede firablade alıcam kararlıyım